Vegeta, jušne kocke

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

14. feb 2003 11:39

Sem prebral.....nekje sem dobil podatek da je GLUTAMINAT tudi škodljiv....no sedaj sem izvedel, da to ni res.......res pa je, da ima hrana z uporabo GLUTAMINATA "lažnjiv" okus.....ljudje smo tako navajeni, da ne moremo nič več narediti, če ni vse "pocukrano" tako že dojenčkom dudo namakajo v sladkor, ali v še kaj slabšega....naši otroci ne vidijo sveta takšenega kot bi želeli in uživajo droge (vsaj kakšno travco če drugega ne) da je svet LEPŠI...........in mi vsi skupaj trosimo v hrano GLUTAMINAT, da je hrana "BOLJŠA"..........no ja, kakor gdo želi.... Herman Teron

neznan uporabnik

15. feb 2003 3:21

Moje mnenje: v naravi je mnogo stvari, ki so živim bitjem škodljiva. Glutaminat mnogim povzroča hude glavobole in poviša krvni tlak tako, da se morajo izogibati prehrani v restavracijah, ki ne skoparijo s temi dodatki v jedeh. "Žolčnim" bolnikom nekateri zdravniki po operaciji povedo, naj se izogibajo tem dodatkom v jedeh. Torej ta zadeva le ni tako nedolžna za zdravje. Tudi C vitamin, ki je v naravi, v kombinaciji z antirevmatiki poveča riziko, da uživalci dobijo ledvične ali žolčne kamne.

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

17. feb 2003 6:17

Govoril sem z zdravnikom v zvezi z vašo izjavo FRFRA,pa mi je zelo resno odgovoril, da ni nobenih dokazov za vaše trditve, še več, nikoli ni slišal za težave ki jih vi navajate v zvezi z glutaminatom, niti z C vitaminom...zato sem vam draga FRFRA pisal in vas spraševal za vir vaših informacij, ker zelo rad vem o čem govorim, vendar z vašim odgovorom nisem zadovoljen, ker težko govorimo, da nas boli glava zaradi glutaminata iz LASTNIH IZKUŠENJ....kako vi lahko veste da vas boli glava in se vam je dvignil pritisk zato, ker ste pojedli knorovo župco.....morda lahko to malo bolj jasno razložite..... Herman Teron

neznan uporabnik

17. feb 2003 8:16

Zadovoljen z odgovorom ali ne, to je vaš problem. Moj namen odpreti to temo je bil le-ta kakšno mnenje imajo drugi o teh zadevah. Kar se pa tiče vašega zdravnika pa moram pripomniti, da verjetno ni kaj dosti razgledan na tem področju, žal ne morem drugače reči. Potem je pač splošen odgovor: ni dokazano. Izgleda, da vi in vaš "zdravnik" še nista slišala drugih zdravnikov, ki priporočajo, da opazujete kaj vam škodi. Nevem kaj ste pričakovali od mene, da vam bom poslala po e-mailu in zato s takimi kot ste vi, ne mislim polemizirati tu, saj vas morda vodi k temu komecialnost. Pa lep pozdrav. http://www.geocities.com/bodite_informirani/E_tabela.h frfra Sporočilo je spremenil(a) frfra dne 17. feb 2003 08:50:07

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

17. feb 2003 9:44

Spoštovana FRFRA ! Seveda je res, da vam ni potrebno odgovarjati na moje poste, res pa je tudi, da ste vi nekaj napisali-nekaj trdili in bi bilo prav da razčistiva zadevo. Najprej vam sporočam, da nisem proizvajalec živil in me torej komercialnost ne vodi nikamor. Vsi tisti, ki so že dalj časa na teh straneh, se bodo spomnili, da se prehranjujem zdravo, oziroma da težim k zdravi prehrani.Če še enkrat preberete moje odgovore v tem- vašem postu, potem boste lahko opazili, da nisem zagovornik GLUTAMINATA in da sem tudi sam nekje prebral,da je škodljiv.Ampak, ker ste vi napisali, pa povzroča to in ono, me je pa RESNIČNO zanimal vir teh vaših navedb. Če meni soseda reče, da ji pomaga proti žolčnim kamnom štrena česna okoli vratu, potem jaz ne bom šel to napisat na KUL-SLO. Da se razumemo, VIR informacij je zelo pomemben, samo to sem vas spraševal in vas prosim, da se ne jezite name, ker vam resnično nisem hotel nič žalega. Lep dan želim ! Herman Teron

neznan uporabnik

17. feb 2003 12:34

*** CENZURA *** frfra Opomba: Frfra, tako se ne izraža. Tvoje sporočilo je cenzurirano! Javni opomin! Urednik

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. feb 2003 13:38

Še jaz pristavim svoj piskrček. Glede E-jev bi samo opozoril, da pozabljamo koliko smrtnih žrtev je terjal botulizem in druge zadeve, preden so se začeli uporabljati konzervansi. Konzervansi so prav gotovo manjše zlo. Seveda zmernost velja. Je pa tudi človeška narava žal takšna, da raje verjamemo vsaki neumnosti, ki se znajde na netu ali v rumenem tisku kot argumentom strokovnjakov, ki jih pa večina lajikov ne razume. LP

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. mar 2003 13:10

Mimogrede: nima vsaka začimbna mešanica glutaminata, zato preberite sestavo. Potem nikar ne pozabimo, da obstajajo mnogi postopki, kako konzervirati živilo brez kemikalij. V večini primerov zadošča pakiranje v kontrolirani atmosferi, pa je, včasih pa tega seveda v naših tovarnah niso imeli. Enostavno, čimmanj dodanih kemikalij, tem bolje, ne da bi se spraševali ali je za točno ta in ta E znanstveno dokazano da povzroča to in to... Res je, da se po odprtju bolj "natur" stvari hitro pokvarijo, pa pač kupujemo primerne količine, trgovine za obnovitev zaloge so na vsakem koraku, ozimnic ni več, količniski popusti pa zanemarljivi.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. nov 2004 1:49

Zanimiva tema, ni kaj.Vredna osvežitve.Tudi jz sem zagovornica čim bolj sveže in naravne hrane.Pri nas ne jemo kupljenih polproizvodov v katerih kar mrgolijo E-jčki.Tudi vegete in podobnih jušnih kock že zelo dolgo ne uporabljam, pravzaprav vsako živilo ki ga kupim preverim glede sestave. Sem pa odkrila neke BIO jušne kocke,ki ne vsebujejo glutaminata,pač pa razna zelišča večina celo biološko pridelana.Seveda so še boljše tiste doma pripravljene,sploh če imate svoj vrt. Aki

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

3. nov 2004 9:47

Sam vegete že dolgo več ne uporabljam, ker se mi zdi, da samo pokvari okus. Mogoče pa jo bom spet uporabljal, ko se bom spravil narediti domačo verzijo, ker se mi zdi industrijska preveč polna vsega mogočega umetnega sr... Se opravičujem za kletvico.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti