Limonina lupina

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

26. nov 2008 11:12

patka je napisal/a:
Jaz vsake toliko časa kupim BIO limone, obribam lupino, jo zmešam s sladkorjem in spravim v dobro zaprt kozarec in v hladilnik. Je veliko boljše od limoninega sladkorja in vsaj občutek je boljši, ker naj bi bile limone bio. patka
Jaz tudi tako naredim. Če dobim neškropljeno pomarančo, pa tudi le-to naribam in zmešam s sladkorjem. In mi je skoraj še boljša in bolj aromatična kot limonina lupinica. Je kar nekaj dela, vendar se shranjena v sladkorju ne pokvari veliko časa. Andreia

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

3. dec 2017 8:30

Tole sem našla na google-u: Lemon peels contain as much as 5 to 10 times more vitamins than the lemon juice itself. To name a few: Vitamin C, Vitamin A, beta carotene, folate, calcium, magnesium, and potassium. Lemon peels are health rejuvenators in eradicating toxic elements in the body.


Najbolje, da kupiš bio limone, če imaš pomislike glede škropljenja. Drugače pa sem našla dober članek na tej strani: http://www.virmodrosti.com/hranila/limonina-lupina-najmo

Jaz sem jo probala za čaj in je odličen. Priporočam vsem, da ne uporabljaš limoninega soka, ker je ponavadi premočan za zobno sklenino.

Vanesa84

Sporočilo je spremenil(a) Vanesa84 dne 3. dec 2017 08:31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2017 8:45

Vsako leto imajo v Hoferju navadne, ne bio limone, sorta Primavera, španske, katerih lupina je užitna in izjemno dišeča. Res priporočam, se vsaka bio skrije, kar se arome tiče, pred njimi.

rimljanka

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

4. dec 2017 11:41

Se strinjam glede tega rimljanka. Velikokrat tudi sama dobim različne vrste navadne zelenjave veliko boljše kvalitete kot je bio. 

Vanesa84

Sporočilo je spremenil(a) Vanesa84 dne 4. dec 2017 11:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti