Sarme

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 9. feb 2003 7:32 | ogledi: 5.428 | odgovori: 5

Prosim za nasvet. Ko delam sarme, imam vedno problem narediti dobro omako. Kako to storite vi ? In še to: ali sarmice potem lahko zamrznem - surove ali kuhane , z omako ali brez ? Se zahvaljujem za odgovor.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2003 22:02

Vzamem naribano kislo zelje in ga polovico razporedim na dno posode, v kateri bom kuhala sarmo. Nanj zložim sarme, na vrh pa še drugo polovico zelja. Dodam nekaj koščkov slanine (boljše je, če je prekajena). Zalijem z juho ali pa z vodo, ki ji dodam jušno kocko, in malo razredčene paradižnikove mezge. Ko je sarma kuhana, ji dodam malo prežganja. V prežganje dodam tudi malo mlete sladke paprike. Vso sarmo še enkrat prevrem. Ko je že na krožniku, pa ji lahko dodamo še kislo smetano. Ta recept za omako sem našla v Ivačičevi kuharski knjigi in se mi zdi zelo dober.(Ampak-okusi so različni!) LP cervus

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. feb 2003 7:51

Jaz zmrznem sarmice z omako vred. Tako si lahko moji "mulci" sami pripravijo kosilo v mikrovalovki. LP Tina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. feb 2003 10:42

Vsa hrana, ki ima omako (sarme, golaž..) se lahko zamrzuje z omako, samo brez prežganja ali podmeta. Če že predvidiš, da boš taka jedila zamrznila, jih preden dodaš moko vzameš stran in zamrzneš. Podmetena zamrznjena omaka postane, ko jo odmrzneš kašasta. LP LIJANA DRNOVSEK

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

10. feb 2003 11:50

Jaz jo delam po receptu sosede LILI, gre pa takole : Sarmo pripravi kot običajno in jo skuhaj v vodi, posebaj pa pripravi omako : prepraži slanino, dodaj celo vrečko mlete sladke paprike in žlico moke, popraži in zalij s vodo, 1 veliko kislo smetano, soli, dodaj še majeron, baziliko, česen, in paradižnikov koncentrat. To malce povri. Potem pa v pekač zloži na trakce zrezan preostanek zeljnate glave, na to sarme in prelij s omako. Peci vsaj pol ure pri 175 C. Pazi rabiš veilko tekočine. Sarmo lahko zamrzneš in otajaš, pogreješ v mikravalovki - preizkušeno deluje. Priporočam ti, da sarmo narediš prej in da jo večkrat prepečeš v pečici.

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

10. feb 2003 18:29

Kadar jaz kuham sarmo, je skuham za velik "lonec" in ko je kuhana s podmetom skupaj, razdelim na manjše porcije, ki so primerne za en naš obrok. Porcije zamrznem in nato pogrejem. Čudi me, da Lijani postane omaka kašasta ko jo odmrzne. Meni ni še nikoli, vedno je super. Omako pa tudi naredim z moko in rdečo papriko, podobno kot Elaphus in je super. Lp, Keka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti