Ribanje orehov

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 11. nov 2008 19:31 | ogledi: 5.285 | odgovori: 22

Pri ribanju/mletju orehov uporabljamo miceno drobilko za prehe ( modra kovina in lesen pokrov, staro 45 let) in neko plastično zadevo iz države ex vzhodnega bloka, kupljeno v Merkurju. Slednja riblje na večje kose, po žlebičku pa se koščki orehov valijo v orehe, pa jih tam naj ne bi bilo.

Počil je pokrov in strojček bo moral adijo.

V Merkurju sem videla neko reč, ki je namenjena mletju orehov, kruha. Podolgovat valj, cena okorg 70€. Sem jih pripravljena odštet, ker se mi ne ljubi več monirat strojčka in vrtet na roke.

Imam dve vprašanjei:

1. Ima kdo to pripravao za mletje na elektriko in kako se obnese ?

2. Kak namig, kakšen mlinček/drobilko za oreha naj kupim.

Pripominjam, da mletja na nož, ki ga je mogoče opraviti v multipraktiku ne pride v poštev.

Hvala za pomoč.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. nov 2008 19:35

Tole so podatki z Merkurjeve strani:

Strgalnik ARIETE, MOD. 446
Cena: 71,55 €

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2008 20:46

frina, pri nas še vedno tisti moder, Titanov opravlja svoje delo...zelo, zelo uspešno. Mislim, da je kar tak kot tvoj. In ne razmišljam o novem, zato ti, žal, ne morem pomagati.

rimljanka - zasebno mnenje

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

11. nov 2008 20:54

Jaz imam za mletje orehov, jabolk, drobtin, rdeče pese.... krasen pripomoček, vendar je dodatni del mikserja BOSCH mislim tistega, ki ima posodo zraven mislim da imajo sedaj oznako MUM in številko, moj je star 12 let inima oznako BOSCH FAMILIY. Če imaš kaj podobnega, se ti sigurno splača kupiti ta priključek. (MIslim, da se mu reče pretočni sekljalnik.) patka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. nov 2008 21:34

Jaz imam tudi enega predpotopnega, nasledila sem ga od mame, ona pa od svoje tete. Melje kot šus! Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 11. nov 2008 21:35:39

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2008 21:39

Evo, to je to, dragička, samo moj je moder....in je res 1A, trikratno!!!

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2008 21:52

Frina, pazi samo na to da se da priviti na mizo in da nima prisesalnega čepka, ker potem rad odpleše po svoje. Mi smo tudi imeli tole staro mašinerijo, pa je šla rakom žvižgat. Pa potem še enega kovinskega češkega, ki je še zdaj nekje v hiši, zdaj pa sva z mami kupili spet kovinskega za prišraufat in malce večjega od običajnih, nabavljen na štantu na tržnici v LJ, se super obnese.

Loni Makaroni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. nov 2008 22:29

Točno takega, kot ga ima Dragička, ima moja stara mama. Tašča ima električnega, dobila ga je za poročno darilo, super zadovoljna. Svakinja si ga je želela, kupili smo ji za en RD od Moulinexa mesoreznico z nastavkom za ribanje orehov. Pravi, da je zadovoljna. Jaz imam nastavek za MUM (pretočni sekljalnik), meni ustreza, pa tudi enega ročnega (češkega), zelo poceni. V glavnem, mislim, da z električnim kaj dosti ne moreš zgrešiti. Atina

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

12. nov 2008 21:41

Frina, bi bila tako dobra in mi tistega, ki je šel adijo, odstopila? Namreč zbiram vse, kar je staro čez 20 let. Me ne moti, če je pokrov počil.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. nov 2008 22:24

Zdenkica je napisal/a:
........................................................................Namreč zbiram vse, kar je staro čez 20 let. Me ne moti, če je pokrov počil.

Če je tako, imam nekaj za tebe: pokrov ni počen, staro je nekaj čez šestdeset ( točneje: petinšestdeset ), pa še za silo funkcionira. Javi na ZS pod šifro " upokojenc ".

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti