Prenosna pečica

obscurity  

član od: 14.11.2008

sporočila: 1

tema odprta - 14. nov 2008 8:36 | ogledi: 16.361 | odgovori: 12

Živjo!

Imam problem, rabim vaš nasvet...

Pravkar sem se preselila in v novem (podnajemniškem) stanovanju nimam pačice. Jo pa zelo pogrešam, saj rada veliko pečem (pizze, krompirček, piščanec, peciva...).

Razmišljala sem o nakupu prenosne pečice, vendar sem slišala tudi, da obstajajo kombinirane (mikrovalovka + pečica). Kaj je boljše? Ugodnejše?

Rada bi tudi, da je pečica dovolj velika - da ima dovolj prostora da v njej lahko spečem pizzo....

Kje to dobim? Šla sem v BigBang in v Merkur in imajo tam en sam model prenosne pečice...

Malo sem skeptična, ker se bojim da bom denar dala za eno stvar, ki potem ne bo delala kot bi bilo treba... res rabim vaš nasvet!

Hvala :)

obscurity

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. nov 2008 8:46

Ravno včeraj sem nekje na tem forumu zasledila temo, v kateri so govorili o mini pečicah, ki jih menda občasno prodajajo v Hoferju in Leclercu. Malo preglej prospekte, mogoče boš imela srečo. Eni družinski prijatelji so imeli na morju pečico, ki je bila tudi mikrovalovka, na vrhu pa je imela še dve kuhalni plošči. Variant je res veliko, gotovo boš kaj našla. Pa veliko veselja v novem gnezdecu :)! RadaJem

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. nov 2008 9:12

Za ene majhne denarce sem jo včeraj videla v Lidlu, takšno navadno pečico za na pult. Zdi se mi, da ima ežoj enako.

Ognjič

obscurity  

član od: 14.11.2008

sporočila: 1

14. nov 2008 9:18

:) hvala vam! Hvala za link glede imena.... vedno tega uporabljam za forume tko da... :) ja... drugače sem se pa na vas obrnila zato ker vem da mi boste dobro svetovali glede tega kako se v njih peče :) hvala še enkrat! obscurity

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. okt 2011 20:19

Več kot priporočam ti lahko tole pečico, ki bo od naslednjega tedna v prodaji v Hoferju, če se prav ne motim, jih imajo trenutno tudi v Lidlu. Imam jo, ima jo mama, ima jo prijateljica, vse smo zelo zadovoljne, je lahka, dobro peče, takoj se segreje, takoj se ohladi, še poleti jo brez problemov uporabljaš v stanovanju, imaš jo lahko na pultu. Pa še cena je več kot primerna, mislim, da je okrog 36€.

Še to, pečem vse, od kruha, potičk, do msa, narastkov, biskvita,...saj za eno ali dve osebi res ni, da bi uporabljal veliko pečico. V to mini gre ravno polovična količina testa za torto, recimo.

Malo se je treba le potruditi, da si dokupiš kak dodaten pekač z višjim robom, ker ima pečica priloženega le takega z niizkim robom in eno ploščo za peko. Se pa lepo peče tudi v keramiki, glini, pa v onih okroglih pekačih iz Ema, ki jih umenujejo tave. Pač izmeriš originalen pekač in z njegovimi merami poiščeš ustreznega v trgovini.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 06.okt 2011 20:22

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

7. okt 2011 15:16

Lepo, lepo, da po več letih pride kakšna tema spet na površje.

 

Rimljanka! Za rolado pa ta pečica vejetno ni dovolj velika ((

Bo pa za krvavice v redu, da ne bo v stanovanju preveč po krvavicah "dišalo".

Spela

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. okt 2011 15:21

Zakaj pa bi bila pečka premajhna za rolado?  Če je rabiš več, pač spečeš dva biskvita. 

nola

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

7. okt 2011 16:15

Zaradi notranjih dimenzij pečice, ki so verjetno manjše od običajne pečice. Rolado se težko "štuka", ker potem ni lepa. ((

Spela

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2011 17:38

Tisto pečico odsvetujem! Evo kako je videti po nekaj letih redne uporabe:

torej umazana.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti