Vegetarjanski sendvič

Bubbashwabba  

član od: 15.11.2002

sporočila: 1

tema odprta - 11. feb 2003 12:19 | ogledi: 5.737 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Zanima me, če bi kdo vedel kak dober in enostaven recept za pripravo vegetarjanskih sendvičev. Sicer sem našel neke strani v angleščini, ampak recepti tam vsebujejo dokaj eksotične sestavine, ki se jih pri nas verjetno ne bi dalo dobiti (oziroma vsaj tam, kjer jaz kupujem ne).

Hvala za pomoč.

Bubbashwabba

dreja  

član od: 13.1.2003

sporočila: 9

11. feb 2003 14:48

Živijo, možnosti imaš več. Lahko si namažeš kruh z vege pašteto (recimo od Granovite v tubah ali pa Tartexove) in daš povrhu sir. Lahko si popečeš sejtan, ki je bil prej namočen v sojini omaki. Tako daš v sendvic za namaz ajvar ali pindžur,....potem daš rezino sejtana in povrhu še list solate. Meni je zelo vseč avokadov sendvič. Na kruh namažeš majonezo ali maslo ali topljeni sir, daš povrhu na tanke rezine narezan avokado, povrhu pa še sir ali rezino paradižnika, paprike, da je vse skupaj bolj sveže. Še poslednja ideja, ki mi je prišla na pamet pa je šobska solata v sendviču (to so koščki sira-feta ali drugega, kumarice, paradižnika, čebule in vse skupaj začinjeno kot solata) LP, Andreja Andreja Leskovsek

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. feb 2003 14:32

Odvisno kakšne sorte vegetarijanka si - ali ješ tudi jajca in mlečne izdelke - s tem se ti "delokrog" zelo razširi. Razni mlečni namazi kot je n.pr. Tamar v vseh oblikah so super podlaga za vegi sendviče, ker so sočni in ne premastni, kot recimo majoneza. Kot nadev lahko poleg raznih vrst sira, tofuja in seitana daš še nariban korenček, razne vrste kalčkov, na rezine narezane sveže kumare, papriko paradižnik. Za malce bolj orenk sendivč lahko po dunajsko ocvrte melancane ali bučke (ali samo popečene na žaru), dodaš kako listnato zelenjavo, majonezo ali malo tatarske. LAhko popečeš zelenjavni zrezek (program Hokus od Žita) in ga ohlajenega daš v polnozrnato štručko, gor še kak list solate, spodaj Tamar ali topljen sirček ali kaj podobnega. Poleti - bučke popečeš na malo olivnega olja, da porjavijo, soliš, dodaš malce olja in balzamičnega kisa, če maraš tudi malo tržaške omake pa v hladilnik. Zadevo samo nadevaš v kruh in ne rabiš nič drugega. NEkje na kulinariki je tudi namaz oz. neke vrste pašteta iz melancan - zelo njami. Tudi pečene (rdeče) paprike lahko dodaš v sendvič in še in še. Najboljši obloženi kruhek mojega otroštva pa je bil na črnem kruhu namazano maslo in gor rezine trdo kuhanega jajca. Zraven pa mrzel kakav. Evo toliko mi zdajle pride na pamet. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Bubbashwabba  

član od: 15.11.2002

sporočila: 1

13. feb 2003 8:25

Hvala lepa za nasvete. Sem pa sicer lakto vegetarjanec (moški), se pravi da ne jem jajc, mleko in mlečne izdelke pa ja. Bom probal. Muchos gracias. Bubbashwabba

ganga  

član od: 17.8.2003

sporočila: 2

17. avg 2003 16:38

VABIM K SODELOVANJU LAKTOVEGETARIJANCE, SE PRAVI TISTE, KI JEMO ZELENJAVO, MORDA OBČASNO TUDI KAJ OD MLEČNIH PROIZVODOV, NE PA JAJC, DA IZMENJAMO IZKUŠNJE, RECEPTE...LAHKO TUDI PO E MAILU: ganga@email.si Vsem bom odgovorila. Hvala, lep pozdrav! Ganga Angela P. Prem P.S. Kmalu napišem nekaj svoji izkušenj, jih pravkar zbiram. LP Ganga Sporočilo je spremenil(a) ganga dne 17. avg 2003 16:39:48

ganga  

član od: 17.8.2003

sporočila: 2

17. avg 2003 16:54

DANAŠNJE NEDELJSKO "VEGE KOSILO" MISO JUHA - v 1/2 l vrele vode 1 ž miso paste - korenček, peteršilj (po želji) - zakuhaš riževe rezance /ali ribano kašo ali karkoli po želji ali nič drugega/ SOLATA IZ STROČJEGA FIŽOLA 1/2 kg belega /ali zelena/ stročjega fižola je hitro kuhan (v slano vrelo vodo vsujemo fižol in kuhamo, da se zmehča) UPORABLJAM zeliščno himalajsko sol - več o izkušnjah drugič, ker še preizkušam, vendar so prvi rezultati odlični!!! TOFU SIR V OMAKI - na olivnem /ali drugem/ olju zarumenim čebulo - dodam malo česna - kolobarčke korenčka in po želji druge zelenjave - na rezine narezan tofu (sojin sir) - pokaplajm s sojino omako - tamari ali shoyu - vse nekoliko na hitro popražim, obrnem rezine, rahlo pomešam - dodam pradižnik ali dva manjša /po želji več/ - blago zalijem - na koncu dodam nasekljan peteršilj V SLANI VODI KUHAN POLNOZRNATI RIŽ /po priloženem receptu za riž/ Angela P. Prem

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

18. avg 2003 11:12

Ko smo že pri vege, smo zadnič eksperimentirali doma in nastal je meni super vege sendvič za manj stroge vegeterijance : Na ponvi brez maščobe popečene tanke rezine bučke, rahlo (ampak res rahlo) popečene posoljene in popoprane, še tolple naložimo v polnozrnate žemlje na katere smoi položili sir po lastnem izboru. Mnjam Mnjam, nič majonez, sirovih namazov, prav sočno....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti