Tatarska omaka...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2008 10:52

Odlični, le malce bolj trdi, če koga zanima smo jih dobili v ribarnici na Koperski tržnici.

Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2008 10:56

No, Vendy, do jadranskega lignja imam tudi jaz tako rekoč religiozen odnos. Oziroma nobenega lignja ne jem ocvrtega, jadranskega pa predvsem na žaru ali pa tako, da ga dam na hladno olivno olje in na majhnem ognju, v pokriti posodi, pustim okoli deset minut. Potem posodo odkrijem in pustim, da se še zapečejo, in so mehki in okusni, da se jih ne moremo najesti. Prelijem jih pa s čisto malo olivnega olja, včasih dodam tudi malo peteršilja in česna, ampak to šele na drugega. Prvega "maznem" čisto natur.

So pa odlični tudi polnjeni, seveda brez sira in riža, samo lovke, morda malo pršuta. Saj, Dalmatinci in tudi Primorci, pa otočani, imajo kup receptov za to.

 

Aja, so jih naši prinesli iz Pule pred nekaj dnevi. Mnogo dobro.

 

Mamamia

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. nov 2008 10:57

Vendelina jr. je napisal/a:
Out of couriosityVendelina jr.

 

sem bolj slaba v angleščini in sem se poslužila Googla - prevedel mi je pa takole:

 

Out of couriosity  =  Od couriosity

 

Tudi sama kupujem tatarsko v tubah, raje Hellmans, kot Thomy. Slednja ima za moj okus preveč kislih kumaric.  Vedno jo razredčim in to z jogurtom, kefirjem ali kislo smetano in dodam še  na drobno sesekljanja domača zelišča.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05. nov 2008 11:06:55

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2008 11:32

hedonist je napisal/a:
Zakaj za božjo voljo štulite zraven to tatarsko, pa tržaško ? Mamamia ima prav- zraven kvalitetne ribe in ostalih morkish plodov pač ni treba ničesar ker so sami po sebi božanskega okusa. LP hedonist

In zakaj za božjo voljo moraš ti tako komentirati? Jim je pač všeč ligenj s tatarsko! Sicer pa je le vprašala o izkušnjah, ki jih imamo ostali s kupljeno tatarsko omako.

Ognjič

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. nov 2008 11:36

Cila je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
Out of couriosityVendelina jr.

 

sem bolj slaba v angleščini in sem se poslužila Googla - prevedel mi je pa takole:

 

Out of couriosity  =  Od couriosity

Verjetno ti ni prevedel zato, ker se napiše curiosity in ne couriosity, pomeni pa "iz firbca" oz. "iz radovednosti". LP RadaJem

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

5. nov 2008 11:45

Tatarsko omako kupim v Hoferju,kupovala sem jo že v Avstriji,ko ga še ni bilo pri nas in sem zelo zadovoljna.Stvar okusa pa je kaj kdo kje zraven je.Tatarska omaka se poda tudi k drugim jedem ,meni pa sploh paše ob ocvrtih lignjih. dari

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2008 11:53

Pri nas doma jo jedo h kanelonom (tistim ponarejenim,  iz palačink in ocvrtim), sama jo pa lahko jem kar tako, na žlico. Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. nov 2008 12:11

anamarija1 je napisal/a:

Odlični, le malce bolj trdi, če koga zanima smo jih dobili v ribarnici na Koperski tržnici.

Anamarija [srecen]
Anamarija, če jih vržeš v vroče olje (osušene kolobarje, narahlo povaljane v ostri moki) za ZELO kratek čas- da samo nabreknejo, moka niti slučajno ne sme potemneti, bodo garantirano mehki kot puterček. So sladki in sočni in ne rabijo drugega, kot samo malo limone po želji. Tudi meni se je jadranske zdelo greh cvreti, pa smo imeli ena dva tedna take sreče z ulovom, da je bilo treba malo spremembe. Smo jih tudi cvrli - ampak nikakor na način "krokante", kot to ponavadi delajo v gostilnah s totani oz. atlantskimi lignji. Jadranski postanejo trdi, če se jih predolgo cvre, to je vsa umetnost. Sveži lignji, narejeni tako ali drugače za moj okus ne rabijo ne tržaške omake, ne česna, ne nadeva - meni so najboljši neočiščeni na žaru ali kuhani, preliti le z olivnim oljem. Kakorkoli že, uživajte v jadranskih lignjih, če jih le imate priliko dobiti - z dodatki ali brez. mamaF - Mojca

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

5. nov 2008 12:11

tudi meni se je zgodilo, da je imela kupljena tatarska omaka okus po žaltavem. Od takrat naprej jo naredim sama. Majonezo, kumarice in malo kumaričinega kisa dam v sekljalnik in to je to. Zelo dobro, pa še veš kaj je notri. bluoka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. nov 2008 12:35

Lej Ognjič, jaz pač komentiram tako kot mislim in verjetno imam do tega vso pravico. Tako kot imaš pravico ti, da me za moj komentar okregaš . S tem, da na svežih jadranskih lignjih osebno ne maram ničesar pač želim vzpodbuditi še koga, da vsaj poskuša to posnemati. Saj veš, včasih nekaj delamo , pa sami ne vemo zakaj. Zagotovo pa se boš strinjala da je tatarska in vse kar je na osnovi majoneze daleč od zdrave hrane in mislim, da moramo vsi,ki smo kulinarično osveščeni na to opozarjati. Seveda pa izbira vsak sam in če ti paše tatarska in pohani kalamari samo izvoli . LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti