Večerje za šolarje

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 9. feb 2003 14:19 | ogledi: 3.218 | odgovori: 3

Ali lahko malo podelimo ideje, kaj kuhamo/pripravljamo šolarjem za večerjo? Če bi jih poslušal, bi jedli samo jogurt in evrokrem, jaz se pa s tem nekako ne strinjam. Ideje, ideje... Hvala vnaprej.

lp fani

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

9. feb 2003 17:30

Mlečni zdrob, mlečen riž, rižev narastek, palačinke, carski praženec(šmorn), različni namazi, hrenovke, topli sendviči, vmešana jajca s sirom in šunko... Veliko idej je še... LP Saša

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

10. feb 2003 13:40

HOJLA! Ne dolgo nazaj smo pomagali pri pripravi zajtrkov in mislim, da je tam kar nekaj idej, katere bi lahko porabila za pripravo vecerje. Jaz ti tu prilagam moj odgovor na zajtrke, ker se mi ne da se enkrat pisati, dodala niti ne bi vec dosti. Mogoce le to, da za vecerjo lahko pripravis kaksno juhico, gres, ali pa kar ostanke kaksnega kosila. Evrokrem pa tudi kdaj pa kdaj prav pride. Aja pa skuto s sadjem. Pa mesni sir, pa .... TU dodajam moj odgovor na zajtrke:: .....kaksen milk shake iz banane ali podobnega, kar zelo nasitna zadeva. Naredis kaksen pica sendvic, na kruh das malo kecapa pa sir in sunko in vse skupaj malo popeces v pecici, toliko da se sir stopi. Pa se jamrali ne bosta, da je kruh star (to sva s sestro vedno) Lahko pa speces rogljicke, se res pecejo 20 min, a verjetno od tvojega vstajanja, pa do tega da punci spravis za mizo le potece tistih 20 min. Lahko ze zvecer pripravis jogur, preprosto navaden jogurt das v kozarec, das ces malo borovniceve (ali druge) marmelade in je. (V original receptu je ces se malo likerja, to si lahko privoscis sama). Pokrijes s pokrovckom (da pocaka do jutra) in nekako bolj zabavno zgleda. Lahko pa v jogurt narezes kaksno sadje, pa dodas malo kakava, da je se boljse. Spet so meni tu vsec banane. Kar se pa namazov tice, meni je vsec moscarpone. Lahko naredis tunin namaz (tuna, kapre, majoneza, kisla smetana), lahko liptaver (ne vem recepta, a je sigurno med recepti na KS). Pa nutela. Pa razno razni sircki. Aja pa kaksna francoska solata... Ce ti le iz dolgocasja ne zelita jesti jima lahko pripravis raznice z hrenovko. Narezes hrenovke jih nabodes na palcke in popeces. Pa zgleda kot da jes kaj vem kaj. Saj cez cas ni vec ok, a vseeno kaksen teden jima bo pa le zanimivo. Nama je oce risal slikice na sendvice. Namazal nama je kruh s kaksnim sirnim namazom, gor narisal ladico in podobne zadeve in potem sva vse pojedli. No pa obicajno je pogruntal kaksno cudno ime za vsako navadno hrano. Tako je mama ze v ponvi palacinke razrezala na vecje kose (na kot smoren, tam na 4-6 kosov) in rekla sta da je to karabu in na vsak kos dala malo marmelade pa je bilo. Obicajno je dala ene 3 vrste marmelade, tako da je bilo se bolj zabavno. Popecenim kruhovim snitam smo doma rekli supce in to je bilo lepse jesti kot kruhove snite (mislim da se tako rece).Aja pa jedli sva le tiste iz francoske struce, ker so bolj zabavne kot veliki kosi kruha. Pohanbim buckam se vedno recemo ribice cukice. Buck pac nisva zeleli jesti, ribice cukice pa kot nore. Bile sva blazno zbircne, tako da je bil uspeh ce sva sploh kaj pojedle in moram reci, da je imela mama kar veliko domisljije da sva sploh kaj pojedli..... LP Mica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

10. feb 2003 20:42

Predlagam testenine na 100 in en nacin: s paradiznikovo omako, s 4 siri, z gorgonzolo in orehi, z zelenjavno omako. Moznosti je nesteto, testenine pa otroci navadno radi jedo. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti