Tatarska omaka...

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2008 12:45

hedonist, jaz te nič ne kregam. Bi bilo pa lepo, če bi znal tudi sprejeti kaj podobnega, kot oddaš, ne pa potem, ko ti nekdo na tvoj način odpiše, postati zajedljiv.

Kar se tiče tatarske, majoneze itd....ne maram teh zadev! Kar pa seveda ne pomeni, da bom vsem, ki so jim ti okusi všeč, težila.

avtorica tega foruma pa je itak iz Obale in verjemi, da še kako dobro ve, kako se pripravijo morske zadeve na tak in drugačen način. Preverjeno! Pa še fejst moža ima!

Ognjič

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. nov 2008 12:55

Ognjič je napisal/a:

 

avtorica tega foruma pa je itak iz Obale in verjemi, da še kako dobro ve, kako se pripravijo morske zadeve na tak in drugačen način. Preverjeno! Pa še fejst moža ima!

Ognjič

 

Ognjič... kakšno vezo pa ima anamarijin mož s tržaško in ocvrtimi lignji?

MM

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2008 12:57

Pivo zraven prinese.

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. nov 2008 12:59

No ja, če sem v tvojih očeh zajedljiv potem je že tako, se bom pač moral vzeti v roke in to odpraviti. Oja, znam prenesti kritiko,saj tudi opravljam delo,ki je zelo javno in torej sem velikokrat na tapeti. Bom se res poboljšal, draga Ognjič, ti obljubim. S tem se iz te teme umikam. LP hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. nov 2008 16:54

Zagotovo pa se boš strinjala da je tatarska in vse kar je na osnovi majoneze daleč od zdrave hrane in mislim, da moramo vsi,ki smo kulinarično osveščeni na to opozarjati.  LP hedonist[/citat]

 

 

Mene pa zanima točno katera komponenta majoneze je tako zelo oddaljena od zdrave hrane, da bi nanjo morali vsi kulinarično osveščeni opozarjati.

Je to olje?  (menda vendarle ne, saj je zadnja zadnja leta prav religiozno čaščeno). 

Morda rumenjaki?

Ali pa celo sol? (znani so primeri, da se je celim skupinam ljudi dvignil pritisk po obisku solin)

Da je lahko nevarna tudi samo kaplja vode mi je kot Pirančanki znano in tozadevno redno osveščam neosveščene.

 

Pa da ne bo preveč nesporazumov, meni majoneza ni všeč, zaska pa ocvirki pa do in čez religiozno mejo.

Pa mi ne pride na misel, da bi kogarkoli poučevala, kako naj si zabeli svoj krompir in repo.  

 

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 05. nov 2008 17:02:36

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. nov 2008 17:04

Bravo Nola, čeprav se nisem mislil več oglašati v tej temi se bom samo toliko, da ti na hitro odgovorim. Olje je res čaščeno ampak samo ene sorte in tega ne uporabljajo ravno vsi. Rumenjak - če bi imela težave z žolčem bi spremenila mnenje. Tudi sicer je obče znano, da je to leglo holesterola. Sol je zanemarljiv dodatek v tej mastni polivki, je pa tudi obče znano, da jo tudi sicer dnevno pojemo mislim da vsaj pet-krat preveč. Tako da niti ni potrebno hodit v sečoveljske soline. Je pa tudi obče znano, da voda še za v čevelj ni dobra ! Amapak seveda vsega tega ne bomo priznali, če to nočemo za nobeno ceno. Sem se pa zabaval ob branju tvojega posta. Vse dobro ti želim . LP hedonist

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

5. nov 2008 17:16

tatarska s kumaricami v tubi - bljak.. petardica

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

6. nov 2008 11:47

Vsak kdaj greši pri vzdigovanju vrste hrane proti ustom.Vsi vemo kaj je zdravo in kako bi morali. Pa včasih vsem nam lumpom tako sede, naskrivaj početi kaj posebnega in pojesti kako slastno nezdravo stvar...Lahko pa pogledaš tako, da si kasneje zadovojen in vesel ker si tako s slastjo jedel in je bila tako dobra tista nezdrava jed, ki si jo tako redko privoščiš. Ne pa, da si nenehno po stresom, obseden z prebiranjem etiket in zavračanjem vsake druge hrane na kateri ne piše Zdravo življenje. barbyslo

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

6. nov 2008 12:01

Moj stric pa je od nekega mojstra iz Dalmacije slišal, da so razni dodatki kot so tržaška, limona, razne omakice,...itd. totalna katastrofa k morskim jedem. Da so si tole dolgo nazaj omislili zato, da bi zakamuflirali, če ribe niso bile sveže. Stvar se je zelo prijela in jo uporabljajo, čeprav je danes možno kupiti zelo sveže ribe. Tako imam zmeraj rešpekt, ko pride stric na kosilo. Po moje je stvar okusa. Jaz obožujem česen in kisle jedi. Pajama

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. nov 2008 13:19

Se mi zdi, da ste tole prazno slamo že malo prevež omlatili. Zakaj tatarska na lignje, kakšne lignje in kako pripravljene je popolnoma lastna odločitev vsakega posameznika. Kaj je pod tatarsko omako vsak kuhar sam dobro ve in ni nujno, da kaj skriva. Dalmatinskim mojstrom tudi ne gre verjeti vsega, saj je vsem dobro znano kakšna delovna vnema prevladuje tam in je še čiščenje lignjev ali sardelic odveč, kaj šele kakšna omaka... Hrano pripravljamo na različne načine ne bi se pa strinjal z etiketami o "zdravi" in "nezdravi" hrani. Vsako telo na svoj način sprejema in presnavlja zavžito hrano, zato ne gre drugim pametovati kaj, kako in koliko naj si privoščijo. Kompetentni za tako debato bi bili stoletniki, ne pa srednja generacija, ki je ob izgubi prvih las ali pojavu celulita dobila občutek, da je požrla vso pamet sveta. Vsak drugače, vsak po svoje in vsi bomo zadovoljni. Tako kot niso vsi okusi enaki, tako nam tudi vsaka hrana ne paše enako. Teh osnovnih vodil se držimo, pa bo bolj prijetno vsem. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti