Čudežni mineral

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. nov 2008 14:30

Meni ob tem pade na misel zgodba, ki je stara kakih 20 let in sicer smo bili še mularija na faksu in smo se motali po Kersnikovi in Rožni in RŠ-u in smo potrebovali fotke z grafiti. Ker nam noben grafit ni bil všeč, smo sklenili, da jih bomo naredili. Potem je bilo treba samo še domisliti, kakšen tekst bomo naredili. In smo s konsezom sklenili, da bomo napisali: ČUDEŽ@ NE BO - s poudarkom, da nam je bilo v osemdesetih blazno fino napisati tisto afno@ dasiravno nismo točno vedeli, kam to paše. Tisti obkroženi A (Anarchy) je bil grafično že malo ofucan.... Enivej, tisti slogan smo potem pustili na nekaj fasadah po ljubljanskih kvartih, ker nikjer ni bilo ta prave svetlobe.... Zadnjič sem videla eno verzijo tega v Šiški....Se mi je kar milo storilo. Slogan je preživel dvajset let in dasiravno je bil delan na ne totalno drug družbenoekonomski kontekst, je postal brezčasen. Hej, ČUDEŽ@ NE BO. Ne pri tem zdravilu, ne pri kakšni džazni dieti, niti se na hitro ne da naučiti tujega jezika, niti s čudežem ne postaneš pameten, privlačen, zaželen, whastoever....Neodvisno od tega, koliko sprašuješ po forumih, če to pot pa je morda res kaj na stvari, če ni nateg. Jasno, da je nateg. Dokler so ovce, je tudi nateg. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. nov 2008 15:04

rimljanka je napisal/a:

Klorov dioksid, madonca, to pa ja NE MORE OBSTAJATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kemike bo kap!!!!

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
No, vsega nisem šla brati, a vseeno: klorov dioksid obstaja - nastane z oksidacijo 2NaClO2 + Cl2 -> 2ClO2 + 2NaCl Kolikor se spomnim, se uporablja tudi za dezinfekcijo vode. Bi pa morala malo pobrskati, če je to res ... Je pa plin, definitivno, v trdnem stanju pri sobnih pogojih si ga ne predstavljam. No, zdaj grem pa prebrat, kaj piše na tistem linku. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 11. nov 2008 15:05:11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2008 15:19

atina, atina, ne bereš vsega....sem že napisala popravek.....

rimljanka - zasebno mnenje

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

11. nov 2008 19:19

Ja, meni so danes namerili 7,75 holesterola in sem fejst razočarana, ker ni pri tem čudežu napisano, da tudi holesterol znižuje. Kaj pa če vseeno poizkusim in dodam še svoj pečat čudežnemu mineralu? A, mislite, da bi tudi jaz kaj zaslužila (vsaj s tremi nulami in seveda eno številko pred nulo)? ursula-ce

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2008 19:27

ursula-ce je napisal/a:
Ja, meni so danes namerili 7,75 holesterola in sem fejst razočarana, ker ni pri tem čudežu napisano, da tudi holesterol znižuje. Kaj pa če vseeno poizkusim in dodam še svoj pečat čudežnemu mineralu? A, mislite, da bi tudi jaz kaj zaslužila (vsaj s tremi nulami in seveda eno številko pred nulo)? ursula-ce

 

Veš kaj, pri vsem tem, pri čemer pomaga ta mineral, ni vrag, da ti mimogrede, kar tako neopazno, še holesterola ne zbije. Po moje je samo tipkarska napaka, da holesterol ni med nadlogami, ki jih zdravi. Je pomembnejših obolenj več, hehe. A glede na to, da se sklicujejo na raziskave v Malaviju, morda bo kaj na tem, da zoper holesterol ne pomaga - tam ga verjento niti ne poznajo... holesterol je posledica dobre papice, vsaj v glavnem...

 

Mamamia

mamamia

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. nov 2008 23:53

A ne bi bilo  bolj enostavno popit kar malo vode iz kakšnega bazena???

Sicer je pa voda pri nas marsikje že tako klorirana, da po mojem že naša zdravstvena politika potihem računa na takšno zmanjšanje stroškov iz zdr. blagajne...

 

Nasja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. nov 2008 7:28

Mamamia, misliš, da se ta mineralček sploh ne ukvarja s takšnimi malenkostmi kot je povišan hosterol (tako mu reče moj sosed, ki poje toliko maščobe, da sem se ga nalezla tudi jaz)? Mogoče bi pa morala v Malavi, da bi se ga odlezla? ursula-ce

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. nov 2008 7:43

Vzrok holesterola je STRES, nobena dieta tudi najstrožja ne pomaga proti zbijanju holesterola, Pravgotovo ti bo zdranik predpisal tablete, ker tole počenjajo če je holesterol nad 7, ti jih odsvetujem, ker kot vsako zdravilo tudi te tablete imajo stranske učinke. Ko boš šla naslednjič na kontrolo, bo res holesterol nižji, vendar te bodo vprašali če piješ, torej začni se ukvarjati s telovadbo in spiji zeliščne kapljice.

lp

 

Anamarija

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. nov 2008 7:51

Tokrat brez heca in mojega soseda: veliko pijem, pazim na hrano, vsak dan hodim vsaj eno uro. Vem, da je kriv stres. To pa je tista zadeva, ki se je ne da kar odpraviti. Bi pomagale japonske kroglice? ursula-ce

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. nov 2008 8:28

rimljanka je napisal/a:

atina, atina, ne bereš vsega....sem že napisala popravek.....

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
No, zdaj sem imela čas in prebrala ... res si napisala. Verjetno mi ni treba preveč razmišljati, kdo ti je povedal (Sem pa res že zgoraj napisala, da nisem brala vsega :) ) Pozdrav Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti