Čiščenje steklokeramične plošče

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

4. dec 2015 15:31

Kaj pa tvoj proizvajalec pravi da naj bi uporabljali za ciscenje?

the tina

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. dec 2015 16:28

Dolga leta sem uporabljala čistilo za steklokeramiko.Potem pa ugotovim, da čistilo, ki ga imam za zepterjevo posodo velja tudi za steklokeramiko.Sedaj čistim s tem in je ok.Se pravi eno čistilo za dvojni namen. 

 

dari

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. dec 2015 16:39

Jaz imam tudi steklokeramično ploščo s kombinacijo plina. Enostavni madeži se lepo sperejo z gobico in detergentom in nazadnje s papirnato brisačko. Ne morem pa prehvaliti dr. Beckamnn tekoče čistilo za steklokeramične plošče, steklo se čudovito sveti. Vsekakor pa trdovratne madeže naprej navlažim in malo pustim in očistim s strgalom. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. dec 2015 6:50

Enako čistilo kot Trixi uporabljam 1-2 x tedensko - po potrebi. Vmes pa počistim z gobico, malo razmaščevalca in gre. Če je pa plošča lisasta pa malo stelexa, pap. kuhinjsko brisačko v roke ali pa krpiso iz mikrovlaken in gre.

tedyka

martina.pridna  

član od: 5.2.2010

sporočila: 63

5. dec 2015 8:00

ko mleko kepi in pride na steklokeramično ploščo takoj odstranite lonec in na vročo mleko oz. ploščo posujete sol ta bo popila mleko in smrad ko se ohladi plošča pa postrgate s strgalom za steklokeramično ploščo.

 

lp

martina.pridna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti