Radar!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. nov 2008 19:06

Se mi zdi, da ni še noben napisal rešitve problema... drugič pojdi 10 minut prej od doma pa ne bo treba drvet in ja vozim po predpisih in ja v naselju vozim 50 čeprav je ravna cesta in me vsi prehitevajo...

jade

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. nov 2008 19:32

Ko ravno zbirate pregovore in misli... Kaj pa tale:  Boljše je zamuditi kot obžalovati. (Better late than sorry.)

Moja sošolka iz srednje šole je peljala samo tistih ubogih par km preveč, ki se vam ne zde nič hudega. Pred avto je pritekla punčka, sošolka jo je zbila - dekletce je na mestu umrlo. Cesta ravna, pregledna... Vem, punčko bi lahko zbila tudi s 50 km/h - ampak tega, da je v tistem trenutku peljala prehitro, si ni nikoli odpustila.

Sicer pa, Jade, se strinjam s tabo. Sama se ZELO trudim, da bi vozila po predpisih (vedno tudi meni ne uspe). Zanimivo je le, da me vsi prehitevajo, če peljem s starim avtom - če z novim, pa le redkokdo.

Blendam tudi ne več. Vsak naj zase odgovarja.

Pa še to: Brihta, presneto, nehaj gledati naokrog, no... že trikrat se mi je taka kokoš zaletela v rit. Ma ne morem taki ženski drugače reči, žal mi je. Glejte na cesto, ko vozite, ali pa bodite sopotnik.

tulka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

12. nov 2008 20:01

No pa se oglaša ena, ki je tudi že plačala kazen za prehitro vožnjo. Sicer mene niso dobili v naselju, pač pa po soški dolini, ker sem namesto 70km/h vozila 86km/h na tistem odseku pa sploh ni nobenega znaka za omejitve, pa so mi lepo pobral še takratnih 7000sit, čeprav niso imeli nobene podlage za prekršek. Se mi pa zdi za malo, da jih ni tam, kjer bi morali biti zjutraj, ko gredo ljudje v službo. Joj takrat je šele katastrofa, kaj vse ljudje delajo. Se mi je pa zadnjič zgodilo na avtocesti, jaz vozim dokaj po omejitvah, pa policaji lepo pred mano, pa se mi pojavi za "ritjo" en norec, ki ni šel pod 200km/h, mi blenda z lučmi naj se umaknem, oddrvi mimo, policaji pa nič. To bi morali kaznovati. To je na avtocestah stalnica, da samo drvijo mimo tebe. Včasih me je prav strah, ko se vozim minimalno 3x na teden v lj, da se mi kaj ne zgodi, še posebno ko je megla in slaba vidljivost. LP mina20

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 20:16

Tulka, ta kura nisem bila jaz, čeprav, saj pravim se res lahko zgodi kaj takega, če ti postane dolgčas. Drugače pa , ja Rimljanka pošteno si mi dala misliti......, še kar mislim in sem pred oči dobila svoje otroke................., ah raje ne. Ampak tisti moment, ko pa zagledaš policaje, pa greš mal preveč, pa roko na srce, na to ne pomisliš. In razmišljanju o te, da je avtocesta premalo nadzorovana s strani policije, bi se tudi pridružila. Če se nekateri sproščate na avtocesti, ja halo, saj tam smo tudi ljudje in otroci v avtih. Brihta

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. nov 2008 20:59

Loni, a ti tudi? Sama kazni za prehitro vožnjo še nisem plačala, me je pa oskubila za precejšnji znesek policajka na križišču Miklošičeve in Dalmatinove, čeprav nisem bila edina, ki je šla čez prehod (ob prazni cesti-brez avtomobilov) pri rdeči luči. Od takrat pač pred vsakim semaforjem počakam na zeleno. Pretežko nogo pri vožnji pa rešujem s tempomatom, ampak kaj, ko  potem večina "norih voznikov" za menoj blenda in mi hupa, češ baba, kaj voziš tako počasi. Ker pa sem že videla precej hudega na cesti, se pač držim reka, da se tudi počasi daleč pride, oziroma: hiti počasi!  Upam samo, da me jutri ne bodo (za kazen) dobili v radar policaji, ki sem se jim pred kratkim izognila, ko sem se vračala iz Italijie in sem jim na naši strani mejnega prehoda pomahala v slovo, saj sem od daleč opazila sumljiv avto, z radarjem seveda.

Torej, po pameti!

kača

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

12. nov 2008 21:30

Joj, jaz sn tudi bla taka grešnica, ka sn šla (peš) čez rdečo luč, pa me je policaj pričako na drugi strani in vprašo: - Kaj niste videli rdeče luči? Sn rekla: - Sem. - In zakaj ste potem šli čez cesto? Jaz: - Japakuno, če pa ... vas pa nisn vidla. Vozim pa zlo počas. tumpika

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. nov 2008 22:36

Ja, brihta, vem, da nisi bila ti... nisem nič hudega mislila, samo jeza me pograbi, ko gledam tisti avto pred hišo, še vedno zmečkan... pač nimam za kasko, zavarovalnica pa vsega ne povrne...

tulka

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

12. nov 2008 22:51

Uf, ste se razpisali, priznam, prebrala sem bolj površno, zato upam da ne bom "pihnila" mimo :). Glede plačilnega naloga je tako. Cimetovka, ti priporočam, da pač plačaš položnico, če jo boš seveda dobila. Časa za plačat imaš 16 dni od prejema oz. podpisa pošte. 8 dni imaš čas za ugovor, če se s čim ne strinjaš, +8 dni imaš potem čas še za polovičko. Štej tekoče koledarske dneve in ne spuščaj sobot, nedelj... :). Če zamudiš, gre ostalo v izterjavo na DURS. Potem ti sledijo še njihvi stroški :). Glede lukenj... ja bile so včasih, zdaj se pa z njimi ne tolaži, ker ne boš dosegla nič, kvečjemu na slabšem boš. Glede obrokov je pa tako... imaš možnost plačila na obroke. S tem ti ne pripada plačilo polovičke. Glede hitrosti lahko rečem samo to: če bi se ljudje zavedali posledic, bi bolj preudarno vozili. Pa to ne pomeni, da jaz ne kršim predpisov. Jih. Se tudi zavedam tega in kaj.. ko je pa včasih tako lušno bolj pohoditi po plinu :). Je pa res, da se sproščam bolj na avtocesti, kot v naselju. To ne pomeni, da pohodim po plinu čim pridem do nje. Treba je upoštevati razmere na cesti in prilagoditi vožnjo. Glede vožnje po avtocesti me pa izredno motijo vozniki, ki se držijo omejitev kot pijanc plota in vztrajno vozijo po prehitevalnem pasu ter se tudi slučajno ne umaknejo. Motijo me tudi neodgovorni starši, kateri otroke ne privezujejo v avtomobilih, po možnosti otroci še stojijo med sedežema na sredini, starši pa veselo drvijo po avtocesti.. Drugače pa... naj vas spomnim, da se bodo v Ljubljani, mislim da 15. zopet prižigale svečke v spomin na mrtve v prometnih nesrečah. Neroli

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. nov 2008 5:54

Neroli je napisal/a:
Drugače pa... naj vas spomnim, da se bodo v Ljubljani, mislim da 15. zopet prižigale svečke v spomin na mrtve v prometnih nesrečah. Neroli

No, to nikakor ni ljubljanska akcija, lepo prosim.

rimljanka - zasebno mnenje

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

13. nov 2008 22:17

rimljanka je napisal/a:

Neroli je napisal/a:
Drugače pa... naj vas spomnim, da se bodo v Ljubljani, mislim da 15. zopet prižigale svečke v spomin na mrtve v prometnih nesrečah. Neroli

No, to nikakor ni ljubljanska akcija, lepo prosim.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Uf, se oproščam, če je kdo narobe zastopil. Akcije pa nisem niti omenjala. Samo omenila sem, da se bodo prižigale svečke, v okviru Svetovnega dneva spomina na žrtve prometnih nesreč. Pa ne samo v Ljubljani, tudi po vseh večjih mestih v Sloveniji. Marsikdo se tega rad udeleži iz kateregakoli razloga... lp Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti