Čokolešnik

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

tema odprta - 3. nov 2008 19:44 | ogledi: 5.048 | odgovori: 23

Kaj menite o čokolešniku?Ali je zdrav tudi za odrasle?

bojči

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

3. nov 2008 19:54

Čokolešnik je kalorijska bomba za otroke !! Ko je bil sin star cca 8 mesecev sem mu začela dajati čokolešnik ( "kot zdrav otroški obrok"). Začel se je širiti kot balon. Od takrat sem čokolešnik črtala iz jedilnika. Menim, da bi bilo bolj zdravo jesti mlečni riž ali polenta. MYCHELLE

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. nov 2008 19:57

Če ga imaš rada ,zakaj ne.Moj sin pri 28 ,ga ima zelo rad.Ponavadi kupim kar Lumpija. lp goga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2008 20:03

Ko sem imela težave z zobovjem, so bili čokolino, keksolino, čokolešnik in podobna navlaka moja edina hrana tam okoli štirinajst dni. Kaj pretirano se nisem zredila, je bilo pa dobro. Še zdaj si ga rada privoščim za zajtrk (ker naredim redkega, ga kar popijem in sem dobra do kosila - recimo).

Lp

cervus

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. nov 2008 20:04

Jaz (malo čez 30) pa obožujem Tuševo varianto-Symbi ali pa tudi kar original. Kar pač pride pod roko. Sem pa opazila, da sem po njem zelo hitro lačna.

marelica

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

3. nov 2008 20:07

jst sem čokolešnik jedla v najstniških letih in se nisem zdredila... sem pa slišala od vrstnikov ravno obratno (so pridobili kg). menim, da je to posledica premajhne športne aktovnosti. kot je že mychelle napisala, je to prava kalorijska bomba. če teh kalorij ne porabiš se pač nekje mora poznati... če ti je dober, ga jej. dan danes ljudje mimogrede pojemo kaj, kar je še manj "zdravo" od čokolešnika... dascha

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. nov 2008 20:08

Pojem ga kadar zjutraj ni veliko časa za zajtrk. V osnovni šoli smo ga skupaj s sestro, bratrancem in sestrično jedli vsako jutro pri babici in smo vsi ostali suhi vse do danes *Alisha*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2008 20:20

heh, odvisno je tud od količine ;) drgč pa je vseen bolš jest ovsene kosmiče kot čokolino bannanna

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

3. nov 2008 20:39

marelica je napisal/a:

... Sem pa opazila, da sem po njem zelo hitro lačna.

marelica
Tule se pa povsem strinjam s teboj. Jaz sem si moral kmalu po zaužitju čokolešnika narediti "normalen" zajtrk s kruhom + dodatek Lp Hribovc

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. nov 2008 20:49

Čokolino s sedmimi ali celo dvanajstimi žitaricami mam skoro vsako jutro po zajtrku za sladico, sploh med vikendom, ko je več cajta, puno šalco. tumpika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. nov 2008 20:51

Moja dva osnovnošolca ga vsako jutro jesta za zajtrk in se ga ne naveličata. Jesti sta ga oba začela šele pri treh, štirih letih, kot dojenčkoma pa jima nič kaj takega nisem dajala. Pa ne zaradi predsodkov ali kaj takega, sama enostavno ne maram mlečnih močnatih jedi, pa mi nekako ni potegnilo, da bi bilo otrokoma to lahko všeč. Potem pa sta ga jedla prvič pri prijateljih, skupaj z njihovim 25 let starim sinom.....in ljubezen na prvi okus je ostala. Zdaj največkrat kupujemo tuševo varianto s čokolado in lešniki in mož se heca, da ga bosta do polnoletnosti pojedla gotovo za cel vagom. Problemov s telesno težo pa ne sin (10), ne hči (12 let) nikoli nista imela. Mislim, da je pri take vrsti hrane, kot je Čokolešnik, važna predvsem količina in pa seveda možnost porabe energije take hrane. Moja dva pojesta eno pošteno porcijo okoli 7.20 ure za zajtrk, potem se odpravita v šolo in sta do šolske malice ob pol desetih ravno prav sita. Sem pa kot najstnica poznala eno punco, ki je non stop hujšala in je neko obdobje jedla samo govejo juho, jabolka zelene barve in .....Čokolešnik. Odštekano. Takrat je bila suha kot trska, kaj pa je zdaj z njo, ne vem. Upam, da ima bolj urejeno in raznoliko prehrano. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti