Tatarska omaka...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

tema odprta - 5. nov 2008 9:17 | ogledi: 8.985 | odgovori: 35

Čeprav je cvrtje škodljivo, smo si včeraj zaželeli in privoščili ocvrte jadranske lignje.

Poleg limone smo jedli kupljeno tatarsko omako. Kakšno razočaranje, ni je bilo mogoče jesti.

Kako lahko prodajajo proizvode, ki dajejo po žaltavem in gnilem česnu čeprav ni pretekel rok? Ali ste morda tudi vi imeli kdaj tako slabo izkušnjo? Ali smo mi tako občutljivi?

 

 

Anamarija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. nov 2008 9:32

Jaz tatarsko omako kupim v tubi in je bila, do sedaj, vedno dobra.

Kakšno pa si ti kupila? Da se vemo izogibat

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2008 9:44

Out of couriosity....pa ni vsebina lončka/tube smrdela že sama po sebi.....preden ste jo polivali po lignjih? Jaz sem lignje že polivala s pestom (iz lončka, jasno), pa je bilo kar dobro....se mi zdi, da bi bil kar dober substitu za omako. Sicer je pa blazno enostavno biti general po bitki.... Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2008 9:44

Tudi jaz sem jo kupila v tubi joj, ne vem proizvajalca, mislim da je Thomy, bom pa preverila, je pa tudi res, da jo prvič kupim, ker sicer majonezo in tatarsko omako naredim vedno sama.

Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2008 9:47

anamarija1, to je bila božja kazen, ker si jadranske lignje "pokvarila" s tatarsko ....

 

Sicer je pa nam težko reči, kaj je slabo in kaj ne, če ne moremo poskusit. Jaz bi v vsakem primeru za pokušino izbrala le lignje...

 

mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2008 9:49

Ja, Vendelina preden postrežem sem jaz tista, ki vse poskuša in mi je obračalo...nato sem dala poskusiti možu in pol je tuba romala v kanto.

Anamarija

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. nov 2008 10:22

Zakaj za božjo voljo štulite zraven to tatarsko, pa tržaško ? Mamamia ima prav- zraven kvalitetne ribe in ostalih morkish plodov pač ni treba ničesar ker so sami po sebi božanskega okusa. LP hedonist

Karjolca  

član od: 27.10.2008

sporočila: 30

5. nov 2008 10:25

Nam je pa najboljša tatarska v tubi Thomy, ker ima lepo koščke kumaric noter, ker pa je zelo gosta, jo razredčimo z navadnim jogurtom. Zelo osvežilno in malo manj redilno... Karjolca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2008 10:28

Hedonist, ti si prav hecen, enkratletno si privoščim ocvrte lignje, nam so všeč s tatarsko omako, paše ali ne paše. V glavnem sem preverila na najdi.si in ugotovila, da je bila Thomyeva tatarska omaka.

lp

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2008 10:29

mamamia je napisal/a:

anamarija1, to je bila božja kazen, ker si jadranske lignje "pokvarila" s tatarsko ....

 

Sicer je pa nam težko reči, kaj je slabo in kaj ne, če ne moremo poskusit. Jaz bi v vsakem primeru za pokušino izbrala le lignje...

 

mamamia

mamamia

 

Očitno, da res!

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2008 10:47

BTW, kakšni pa so jadranski lignji v ocvrti verziji....ker jaz poznam predvsem "azijske" in ostale small-size-in- od-daleč-in-na-ledu lignje v ocvrti verziji....in jih tudi polijem s pestom....(sem na začetku prezrla besedo "jadranski"). Do jadranskega imam skoraj verski odnos. Nevertheless, kolegica je z Obale pa se lahko " enmal iz belega kruha norca dela"..... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti