"enoletne" vinjete

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. nov 2008 22:11

proxima je napisal/a:
Ko bom jaz prišla na oblast (kot sem že omenila, navijam za prosvetljeni absolutizem, ne za demokracijo), .................................................................................................

...................................................................................................................

lp, proxima

Ko boš prišla na oblast računaj tudi na mene. prosvetljen sem že, absolutist pa tudi zlahka postanem, bojim se pa, da veliki brat že vse preveč obvlada, že če imaš mobitel, veliki brat te ima pod kontrolo.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 22:20

Saj vem, ampak mobitel lahko zabrisem v kanto ali si kupujem predplacniske pakete ali ga puscam doma (njega uporaba se ni predpisana z zakonom), ce bom pa tisto napravico za satelitsko cestninjenje zavila v alufolijo ali ji namenila dobro namerjen sunek s komolcem, me bo pa kaj hitro kdo pospravil, Kamor Je Treba...:))) lp, proxima

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

12. nov 2008 22:56

Ali ste opazili, da je na avtocestah večje število avtomobilov, kot jih je bilo pred uvedbo vinjet ? Le kje so bili ti avtomobili prej ? Ali so stranske ceste kaj razbremenjene ? Meni se pa porajajo zgornja vprašanja in to predvsem 2 do 3 krat na teden, ko se vozim v Ljubljano. LENČA

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

12. nov 2008 23:03

magnolija je napisal/a:
Mogoče bi pa uvedli sistem, kot ga imajo na Kubi, kjer se je kaznivo peljati sam v avtu. Tako ljudje brez avta stojijo ob cesti, vozniki pa morajo vsakemu ustavit, dokler ni avto poln. Če te dobi policija in si sam v avtu plačaš kazen (vsaj tako so mo razložili prijatelji, ki so bili tam na potovanju, upam, da me niso nategnili). Jaz bi zagotovo z veseljem vstavljala luštnim tipčkom, npr. tistim iz rubrike o čokoladicah in pa babam iz kulinarike (razpoznavni znak bi bil plavi predpasnik z motivi različnih kroglic:) Živel Fiidel!!! magnolija
Glede tega so pa tvoje kolege očitno potegnili. Kubanci so pač iznajdljivi ljudje (debato o tem, zaradi česa ali koga, raje pustimo) in dejansko zelo kapitalistično razmišljujoči, če lahko pripomnim. vozniki ob cesti ne stojijo zato, ker ne bi smeli peljati le enega potnika, pač pa zato, ker si logično preračunajo, da bo ceneje, če bodo peljali več ljudi - in vsakomur, amapk res vsakomur, tudi domačinom, zaračunajo za vožnjo. toliko o Kubi, da ne bo napačnih info. glede vinjet pa ... sama sem jo že zdavnaj prinesla not, kot se reče, čeprav (vsakodnevno) uporabljam le odsek avtoceste od vrhnike do Logatca, unca ali postojne. pri vsem pa me je zmotilo dejstvo, da sem - vsaj v zadnjih mesecih - morala upoabljati regionalne ceste ("staro cesto"), saj je bila avtocesta ali zaprta (izvoz Unec), ali pa so bile zaradi del take kolone, da "buh pomagaj". Vinjete torej - DA, sem vesela, da jih imamo in se strinjam z vsem napisanim v njihovo korist. druga darsova plat pa so torej dela na avtocestah, se mi zdi, da ves čas nekaj delajo, zaradi česar so kolone, zapore ... se mi zdi, da naš avtocestni sistem ni sposoben sprejeti in prebaviti vsega prometa (na kar je namignila VJR s tovornim tranzitom, kar pa je že veliko širša težava). 5rusa Sporočilo je spremenil(a) 5rusa dne 12. nov 2008 23:04:06

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

12. nov 2008 23:29

hedonist je napisal/a:
Če imaš zgolj 300 m do službe po obvoznici je po moje po normalnih ulicah le nekaj več , pa se vozi tam. hedonist
OK, ponavljam tretjič; kje vraga ste videli podatek, da imam do službe le 300m??? S tem, da že tretjič opozarjam na to... Lahko kdo za spremembo prebere, predno komentira? Issi

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

13. nov 2008 0:12

V prvem tvojem postu? 300 m po obvoznici? Mislim, da si tako napisala. tarčica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2008 6:00

LENČA je napisal/a:
Ali ste opazili, da je na avtocestah večje število avtomobilov, kot jih je bilo pred uvedbo vinjet ? Le kje so bili ti avtomobili prej ? Ali so stranske ceste kaj razbremenjene ? Meni se pa porajajo zgornja vprašanja in to predvsem 2 do 3 krat na teden, ko se vozim v Ljubljano. LENČA

 

Na našem koncu se to opazno pozna, izven konic ni več nikakršnih kolon, česar v zadnjih 10 letih nisem bila več vajena.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. nov 2008 6:02

Issi je napisal/a:
In zdaj moram kupiti vinjeto zaradi 300m, kolikor jih prevozim po ljubljanski obvoznici, da sploh lahko pridem v službo?!? Issi

No, tole si napisala. In to pomeni, da drugače SPLOH ne moreš v službo, kar nikakor NE MORE biti res. Ker me ne boš prepričačla, da je kjerkoli obvoznica EDINA vez med dvema točkama. In me čisto res zanima, kje so na ljubljanski obvoznici odcepi 300 m narazen. Nikjer, bi rekla.

Nehaj že nakladat, no. Si si izračunala, koliko si plačala ob ENI vožnji od Ljubljane do Kopra in nazaj, plus ob enem izletu na leto, recimo v Kranjsko goro? Pa kolikokrat si se takrat jezila, ko si v koloni čakala, da boš cestnino plačala?

 

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. nov 2008 10:45

5rusa je napisal/a:
magnolija je napisal/a:
Mogoče bi pa uvedli sistem, kot ga imajo na Kubi, kjer se je kaznivo peljati sam v avtu. Tako ljudje brez avta stojijo ob cesti, vozniki pa morajo vsakemu ustavit, dokler ni avto poln. Če te dobi policija in si sam v avtu plačaš kazen (vsaj tako so mo razložili prijatelji, ki so bili tam na potovanju, upam, da me niso nategnili). Jaz bi zagotovo z veseljem vstavljala luštnim tipčkom, npr. tistim iz rubrike o čokoladicah in pa babam iz kulinarike (razpoznavni znak bi bil plavi predpasnik z motivi različnih kroglic:) Živel Fiidel!!! magnolija
Glede tega so pa tvoje kolege očitno potegnili. Kubanci so pač iznajdljivi ljudje (debato o tem, zaradi česa ali koga, raje pustimo) in dejansko zelo kapitalistično razmišljujoči, če lahko pripomnim. vozniki ob cesti ne stojijo zato, ker ne bi smeli peljati le enega potnika, pač pa zato, ker si logično preračunajo, da bo ceneje, če bodo peljali več ljudi - in vsakomur, amapk res vsakomur, tudi domačinom, zaračunajo za vožnjo. toliko o Kubi, da ne bo napačnih info. glede vinjet pa ... sama sem jo že zdavnaj prinesla not, kot se reče, čeprav (vsakodnevno) uporabljam le odsek avtoceste od vrhnike do Logatca, unca ali postojne. pri vsem pa me je zmotilo dejstvo, da sem - vsaj v zadnjih mesecih - morala upoabljati regionalne ceste ("staro cesto"), saj je bila avtocesta ali zaprta (izvoz Unec), ali pa so bile zaradi del take kolone, da "buh pomagaj". Vinjete torej - DA, sem vesela, da jih imamo in se strinjam z vsem napisanim v njihovo korist. druga darsova plat pa so torej dela na avtocestah, se mi zdi, da ves čas nekaj delajo, zaradi česar so kolone, zapore ... se mi zdi, da naš avtocestni sistem ni sposoben sprejeti in prebaviti vsega prometa (na kar je namignila VJR s tovornim tranzitom, kar pa je že veliko širša težava). 5rusa Sporočilo je spremenil(a) 5rusa dne 12. nov 2008 23:04:06

 

Iz prve roke preverjeno: na Kubi je NEPISANO PRAVILO, da mora tisti, ki ima avto, peljati tiste, ki ga nimajo. Če je sam v avtu, ga sicer ne kaznujejo, ga pa drugi ne gledajo lepo. Pravilo izhaja iz prepričanja, da nekdo ni sam kriv, če nima avta, tisti, ki ga  ima, pa tudi ni povsem sam zaslužen, da ga ima. Eni tako vožnjo zaračunajo, večina pa ne, ker se bojijo prijave.

Če stojiš ob cesti in mahaš, ti avto, v katerem je še prostor, mora ustaviti, sicer ne.

 

Mamamia

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. nov 2008 11:03

Lenča, jaz sem ena tistih, ki se je prej vozila po stranskih cestah. Zdaj moram sem pa tja po obvoznici v LJ, torej sem kupila vinjeto - in odslej se vozim v LJ tudi po avtocesti, prej se pa nisem. Torej sem ena tistih, ki so "novi" na AC.

 

Če gremo na dopust, se pa nikoli ne vozimo po avtocestah, ker potem ne vidiš skoraj nič države, ki si jo prečkal - zamudiš tiste luštkane hiške, pa kakšen star avto, pa živali, krasne vrtove, mesta... jaz v tem uživam.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti