Radar!

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

tema odprta - 11. nov 2008 22:39 | ogledi: 3.033 | odgovori: 64

Zdravo,

ker se na kulinariki vse izve. Sem se odločila da vas povprašamo tem. Danes sem pripeljala na radar in sicer v naselju. Koliko sem pripeljajala preveč ne vem, ker je bil radar v avtomobilu in me je slikal. Vendar me zanima, če obstaja še vedno polovično plačilo če plačaš takoj in kako je s plačilom na obroke.

In če mogoče kdo pozna zakone bolj kot jih jaz, če obstaja kakšen hakeljček v zakonu na katerga se lahko zgovarjam, da mi mogoče ne bi bilo treba plačati kazni. Zdi se mi, da je v prejšnjem zakonu nekaj takega bilo, sedaj pa ne vem več. Eni mi govorijo da je eni pa ne, če mogoče kdo ve kaj o tem.

Prosim za vaše odgovore.

cimetovka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2008 6:25

Torej veš, da si pripelajla prehitro. In zdaj bi iskala hakeljčke. Res fino. So še drugi načini, da ne plačaš kazni. Pravzaprav en sam: voziš po predpisih.

rimljanka - zasebno mnenje

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 7:22

Se strinjam s tabo Rimljanka, ampak to je utopija: vsak dan, vsak trenutek voziti po predpisih. Res vsaka čast, če to zmorete, ko je npr. v naselju prazna cesta, ravna cesta, široka cesta, dobra vidljivost, MUDI SE TI, omejitev pa 50. Moje sožalje Cimetovka, tudi sama sem imela z radarjem v kratkem bljižnje srečanje. Polovična cena še velja, saj boš dobila po pošti pisemček in boš videla, kako to izgleda . Vendar kot vem, ti pike ostanejo. Ne vem pa koliko časa ti po novem pike ostanejo. Pa srečno in čim več blendajte, če opazite polcaje. Brihta

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. nov 2008 7:38

Brihta je napisal/a:
vsak dan, vsak trenutek voziti po predpisih. Res vsaka čast, če to zmorete, ko je npr. v naselju prazna cesta, ravna cesta, široka cesta, dobra vidljivost, MUDI SE TI, omejitev pa 50. Brihta

Ja predpisi res veljajo vsak dan. Vsako minuto. Tako kot še velko drugih predpisov. Saj, večina tudi v službo hodi točno za določeno uro in gre iz nje točno ob določeni uri - ne glede na to, koliko dela in opravil čaka doma

Jaz se nekako držim omejitev.

Če čisto poštevno povem.... če greš skozi naselje po tisti ravni široki cesti 60 namesto 50, ne profitiraš niti minute. Če si pozen si pozen... pa 5 minut gor ali dol. Ko enkrat zamudiš si zamudil. In ko enkrat prideš na radar, plačaš.

 

Pa ne mislit, da mi nismo še nikoli plačali

 

MM

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. nov 2008 8:07

Potem se pa zgodi kot pri nas, ko je sredi naselja, kjer je široka, ravna in pregledna cesta nekdo povozil 2!!! punčki na prehodu za pešce... Ne bom se delala Marijo, ampak v naselju v 95% upoštevam hitrost, če jo prekoračim ni več kot 5km/h. Ne zaradi sebe, zaradi drugih. Začetnica

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

12. nov 2008 8:18

Še vedno je tako, da plačaš polovico kazni, če plačaš 8 dni po prejemu plačilnega naloga. Če pa si hitrost prekoračila za več kot 30 km/h, pa sledi obdolžilni predlog na sodišče tam pa seveda polovičk ni. Če najdejo kakšne posebne olajševalne okoliščine ti malo omilijo kazen, vendar je to izjemoma. Brihta točke se po novem brišejo po treh letih, od pravnomočnosti sodbe oz. plačilnega naloga. Adrijanam Sporočilo je spremenil(a) ADRIJANAM dne 12. nov 2008 08:33:47

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 8:35

To kaže na to, da smo nekje, kjer se reče Vzhod, Jug ali karkoli že. Vozit prehitro, pa iskat hakeljčke. Se pravi, vedeti, da si kriv, pa se izmotavati ven. Pa potem gledamo politike in podjetnike. Saj je genaralno miselnost takšna. Da se gleda samo na profit... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 9:27

Bože moj, plačaj tisto kazen in naj ti bo to šolnina za to, da boš drugič bolj pazljiva in boš šel denar za kaj drugega in zahvali se vesolju, da zaradi tvojega prekrška ni nihče nastradal in za božjo voljo nehaj iskati luknje .... Življenje NI sir ementalec. Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. nov 2008 9:33

A da ni??????

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2008 9:46

Če zavestno voziš prehiro, vzemi nase tudi posledice. Torej plačilo kazni. Se strinjam z lidko, kar je napisala. Ampak saj ti država sama ponuja polovično plačilo, a ni že to nekaj odpustka? In če ponuja prst, zakaj ne bi poskusili vzeti cele roke?

 

Na hitrost po naseljih sem zelo občutljiva, sem delala na področju, povezanim s prometnimi nesrečami, in videla preveč hudega kot posledico prehitre vožnje, vožnje pod vplivom alkohola ali zavoljo objestnosti.

Ne rečem, da kakšna omejitev hitrosti ni nesmiselna, ampak dokler so omejitve , jih je treba spoštovati. Če ne, bodimo toliko pošteni, da prevzamemo nase tudi posledice.

 

Če te zanimajo luknje v zakonu, pojdi po pravni nasvet. Ki ga je seveda treba plačati. Od nas amaterjev je sicer brezplačen, a vprašanje, koliko si lahko z njim pomagaš.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti