Mleto meso

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 4. nov 2008 11:07 | ogledi: 13.622 | odgovori: 24

Kaj naj naredim ,da se mi mleto meso ne bo nabralo v kepice.Kopujem mleto meso ponavadi že začinjeno,ko ga uporabim za kuhanje,omako ali kaj podobnega,se mi pri dušenju naredijo kepice.Kako naj to preprečim,ker ga potem ponavadi na hitro še malo premiksam,da kepice izginejo.Nasvet,bi mi prišel prav prosim za pomoč

kriznana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. nov 2008 11:11

Sama mleto meso vedno prepražim na olivnem olju in čebuli, in se mi ne sprijema več. Res pa ne kupujem že začinjenega mletega mesa, ampak vedno sama dodam začimbe. Kolikor je meni znano, je mleto začinjeno meso namenjeno za čevapčiče in pleskavice ter podobno, torej naj bi se držalo skupaj! Na tvojem mestu bi vsaj za poslus kupila navadnega in ga začinila sama.

tulka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

4. nov 2008 11:24

Pozabila sem omeniti,da se mi to dogaja tudi,pri navadnem mesu.Res pa mesa ne uporabim isti dan kot ga kupim.Je mogoče lahko ta vzrok?? kriznana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. nov 2008 11:32

Kriznana, velik delež gotovo odpade ravno na to, da ga ne porabiš takoj. Tudi če je tako zmrznjen, se zelo rad sprijema v kepice.

Takoj, ko ga kupiš, ga na hitro  prepraži, lahko na maščobi ali brez,  in takega spravi v hladilnik za nadalnjo obdelavo

Cila

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2008 11:38

Predvsem ga med praženjem nenehno mešaj in s kuhalnico drobi kepice ki nastajajo. To je vsa umetnija ! LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2008 11:45

hedonist je napisal/a:
Predvsem ga med praženjem nenehno mešaj in s kuhalnico drobi kepice ki nastajajo. To je vsa umetnija ! LP hedonist
Čakaj malo, a kdo NE meša mesa med praženjem? Kupljenemu začinjenemu mesu bi se jaz odpovedala - tam dajo preveč soli in preveč vegete...je čisto drug gušt, ko človek sam notri dodaja, pa magari vegeto Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2008 11:49

Očitno ga Kriznana ne dovolj zavzeto, če se ji delajo kepice. Glede tega ali kupiti začinjeno meso ali ne pa imava cenjena Vendelina Jr povsem enako mnenje ! Razen vegete ,seveda. LP hedonist

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. nov 2008 11:56

Hedonist ima prav - meso je treba v ponvi ves čas drobiti s kuhalnico, pa lepo razpade. Če si takrat ob štedilniku preveč "dama", se pa sprimki zapečejo v kepe. Torej - akcija! Lisa

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

4. nov 2008 12:14

Jaz uporabim kar (hmm kako se pa sploh temu reče- mečkalka?)- tisto reč, s katero se ročno mečka krompir. Gre lažje kot s kuhalnico. alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 04. nov 2008 13:57:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. nov 2008 12:45

Čisto normalno je, da se meso med praženjem (če ne mešamo zadosti) sprime, saj se beljak tudi, a ne?

Iz istega razloga je treba dodati beljakov sneg v vročo kremo za kremne rezine, recimo. Da se ohrani 3D struktura beljakovin v snegu. In kuhati sneg v mleku za snežene kepe najprej pokrit,....

Med praženjem se pač spreminja 3D struktura beljakovin, ki gradijo meso, molekule se povezujejo v skušpke, učeno bi rekli, da koagulirajo (nepovratno denaturirajo), po domače pa, da zakrknejo. Mešanje seveda pripompre k temu, da se manjši konglomerati sprimejo....oz. se sploh ne.

rimljanka - zasebno mnenje

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

4. nov 2008 13:00

Alibaba, to sem tudi jaz pred kratkim pogruntala in ga kar z mečkalko zdrobim. Tudi meni se je to dogajalo, sedaj ga pa s prsti probam nadrobit v posodo na čebulo, tako da ga ne stresem v celi kepi v lonec. kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti