Meni se zdi še kar nujno- na pomoč, prosim!

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 5. nov 2008 12:01 | ogledi: 3.072 | odgovori: 40

V kuhinji se mi je "zatikala" pipa. Poslušala sem pameten nasvet, da jo je treba samo odpret in podmazat z mastjo.

Pridna kot sem, še vedno hranim navodila, odstranila sem "zamašek", na katerem sta modra in rdeča oznaka, notri pa je treba nekaj "odšravfat" z imbusom in nato sneti ročko pipe, da pridemo do notranjosti. Z imbusom sem tisto reč odvila, pa mi je ona druga reč kar nekam notri v pipo padla, ročke pa tudi ne morem sneti. Vijak po mojem ne bi smel biti problem, saj čaka nekje pod ročko, problem je ročka, ki je ne morem sneti. Preveč na silo si ne upam, da česa ne polomim, nikjer pa ne piše da bi bil za to potreben kakšen poseben prijem.

Zdaj sem v kuhinji praktično brez vode, pa bom zelo hvaležna če mi kdo pomaga z nasvetom. Mojstra vodovodarja ne bom klicala, ker taki mojstri za take malenkosti nikdar ne vedo kaj bi za tak nič računali in izbljunejo: pa kaj čem, saj ni bilo nič, daj mi 30 evrov... (to je bilo lani, letos je tarifa za "nič" najbrž že 50).

help!

alibaba

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. nov 2008 12:10

Jaz bi na tvojem mestu poklicala hišnika, če živiš v bloku, ali pa kakšnega znanca, ki se na to spozna. Sem se enkrat šla vodovodarja, pa so spodnji sosedi dobili flek na stropu :) RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. nov 2008 12:42

Ja, hišnik ali sosed fleka na stropu zanelsjivo ne moreta narediti!

rimljanka - zasebno mnenje

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

5. nov 2008 12:43

Žal se bom morala znajti sama (in z vašo pomočjo, seveda). Če res ne bo šlo, pa tapravga mojstra poklicat. Od "klape" sem trenutno jaz tista, ki se spoznam na "tehniko". alibaba

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. nov 2008 12:51

Pri nama je puščala pipa, pa sva poklicala kar proizvajalca te pipe.

Pri nama je sicer piščala ročica (izvlečna pipa - tuš), tako da so nama brezplačno poslali novo. Ker tudi tista ni bila dobra, so poslali še enkrat novo. Sedaj dela brezhibno.

Jaz se na vodovodarje ne obračam rada, ker imamo precej slabe izkušnje z njihovimi propravili.

Poskušaj pri proizvajalcu...

MM

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2008 12:52

alibaba je napisal/a:
Zdaj sem v kuhinji praktično brez vode, pa bom zelo hvaležna če mi kdo pomaga z nasvetom. Mojstra vodovodarja ne bom klicala, ker taki mojstri za take malenkosti nikdar ne vedo kaj bi za tak nič računali in izbljunejo: pa kaj čem, saj ni bilo nič, daj mi 30 evrov... (to je bilo lani, letos je tarifa za "nič" najbrž že 50). help!alibaba

Nikar klicat mojstra! Samo pomisli, koliko boš prihranila, če ti ne bo treba njegove usluge plačat, pa še vode ne boš trošila ...

Malo heca mora bit.

Predno te spet zagrabi želja po servisiranju, malo pomisli, koliko stane nova baterija (pipa)...

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2008 12:58

Če je nekaj padlo not, mora nekako tudi ven. Poskusi z nežnim premikanjem ročke, ali pa še enkrat natančno sledi navodilom (a je kakšna skica zraven?), morda ti uspe.

 

Glede varčevanja je pa tako, da je mojster včasih cenejši od nove pipe. Sam svoj mojster je včasih drag špas.

Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2008 12:59

mamamia je napisal/a:

Glede varčevanja je pa tako, da je mojster včasih cenejši od nove pipe. Sam svoj mojster je včasih drag špas.

Mamamia

mamamia

Ja, to sem hotela tudi jaz povedati.

Ognjič

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. nov 2008 13:04

rimljanka je napisal/a:

Ja, hišnik ali sosed fleka na stropu zanelsjivo ne moreta narediti! [jezik][:P][8]

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Seveda ga lahko, samo potem je hišnik kriv, ne ti RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2008 13:32

Kliči mojstra. V tem trenutku razmišljati o tem ali bi dala 30 evrov za to, da bo frajer prišel nekaj odšraufal in potem zložil nazaj in v petih minuta bo vsega konec in boš ti ugotovila, kako eni blazno hitro zaslužijo 30 evrov (ja, so pa tudi ure, ko nič ne kasirajo)......je v tvojem primeru totalno brezveze. Ti si brez vode in ergo nisi v poziciji, da bi postavljala pogoje, in ker nimaš vode, v bistvu tudi realne alternative nimaš. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. nov 2008 13:50

No, jaz bi se vsekakor šla še 5 minut woman power, za vodovodarja bo še vedno cajt. Ročica se bo snela, če jo boš nežno (!!!) nagibala v vse smeri, če imaš doma WD40, ga malo našpricaj okrog. Nato očisti kamen in svinjarijo (uporabi samo vinski kis, detergent za posodo in nežno cunjo, nobenih ostrih predmetov). Nato sestavi lepo vse skupaj nazaj po istem vrstnem redu, kot si razstavljala, pa na koncu ti ne sme nič ostat. Tisti, ki ti je svetoval mazanje, po mojem sam nima dosti pojma, ker se gibljivih delov v modernih armaturah nič ne maže (so tako narejeni). Če vse to ne uspe, je seveda na vrsti vodoinštalater, kajpak..:)))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti