Vegeta, jušne kocke

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. nov 2004 9:58

16 let nazaj ,ko sem prišla v to hišo je tešča navadila družino ,da so ogromno uporabljali vegeto.Po postrežbi naprimer juhe,so okus popravili še z vegeto.Tast in mož sta imela težave z želodcem.Imela sem kar nekaj dela ,da sem moža odvadila od vegete.Zdaj želodčnih težav nima več in tudi nekaj hrane,ki prej ni upal uživati zaradi težav,jo zdaj lahko mirno poje. Največji problem pa se mi zdi,ker so uporabljali neprekuhano vegeto. Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. nov 2004 15:00

Nič čudnega da so bile težave. Si prebrala kaj vse je v vegeti? Spominjam se, da ko sem rodila je bila prva stvar pri naših pediatrih to, da so strogo prepovedali prav vegeto in knorove juhe. Baje so mamice s tem kar pridno hranile svoje malčke. lp Vesna Vesna Milek Recko

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

3. nov 2004 16:08

Žal jih marsikatera še vedno. Meni je recimo hecno, ko do enega leta strogo pazijo, da otrok ja ne dobi žličke sladkorja, pa kravjega mleka in tako naprej, trinajstmesečniki pa že veseli mlatijo juhce iz vrečke . Ker ni časa za domačo kuho, pa take. No ja, vsak po svojem prepričanju. Avena

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

3. nov 2004 19:21

mnja res, da vegeta ni zdrava ampak miljon stvari prav tako ni pa jih konzumiramo. izboljsa okus to je res ampak pretiravat pa ni treba pa npr. vegetat solate !!! ceprav sm v reklami za vegeto tud to vidla nina mandarina

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. nov 2004 0:19

Vprašanje za aki... a so to mogoče zelenjavne kocke od nature? Prijateljica mi je omenila, da jih je videla v trgovini.. Jaz pa še nisem utegnila preveriti kaj je notri... Po 5 mesecih diete z skoraj nič maščob, 3 g soli dnevno in popolnega izogibanja E, ter rednega uživanja zelenega čaja, postane svet okusov zelo intenziven tudi brez glutaminata. No ja lecitinu se pa skoraj ni mogoče izogniti (čokolada z večjo vsebnostjo kakava, ki jo priporočajo tudi nemške zavarovalnice).. lp juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2004 17:58

No, vegeto (in izpeljanke) ter jušno kocko uporabljamo pri nas doma zmerno. So jedi, ko je niti slučajno de damo zraven (čevapčiči, pleskavice in druge jedi za žar, golaž, paprikaš, kislo zelje, repa), v kakšno zelenjavno juho in nekatere omake pa jo že potresem. In navadili smo se, da je damo ščepec tudi na zeleno solato. Meni je všeč. strinjala bi se s pino - koliko pa pojemo drugega strupa, pa nič. sicer pa se naše telo sproti prilagaja na vse, kar nas v prehrani spremlja. V onesnaženem ozračju ne moremo povsem zdravo jesti. Kaj pomaga eko kmetovanje, zemlja brez umetnih gnojil in sadje brez škropljenja, ko pa ne moremo vplivati na vso svinjarijo, ki je v zraku in se na vse, kar skušamo pridelati po naravni poti, vsuje posvinjan dež? mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2004 20:12

Ce bi vsi tako mislili kot ti, bi slo vse se hitreje po zlu. Zagovarjam svoj nacin prehranjevanja in pridelovanja vrtnin in ce se le da cim bolj v tem smislu probam vplivati tudi na druge. Pri nas smo ustanovili ze drustvo. Vedno vec nas je in vedno vec nas bo. Kar se pa zdravja tice... Vsi okoli nas imajo viroze in so bolni, nas zdravnik ni videl ze leta in upam, da nas kmalu ne bo. lp Vesna Vesna Milek Recko

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

7. dec 2004 10:38

mnja...vsak naj živi kot misli, da je najbolje zanj ...pa če si želi potresti vegeto v juho ali pač ne...mislim,da vsak sebe najbolje pozna in ve kaj prenese in česa ne. dokler se ˇonesnažujemoˇ le z vegeto ali belim cukrom itd. je še dobro ! nina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. dec 2004 11:32

Se strinjam s tem kot pravis ti Nina. Dokler zastruplja vsak samo sebe in tistega ki se mu pusti nimam nic proti. Ko pa nacin zivljenja drugih skodljivo vpliva tudi na tistega ki hoce zivet zdravo mi ni vsec. In ce bi si vsi razlagali zivljenje tako da je to vseeno, ces da v luft leti vse in da nase pocetje in obnasanje v tej veliki druzbi ne pripomore k izboljsavi, bi bilo vsak dan slabse. Vsak kamencek v mozaiku ima prav posebno in pomembno vlogo. Naravo je treba spostovat in cuvat da nam bo vracala, sicer se bo se huje obrnila proti clovestvu. Tukaj je vsak posameznik pomemben clen verige. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. dec 2004 12:03

Reca, saj nikomur nič nočem, pač nekatere stvari malo ironiziram. Mene pa res ne moti, ko dela vsak po svoje, dokler seveda svoje volje ne vsiljuje drugim. Tudi moja mama zdravo vrtnari, jaz pa se s tem sploh ne ukvarjam, zato pa pridno nosim zelenjavo z njenega vrta. In jemo domača neškropljena jabolka. Hotela sem samo reči, da se vsem strupom ne moremo izogniti, lahko samo zmanjšujejmo njihovo uporabo in s tem vpliv. Mimogrede, čeprav nisem tako zagreta za nekatere stvari, kot ti, smo tudi mi vsi zdravi in zdravnika tako rekoč ne poznamo. Torej, naj nam vsem zdravje služi, meni z občasno uporabo kakšnega strupeka v obliki jušne vrečke, in tebi in tvojim brez uprabe takih pripomočkov. Povem pa, da z veseljem berem tvoje prispevke na Forumu, vidi se, da kuhinjo obvladaš na način, kot ugaja tudi meni. Pozdrav vsem, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti