kuhano kislo zelje - trajnost

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 12. nov 2008 11:49 | ogledi: 11.507 | odgovori: 9

Prosim vas za nasvet!

V soboto, sem kuhala zelje z klobaso. Ker smo bili odsotni nismo vsega pojedli.

Torej v hladilniku stoji že 4 dni. Ne vem ali je še užitno ali naj vržem. Kaj bi vi storili?

Hvala

pandapanda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2008 11:58

Poskusiš in vidiš. Jaz imam hladilnik precej na hladno in se mi nekatera hrana v njem obdrži tudi kak teden. Če ni čudnega vonja in odvratnega okusa, je še za pojest. mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 12:32

Vsekakor ti blazno smrdi hladilnik po zelju in klobasi..... BTW, daj v frižider malo oglja, da bo vase potegnil tisti fej smrad po zelju.... Jaz bi zadevo obredno vrgla proč med bio odpadke. In sicer kot opomin, da je treba malo več planirati, ko se kuha (koliko ljudi in kdaj bo kdo jedel in kako se hrana reciklira - kaj ste pa vmes štiri dni počeli, a ni bilo nobenega doma?), strošek proč vržene hrane bi pa razumela kot šolnino za to življensko spoznanje. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

12. nov 2008 12:59

Vendelina jr. je napisal/a:
Vsekakor ti blazno smrdi hladilnik po zelju in klobasi..... BTW, daj v frižider malo oglja, da bo vase potegnil tisti fej smrad po zelju.... Vendelina jr.
Kako oglje daš v hladilnik? Tako za žar? K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 13:44

Ja, pa daj ga v kako plastiš posodico, da ne boš imela vsega popacanega... Jaz ga imam stalno notri, menjam pa takrat, ko čistim hladilnik. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. nov 2008 13:56

Pandapanda, zelje mirno pojej. Je tako in tako poln konzervansov, tako da je praktično rok trajanja neomejen. Zelje je že itak taka lahka prebavljiva stvar ki ti imentino očisti čreva to fukcijo je ohranil tudoi po štirih dneh. Garant. Zadnjič pravzaprav pred 14 dnevi sem kupil eno solato v Hoferju. tega sicer ne počnem a ne vem zakaj me je premamila taka fina glavica ledenke zavite v celofan. Spravil sem jo v oddalkeni kot hladilnika in nanjo pozabil. Včerja mi je prišla pod roke in glej ga zlomka. bila je še vedno tako sveža kot takrat ko sem mjo kupil. Nagnit ni bil niti en sam list in nad tem dejstvom sem se zamislil. Očitno je tako polna kemikalij, da se tudi pokvariti ne more in bi očitno zdržala kako leto. Brez pomislekov sem jo vrgel v smeti in ob tem začuttil zadovoljstvo. Nič krivde da hrano stran mečem. Ne bom pa nikoli več kupoval zelenjave v Hofru. LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2008 14:20

hedonist, naj te potolažim, večinoma niso krive kemikalije (seveda je solata zgrajena iz kemikaljij, kemičnih snovi, mislim), ampka je ta obstojnost zelo verjetno pogojena z obsevanjem. In nikar ne misli, da je zelenjava drugje drugačna, no. Vsaj večina zelenjave je enaka.

In - če misliš, da je na trgu sveža, "še pred eno uro je bila na njivi" se tudi, vsaj večinoma, zelo motiš. A misliš, da vso preostalo konec vsakega tržnega dne zmečejo stran?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2008 14:25

Ma mene potem sami strupi skupaj držijo, jaz po enem tednu tako solato kar pripravim in pojem. Je vseeno, ali je v mojem hladilniku ali v tistem od trgovine ...

 

Mamamia

mamamia

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

12. nov 2008 14:51

Zelje je povsem v redu tudi po nekaj dneh,seveda pa ga je potrebno ustrezno dolgo pregrevati. Moj hladilnik ne smrdi po nobeni hrani,ker vse dajem v zato namenjene posodice,ki se zapro. Majdina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. nov 2008 15:51

Se u nulo strinjam, Rimljanka, ampak če kupim npr. solato "pri najboljšem sosedu" ja ta mi pa zgnije, če je v nekaj dneh ne uporabim.Tko da Hofer pri meni ni ravni čislana štacuna. Edino kar tam kupujemo je neka hrana za mačke,to na veliko kupuje moja žena in potem hrani nekaj pritepenih nesrečnic iz soseske. Vem pa in ne mažem si oči, da je edina ampak res edina zdrava zelenjava iz mojega vrta, kjer ni trohice kemije razen tiste,ki pride po luftu in z dežjem. Vem tudi, da so slovite trnovske branjevke v Ljubljani ,ki so včasih imele najlepšo solato na centralni tržnici le to pridno zalivale z izločenho tekočino, ki so jo preko noči zbirale v nočne posode. In ravno ta urin je , tako so vsaj pravili, naredil solatne srćike lepe bele barve. No ampak to so nenazadnje jedli rodovi in rodovi in so preživeli. Je blo pa ziher bolj naravno kot to, kar nam zdaj ponujajo razni nakupovalni centri. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti