"enoletne" vinjete

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. nov 2008 19:19

tulka je napisal/a:

Polna luna, a ne?

tulka

O ja, pa je kar močna to rajžo. Se pa res nasmejiš, kakšne neumnosti folk kvasi...lp

peter

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2008 19:30

Zdaj sem pa v hudo dilemo padla, prav shizofreno razdvojena sem. Ker živim v Ljubljani, mi torej pol Slovenije plačuje moj luksusz....ampak, kriza, doma sem pa na Štajerskem, kake 25 km od prve ceste, ki zahteva vinjeto. Torej plačujem Ljubljančanom. Torej tudi sebi. Torej tudi sebi, ki živim v Ljubljani? Uf, a mi pomagate iz zagate, lepo prosim.

Aja, vinjeto seveda imam, kot imam tudi dodatno zdravstveno zavarovanje, pa nezgodno zavarovanje, ....ker sem pač že daleč od dni, ko se je menda spodobilo reči: "saj se ne bo nič zgodilo, kaj komplicirate". Aja, pubertetne dneve sem mislila....

Upam, da ste tako zelo "v luft skakali" tudi, ko so sosedi Avstrijci uvedli vinjete, pa boste, ko jih bodo Hrvati,....aja, mislite, da jih ne bodo...no, bomo videli...

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. nov 2008 19:42

rimljanka je napisal/a:

Zdaj sem pa v hudo dilemo padla, prav shizofreno razdvojena sem. Ker živim v Ljubljani, mi torej pol Slovenije plačuje moj luksusz....ampak, kriza, doma sem pa na Štajerskem, kake 25 km od prve ceste, ki zahteva vinjeto. Torej plačujem Ljubljančanom. Torej tudi sebi. Torej tudi sebi, ki živim v Ljubljani? Uf, a mi pomagate iz zagate, lepo prosim.

rimljanka - zasebno mnenje

 

Neeee rim. Ljubljančani sami sebi plačujejo, pa še vej širni sloveniji Torej ti plašač sebi vinjeto in še sebe subvecioniraš

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2008 19:51

........Joj, joj, uboga jaz!.........

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

12. nov 2008 19:54

Kera prestolonaslednica mi bo subvencionirala vinjeto, ko m jo nucala od MB do Ptuja? Mate še enih 20 let cajt, ka se zmente. tumpika

neznan uporabnik

12. nov 2008 19:59

rim.. naklada kot vedno. pa lep pzdrav. *****

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. nov 2008 20:00

 

MM

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

12. nov 2008 20:38

Samo nekaj o tem, zakaj se vsak vozi sam... Jaz se tudi vozim sama skoraj vsak dan v Ljubljano, ker pač ne poznam drugega, ki bi bil iz mojega kraja ali doma nekje po poti, ki bi šel točno ob tistih urah od doma in nazaj kot jaz. Dejstvo je, da zelo zelo prišparam tudi če se vozim sama, saj bi za avtobusno karto plačala okoli 170€ mesečno (toliko me je prišlo pred 2 letoma,ko se še nisem vozila z avtom, sedaj je mogoče še dražje), zdaj pa dam mesečno približno polovico manj. Pa še nimam problemov s tem, da pridem na cilj vsa premočena od dežja/snega ali pa z zamudo. Poleg tega pa še ne izgubim vsak dan 4 ure zaradi prevoza ampak samo 1 uro. In vinjete so pač vse skupaj še olajšale, zato se strinjam z večino, da so super. *Alisha*

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. nov 2008 21:42

Vinjete so odlična rešitev in jamrati da nekdo plačuje drugemu je navadna oslarija. Res te ne razumem ,Issi, zakaj si jo sploh kupila če ti je zdaj tako vražje hudo ? Če imaš zgolj 300 m do službe po obvoznici je po moje po normalnih ulicah le nekaj več , pa se vozi tam. Sploh je Ljubljana eno tako malo mestece da ni itak nobene daljave nikjer. Res je v konicah nabita z plehom in se mi smilite vsi,ki čakate in čakate v kolonah. Amapak tudi tu je izbira- kolo , rolerji, kotalke, rolke....Vse se da če se hoče. Seveda je pa najlažje pljuvati po vsem sploh po državi in njenih zakonih. Sicer pa, po napovedih se nam slabo piše, recesija, ki bo pokazala zobe pri nas čez tri ,morda štiri mesece bo poskrbela, da se bo tudi promet v prestolnici razredčil. LP hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 21:55

Ko bom jaz prišla na oblast (kot sem že omenila, navijam za prosvetljeni absolutizem, ne za demokracijo), bom na vso moč (davčno, s propagando, s ceno nadomestila potnih stroškov) forsirala telecommuting v vseh panogah, kjer je možen. Druga stvar, ki se je bom lotila, bo e-javna uprava (če naredim spisek ur, ki sem jih porabila za to, da sem dobila duplikate najvažnejših dokumentov, me še zdaj zvije). Sicer so pa vinjete še vedno mnogo boljša možnost od satelitskega cestninjenja (ker ne maram velikobratskega nadzora nad tem, kam in kdaj in s kom se peljem, se zlasti zato, ker mocno dvomim, da podatki ne bi zivahno curili v vseh smereh). Seveda je glavni problem to, da je njihova cena trenutno ekonomsko nevzdrzna, ampak po drugi strani bi moralo biti vzdrzevanje vseh cest po mojem itak krito direktno iz davkov, ne od neposrednih uporabnikov, ker jih uporabljajo posredno tudi tisti, ki se po njih ne vozijo. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti