Uroinfekt

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. nov 2008 13:18

Naš je prejšnji teden tako jokal ko je lulal, da ni mogel stati ampak je moral se vsesti, tako ga je bolelo ko je lulal. Zdravnica je ugotovila uroinfekt in urin je pokazal bakterije in je dobil antibiotik. Hitro je pomagal da je normalno spet lulal, čeprav zdravljenje traja dalj kot 7 dni.

Jernej - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2008 13:19

Naj ne pije gaziranih pijač - zelo dober je brusnični sok, včasih se je dobil v DM, pomaga pa tudi fruc iz črnega ribeza in aronije - tole NI reklama, sam pomagat hočem!

Lp

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2008 13:54

Nazaj po antibiotik, moj nasvet, ker boli za umret. Lastne in že odrasle izkušnje, ni pomagalo nič, ne čajčki ne termoforčki. Od bolečine tudi hoditi nisem mogla, tako hudo je bilo. In seveda sem takrat morala izpustiti še piknik kulslo v Peklu.

Loni Makaroni

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

11. nov 2008 14:22

Ko je naša mala imela uroinfekt, ga je imela v mnogo hujši obliki, kot ti navajaš in je morala v bolnico. Dobivala je injekcije (deset dni) potem pa še Primotren skoraj dve leti. Nam je pa takrat svetoval zdravnik, naj mala pije namesto soka raje ledeni čaj z okusom ameriške brusnice, da zelo pomaga. Od takrat je pri nas vedno doma... ela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2008 14:23

Pri 4 (!!!!) leta starem otroku bi jaz s čaji bila ZELO previdna. Najmanj, kar je, bi v LEKARNI povprašla FARMACEVTKO, kaj se lahko pije in česa ne. pa količina čaja, ne mislim količine tekočine ampak količina zeli, na 1 l vode.

Drugače pa, babica, pa čeprav je medicinska sestra, ni ravno kompetentna za dajanje mnenj o uporabi/neuporabi/zlorabi antibiotikov, se vam ne zdi? Sploh takole, na daljavo.... Začetek uroinfekta in uroinfekt sta vendarle dve zadevi,kajne?

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. nov 2008 14:35

Mislim, da na vrečki od ursi čaja piše, da ni primeren za nosečnice in otroke. Jelenckova

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. nov 2008 14:36

Tole mi je malo čudno-začetek uroinfekta.Uroinfekt je ali ga pa ni. Če je 100% potrebuje antibijotik. Pri vsakem obolenju za uroinfektom otroku propade toliko in toliko celic v ledvicih in nujno potrebuje zdravljenje. Pomaga vsaka tekočina, če ti le hoče piti , zato, da se ledvice čistijo in izpira mehurček.

Potrebno je paziti, da otrok, ko gre na WC , da se res temeljito polule, ne da hiti, potem vsaj pri deklicah je tako , naj bi si splaknile lulico z mlačno vodo , ter jo popivnati z bombažno krpo.

Dobro je , če ima oblečene tople spodnjice, lahko tudi dvoje.

Če se ji je to pojavilo prvič ni take panike, če pa je imela to že večkrat me pa čudi mnenje zdravnice.

 

Pri nas smo imeli dve deklice z ledvičnim refluksom, tako, da sta bile več let na primotrenu.Pri uroinfektu niti ni potrebno, da je urin obarvan, ali , da ima otrok vročino, lahko samo bol pogosto lula, tako kot tvoja deklica.

Velja tudi nič kopanja v banji ter v bazenih, bi pa jaz šla nazaj k zdravniku.

lp

mizarka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

11. nov 2008 14:48

Jaz imam vsako leto vnetje mehurja in poleg antibiotikov (jaz dobim primotren, kaj dajo otrokom ne vem) pijem veliko brusničnega soka, ki res pomaga in veliko veliko čaja. Najbolje je Ursi čaj ali vednozeleni gornik v lekarni kupit. http://www.farmedica.si/si/drugiizdelki/sokizbrusnic. http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=izdel Meni paše da sem na toplem, da imam okoli mehurja ovito neko toplo zadevo in v noge me ne sme zazebst. Lahko pa mehur pri vnetju tako boli, da ni za zdržat,zato me res čudi, da zdravnica ni predpisala zdravila. saša

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. nov 2008 14:49

Vedno znova me cudi, kako zlahka so ljudje pripravljeni na podlagi ene lastne izkusnje (="povodom jednog slucaja") dajat zdravniske napotke. Jaz sem neke vrste dohtar, pa si v tem primeru ne upam dajati strokovnih nasvetov, ker ne vem niti, kaksen je bil urinski izvid. Klinicne smernice za zdravljenje uroinfekta pri otrocih pa trenutno obsegajo 180 strani gostega teksta. Lahko povem samo tole: ursi caja otroci (in nosecnice) ne smejo piti, pa tudi ostali ga smejo spiti le do pol litra dnevno. Brusnicnega soka (ali ostalih pripravkov iz brusnic) naj ne bi uzivali tisti, ki imajo druzinsko anamnezo ledvicnih kamnov. V kakrsnihkoli dvomih bi se jaz raje posvetovala se enkrat s pediatrom, kot da bi iskala cel kup po moznosti nasprotujocih navodil. lp, proxima

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

11. nov 2008 18:15

takle je na stvari pijeva kamilični čaj in vodo ,samo 2 litra je ziher ne bo hotla spit ,do sedaj sva jo slab liter,lulico umivama v prekuhanem hrastovem lubju in ji vedno ,ko se polula umijem z vato namočeno v to raztopino,ne vem pa če lahko namažem zdaj zvečer z canestenom? hvala za vsa vaša mnenja harmonika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti