Čokolešnik

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

3. nov 2008 20:57

Čokolino jem za zajtrk vsak dan, je pa res da ga mešam še z ovsenimi kosmiči, včasih kornfleksi, oreški, suhim sadjem (kar je pač pri roki). Pa se nisem zaradi tega nič zredila. Vsaj zdi se mi? Meni je zelo dobrega okusa, poleti sem se ga navadila jesti celo z mrzlim mlekom (pa sploh ni slabo!). aby

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. nov 2008 20:58

Pri na sga jemo v vseh starostih...mami,fant,jaz,brat...sicer Čokolino,psa saj je isto :) Je pa bomba ja,nič čudnega,da ga vzreditelji futrajo svojim pasjim kepicam :) Roncolino

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. nov 2008 22:05

No ja, če je dober za otroke, tudi odraslim nima kaj škodit. Če se ne pretirava, seveda...

Sicer pa so pri zvezi potrošnikov nedavno objavili test čokoladnih žitaric za zajtrk; čokolešnika sicer ni med njimi, je pa Čokolino Crocs, ki je žal od vseh najmanj priporočljiv...

Mogoče se pa splača malo primerjati na embalaži napisane vrednosti s tistimi, opisanimi v članku, in si ustvariti svoje mnenje:

http://www.zps.si/sl/testi-vip/hrana-in-pijaca/ 

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 04. nov 2008 09:38:04

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

4. nov 2008 6:39

Sicer to ni vprašanje, pa vseeno, ne vem če veste, da se konec leta zapira edini obrat DrogeKolinske v Mirni, kjer se dela in pakira Čokolešnik, ker so lastniki prodali blagovno znamko. šmentana muha

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

4. nov 2008 7:49

jest ga jem občasno. Tistega brez dodanega sladkorja, pa raje potem zmerno sladkam, in to z rjavim sladkorjem. V zmernih količinah nobena stvar ne redi. Sploh če ne mislimo stalno samo na našo kilažo. zvezda01 Sporočilo je spremenil(a) zvezda01 dne 04. nov 2008 07:51:18

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2008 8:24

"Ali je čokolešnik zdrav za odrasle?" Ja, zakaj pa ne bi bil? Vprašaj alpiniste in trekingaše, kaj jedo na večtisoč mestrov višine - otroško hrano, zato ker je kalorična, lahko prebavljiva in sploh recimo tam nekje na štirih tisočih metrih višine (kar je moj maksimum, višje peš sama ne bom šla) je presnova malo drugačna (manj kisika in tudi manj mikroorganizmov v telesu) in bi bili ljudje hudi reveži brez otroške hrane. Ali pa, ko je človek bolan - takrat večina odraslih ljudi, malo iz nostalgije in malo iz organske potrebe prešalta na otroško hrano. Pa da ne govorim o fenomenalnem ckrljanju ko zunaj dežuje in narediš skledo bolj redkega čokolešnika z zelo vročim mlekom in daš notri še eno obilno žlico nutele in potem čakaš, da mleko malo razmehča nutelo in potem vse skupaj zamešaš in se tako lepo z dragim crkljaš na kavču.... Ali je čokolešnik zdrav? Pa čokolešnik je zakon. Zdaj je samo za upati, da ga bo po novem tudi Podravka lepo proizvajala, ker so oni odkupili blagovno znamko. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. nov 2008 8:31

Vendelina jr. je napisal/a:
Ali je čokolešnik zdrav? Pa čokolešnik je zakon. Zdaj je samo za upati, da ga bo po novem tudi Podravka lepo proizvajala, ker so oni odkupili blagovno znamko. Vendelina jr.
Če ne, bomo pač jedli Lješnjak čokolino, ki je podobnega okusa (meni čokolino sam ni dober). Škoda za čokolešnik. Mi ga kupujemo po dve kili. Mene so včasih hecali, da če bi se urezala, bi namesto krvi pritekel čokolešnik :))) Atina

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

4. nov 2008 8:41

Jaz ga tud pojem na kile. In to z domačim, polnomastnim mlekom, pa nimam nobenih težav s kilažo. No vsaj za enkrat ne. Ga pa velikokrat kombiniram še s čokoladnimi mrvicami in kakimi kosmiči. Njami. pujsek

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

4. nov 2008 8:45

Skoraj vsak dan imam za zajtrk Čokolino in mislim, da je povsem ok. Pojem ga sicer malo več kot bi ga otrok, ampak mi ponavadi zjutraj pred šesto uro to najbolj paše. Bolj kot pa kakšen kos kruha... Časa za kuhanje mlečnega riža ali česa podobnega se mi zjutraj res ne da vzet, že tako je treba za moj okus prezgodaj vstat. Kozmeja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. nov 2008 11:08

.packa. je napisal/a:
Ne vem kaj sicer jeste za zajtrk, samo ce primerjam eno salco cokolinota, ali sendvic s sirom, ali ocvrta jajca, palacinke, karkoli drugega, se mi ne zdi da bi pa zdej cokolino bil ne vem kaksna kaloricna bomba. Razen, ce ga ne pojeste celega v enem popoldnevu. Navadno pakiranje ima 200g. Drugace pa, mislim da ima 100g cokolinota okrog 400kcal. Za primerjavo, 100g cokolade milka ima okrok 550kcal.
Se strinjam s packo - sicer imam v roki škatlo od čokota, ne čokolešnika, ampak sta oba od kolinske in mislim, da ni neke hude razlike - čoko ima 375 kcal/100g suhe kašice (ampak to je pol škatle, toliko ga nihče ne poje vsak dan za zajtrk!), kar sploh ni dosti, če primerjate recimo s kakim sadnim jogurtom, ki jih ima tudi tam okoli... Pa čokolino razredčiš z mlekom - tu predlagajo, da naj bi iz 200 g dobili nekje 6 obrokov in en obrok skupaj z mlekom ima potem 104 kcal. to je prej nizkokaloričen obrok kot visokokaloričen, za moje pojme... Mi imamo sicer najrajši kar Čokolino, ampak kupujeva vse živo, da je malo raznoliko. Tamala to je navadno za večerjo, ko jo oči futra, da se ni treba nič matrat, samo zmešaš, pa je. Sem pa ravno včeraj prišla na idejo, da bi naredila domači čokolino. Bom naredila v kratkem, pa če bo koga zanimalo, napišem recept (ga moram še naredit najprej;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti