"enoletne" vinjete

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. nov 2008 13:00

mamaF je napisal/a:
Sicer pa lahko nekaj prihraniš tudi tako, da se tistih 300 m v službo ne pelješ z avtom. Pešačenje je zdravo. mamaF - Mojca
Se opravičujem Issi, podatek sem narobe razumela. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 12. nov 2008 13:00:51

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 13:11

Bejb, moj avto je NOV, pa stane "borih" 6.000 €... Hja, se mi zdi škoda zapravljat za avto... (Sicer pa gre s kolesom/biciklom hitreje kot javni prevoz..., evo, pa ne rabiš avta, ne športnega, ne navadnega, ne dvoseda...). lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 13:41

Joj, kako mi "sedejo" taka retorična vprašanja v stilu "kam gre denar"....pa se noče nič prebrati kako stran prej ali pa malo pomisliti... Anyway, dopuščam možnost, da tega kdo res ne ve, gre pa takole: - "cestnina" (prispevek za cestnino), ki se plača ob vsakoletni registraciji vozila, je namenski vir proračuna za obnovo in vzdrževanje obstoječih cestišč, od lokalnih naprej......Kako se ta denar porablja, sprotno ugotavlja računsko sodišče, jaz samo navajam, za kaj je tole namenjeno. - cestnina, ki smo jo prej plačevali v na cestninskih postajališčih pa je namenjena gradnji novih avtocest, hitrih cest in priključkov ter za odplačevanje kreditnih obveznosti - torej za vračilo kreditov, ki so bili najeti za gradnjo avtocest. Naše vinjete funkcionirajo na predpostavki polletnega/letnega pavšala. Kar posledično pomeni, da so nas čisto vse voznike subvencionirali tujci, ki se vozijo po Sloveniji. Če se bo ugotovilo, da gre v tem primeru za diskriminatorno obravavo tujcev, bo takšne vinjete potrebno uvesti. Ali pa plačati kazen. Ali pa kar oboje. Če bodo uvedli vinjete za krajše obdobje, bo posledično padla prodaja pollethih/enoletnih, kar pomeni, da bo potrebno, če se bo hotelo dobiti enak volumen denarja, podražiti polletne ali pa letne vinjete.. In namesto, da kdorkoli smrka za teh 35 in 55 EUR, naj se lepo zaveda, da se tako poceni voziš trikrat v življenju: prvič, zadnjič in nikoli več. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2008 13:48

Issi je napisal/a:
(kolikor mi je znano), mi razložiš, koliko časa je potrebno z avtobusom od recimo Slovenčeve ceste do Stegen) Zračne linije je dva km, koliko časa potrebuje javni prevoz upam da veš, peš je pa bistveno dlje, ker kot vemo, se ob obvoznici ne sme hoditi peš. Issi

Od Slovenčeve do Stegen seveda vodijo tudi druge ceste, ne le obvoznica, Issi.

Sploh pa, ni lepo, res ni lepo, ljudem, ki se po 100 ali več km v ENO smer vozijo v službo, karkoli očitati, še najmanj, koliko proihranijo z vinjeto.

Se sploh zavedaš, koliko časa, živcev to stane? Da o tem, da je praviloma potrebno plačati še parkirišče, ne govorim. In oni res NE MOREJO v službo drugače kot z avtom.

Samo, lepo prosim, nikar mi zdaj ne reci, naj si službo najdejo bliže domu. Saj bi si jo, če bi si jo lahko, številni zanesljivo.

Naj mi bo dovoljeno dodati še tole: če toliko poudarjaš, kako se samo z moževim (no, skoraj samo) avtom vozite, potem pa tako ali tako dobite krepko povrnjeno še drugo (ne le prve) vinjete. rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 12. nov 2008 13:53:24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2008 13:50

Ne vem, no, jaz ne zaznavam nikakršne "favšije", zgolj pomisleke v stilu, če je denar za avto, sploh pa za dvosed, bo pa ja še za nalepko. Pa saj dvosed dandanašnji res ni nekaj takega, da bi bil vreden zavisti, kot si že sama napisala, je zlahka dostopen.

 

O vinjetah je pa jasno, da morda niso najbolj pravične, a tak sistem so pač uvedli. Ali ga sprejmeš, ali pa se voziš po daljših poteh. Oziroma jo kupiš ali pa iz 35 evrov narediš problem. Tako kot pri vseh drugih rečeh tudi pri tej ravnamo različno.

 

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 13:58

Itak, odvisno, kje in kako vidiš problem. In pol mi ne govorit, kje so une stare mame, ki jih moti vsak sosedov grm, pa jokajo pri Jermanu... lidka [sonce]

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. nov 2008 14:00

Kaj pa naj potem mi Prekmurci pravimo? Dosti se jih samo 1x-2x na leto pelje po avtocesti!

Mi imamo tudi 2 avta, na obema pa vinjeto. Pa kaj? Tudi meni ni pravična ta razdelitev vinjet, pa še zelo redko jo uporabljam. Pa sem vseeno 2 kupila, da potem ne študiram, s katerim avtom naj se kam zapeljem. Se pač po dogovoru vsedem v tistega ki je fraj in ne razmišljam o obvoznicah in še čem. Se pač peljem po najkrajši poti od točke A bo točke B. Če že imamo 2 avta je to normalen zakup.

Da pa o naši prekmurski avtocesti, ki to NI, niti ne govorim, ker to je pa že druga tema.

Ne daj bože, da se na njej kaj zgodi, ker potem je v momentu totalna zapora tu, reševalci pa niti blizu ne bodo mogli.

Kyara

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. nov 2008 14:51

Ob takih temah se vprašam, če je kdo jezen, ker plačuje obvezno zdravstveno zavarovanje, pa ga nikoli ne koristi, ker je zdrav. Nikdar ne bo za vse prav, ker bi bilo potem dolgčas. Okoli teh vinjet in njihove cene pa se mi zdi škoda sploh usajat...midva z možem sva zadnjič "povečerjala" eno letno, pa iz gostilne nisva odšla pretirano sita.

 

LP, V.

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

12. nov 2008 15:00

Strinjam se z vsemi predhodnicami, ki menite, da je vinjeta čisto ok. Kupiš, nalepiš in se voziš, voziš, voziš...Se mi je do pred kratkim dogajalo, da sem pred cestninskimi postajami brskala v denarnici za drobižem, potem pa sem se spomnila, da je na avtu vinjeta.Kot je napisala VilmaS, koliko vinjet "povečerjamo"ali pa zapravimo za kaj drugega, res nespametnega... Pomislimo na znesek, ki smo ga dali za vinjeto, ko bomo kupovali praznična darila v prihodnjem mesecu ali pa ko vržemo v smeti živila, ki jim je ( pri nas doma ) potekel rok uporabe... minutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti