Pralni stroj

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

30. jun 2010 21:03

Mi imamo Boschevega s 1400 obrati, ki jih z veseljem uporabljam. Perilo pride skoraj na pol suho ven, kar pomeni, da če raztegnem majico, se vidijo vmes suhe lise. Perilo je mogoče bolj zmečkano, vendar bolj zato, ker preveč napolnim stroj. Ti obrasti so mi fajn, ker se perilo hitro posuši in ga še isti dan zvečer likam. Bosch priporočam, ima tudi vse ostale funkcije, ki ste jih naštele, pa tudi tiho deluje.

Vilma

Dečko1  

član od: 30.6.2010

sporočila: 4

1. jul 2010 7:54

Pozdravljeni.

Tudi jaz imam vse aparate od Bosch.In sem z njimi več kot zadovoljen.Sušilni stroj ima zmogljivost sušenja 8 kg,Pralni stroj pa zmogljivost 7 kg.Model sušilnega stroja WTS 86513,Kot dodatek,ima tud košaro za sušenje športnih copatov in volne.Zelo praktično in uporabno.da ostane pulover,takšen k mora bit neraztegnjen itd.Poleg tega ima ogromno programov.Sušenje športnih oblačih,fitnes,puh,sensitiv,srajce,jeans,mix,bluze,sintetika,kratki 40 minut itd.Temperaturo lahko zmajnšam do 2 x.Da se res perilo lahko suši zelo nežno.Imatudi zakasnitev vklopa do 24 ur.

Pralni stroj model WAE 24443 BY,Aqua stop sisitem-zaščita pred poplavo,zakasnitev do 24 ur,zmogljivost pranja do 7 kg,nastavitev ožemanja od 400 do 1200 obr.Ima tudi pranje in ožemanje lahko likanje.Se perilo veliko majn zmečka.Programe ima pa enake kot sušilni stroj,ne bom še enkrat našteval.Priporočam Bosch.

 

lp

 

Dečko1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jul 2010 8:43

Dečko prvi, pozdravljen na kulinariki. Lepo si nam vse to povedal, zanima me, kaj pa tile stroji imajo, kar drugi nimajo?  Sem pa še firbčen: kje si pa zaposlen?

ežoj

Dečko1  

član od: 30.6.2010

sporočila: 4

1. jul 2010 9:16

Pozabil sem povedat,da ima tud moj Bosch 15 minutni program.Večkrat pride prav ta program.Maš kaj nujnega za oprat vržeš v stroj,in že je na vrvici al pa v sušilcu :)Imam pa tud možnost da programe vse skrajšam.Za zelo umazano perilo npr.,pa lahko podaljšam.Kot so trdovratni madeži itd.1200 obr.,je popolnoma dovolj.Na pol suho perilo pride iz stroja.Pa ni niti tok zmečkano,ker ima intervalno centrifugo.

 

ežoj:ne ukvarjam se v službi z belo tehniko :).Pač povedu sm lastnosti in model strojev.

 

lp

Dečko1

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. jul 2010 10:26

Ob branju tovrstne tematike mene vedno srbi, ali v Evropi res ne obstaja tržišče za pralne stroje, napravljene po ameriškem sistemu (ne da bi jih bilo ravno treba krmiti s četrtdolarskimi kovanci), torej ogromen stroj, v katerega zmečeš žehto, na vrh streseš prašek, zapreš pokrov, pritisneš dva gumba (vroče/hladno in kratko/dolgo) in prideš čez čas preložit oprano žehto v podobno ogromen sušilec - namreč od kakih 37 programov v mojem pralno-sušilnem stroju jih je za moj način uporabe 33 popolnoma odveč... lp, proxima

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

10. avg 2011 10:32

Pozdravljeni!

Imam pralni stroj Gorenje WA63131 in javlja mi napako 2. Ker sem izgubila ali založila navodila za uporabo, vas lepo prosim, če mi kdo pove, kaj napaka 2 pomeni?

Za odgovor se zahvaljujem.

 

Lep pozdrav,

 

dotjama

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. avg 2011 10:42

Ker nisem doma, ne morem pogledat, katera je številka mojega pralnega stroja. Vem pa, da tudi meni javlja napako 2, ki pomeni, da naj bi bila vrata slabo zaprta, ampak to napako javlja že dolgo, pere pa vseeno, pušča tudi ne, tako, da se ravno ne sekiram.

rrr

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. avg 2011 13:52

RRR ima prav, sicer tudi pri nas ne vem, kaj za en model je pri hiši, ampak seznam napak je praktično identičen:

Napaka F2:

Program je ustavljen.

Vrata niso pravilno zaprta.

Potisnite jih k stroju.

Pritisnite ponovno na START.

Loni Makaroni

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

11. avg 2011 9:13

Najlepša hvala obema, sem mal pogledala vrata in verjetno je to res to. lep pozdrav dotjama

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

14. avg 2011 7:47

Imam pralni stroj Gorenje WA 62135. Star je 4 leta. Dva dni nazaj, ko je bilo perilo oprano, sem opazila na beli majici neke čudne črne madeže, ki jih sigurno ni bilo, ko sem dala perilo prat. Danes se je to ponovilo na rjuhi. A ima mogoče kdo izkušnje s tem, kaj bi lahko bilo. Je možno, da bi ležaji na bobnu spuščali kakšno mast? 

Hvala za odgovore.

lp

vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti