Solnograški žličniki

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. nov 2008 20:35

Jože, maš pa enake krožnike, kot jaz!!!!!!!!!!!!! Uuuuuuuuuuuu............... lidka [sonce]

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. nov 2008 5:05

Vlado oprosti, tega tvojega posta nisem razumel: a si jih delal ( naredil ) ali ne, pa kaj je na sliki.

Lidka, to sam pomeni, da oba imava prefinjen okus.

ežoj

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. nov 2008 8:17

Kaj je na sliki? Solnograški žličniki, a se ne vidi? So se "nekoliko" ponesrečili, cvrl sem jih na maslu(?!), ki je kar hitro potemnelo z žličniki vred. Zgleda, da sem recept narobe razumel. lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 10. nov 2008 08:20:48

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. nov 2008 8:32

Ežoj, hvala za nasvet. Knjigh imam kar nekaj, med njimi eno tako, ki je stara več kot 100 let . Jo je spisala plemenita gospa Bleiweissova in ima notr vse od zmrzlin naprej. Ampak zgolj teorija še ne speče dobrih solnograških žličnikov. Te ,ki so na tvoji fotki so defenitivno presežek vseh mojih eksperimentov. Sem jih včeraj ponovno delal in sem močno napredoval. Zdej so že bili bolj podobni kupčkom in ne več palačinki ! Sem pa maloo predolgo pekel, tako da so bili preveč zlato obarvani in niso imel take nežne aristokratske bledikaste barve. So bili bolj podobni Obami. No, pojedli so vse, pripomba moje najdražje pa je bila, da sredica ni bilo dovolj puhasta. Ampak to bomo že spedenali. Samozavest mi je zrasla in gremo dalje. Moram se pa še enkart vsem zahbvlit za vzpodbudo in nasvete- brez vas zagotovo ne šlo. Hvala, hvala. LP hedonist

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 8:46

hedonist, stari pregovor pravi, da gre v tretje rado. Superca, da se ne predaš

Loni Makaroni

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

10. nov 2008 10:17

Vlado je napisal/a:
... cvrl sem jih na maslu(?!),
Ali se jih res cvre? Žličnike se peče v pečici !!??

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. nov 2008 10:55

Sem jih pripravila v isti kombinaciji dveh receptov kot ežoj in so bili fantastični. Da bi takšna tekstura ostala puhasta ob cvrtju na maslu, se mi zdi nemogoče. Pred tem sem jih pripravljala po drugem receptu, v katerem je bilo več moke. So bili tudi super rahli, ampak so ti res boljši. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. nov 2008 11:25

Vlado, moji prvi so bili tudi skoraj taki (so pa bili svetlejši). Je bil komentar v stilu, a to je pa "slatka kajgana"? Tudi jaz sem testo nekaj nadlegovala z vročim maslom - to pa zaradi tega, ker je bilo tako v enem videoposnetku, kjer sta dva dijaka gostinske (!) šole pod mentorstvom (!) pripravljala to famozno žličnato zadevo. Link je bil pa na komercialni televiziji... Morala te zgodbe: ne verjemi vsemu, kar vidiš.... Potem sem jih naredila še dvakrat. Enkrat za to, da sem sami sebi dokazala, da tako vražje težko pa to tudi ne more biti in drugič zato, da sem postopka naučila svojo mamo. Od tu naprej bi lahko sicer nekaj izvajala o mama-hči odnosu, pa ne bom. Smo se pa že nekaj mesecev po tem tej izkušnji vsi smejali. Kar je dobro. Enivej, meni uspe izdelek ob predpostavki, da sem se zadeve lotila v prepričanju, da bo uspela. Nič tistega: no, saj je še kar, no, saj je dobr, no, če bo špičasto bodo vile, če bo oglato, bo lopata.... če pa te predpostavke ni v glavi...je pa bogpomagaj. Saj sem tisto zadevo na maslu tudi naredila čislo lepo rumeno - samo jesti se je ni dalo..... Vendelina jr.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. nov 2008 14:07

rdkapica je napisal/a:
Vlado je napisal/a:
... cvrl sem jih na maslu(?!),
Ali se jih res cvre? Žličnike se peče v pečici !!??
Eh kapica, to zdaj jaz tudi vem. Khm, dva dni prepozno. Vendelina jr. saj bo, v hladilniku mam še ene dvajset jajčk, pa nekaj kil moke v shrambi in dosti potrpljenja. Saj sem jaz tudi bil 100%, da bo zadeva ok in se obenem vehementno, sam pri sebi, čudil, kaj se tu nekaj grejo, s trivrstičnim receptom! No, moj napuh je izpuhtel, zadevi bom vsekakor pristopil bistveno bolj ponižno. lp Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. nov 2008 21:52

Vlado, nič ponižnosti, ti samo jajca stepaj in še poskušaj. Ni hudič da enkrt ne rata. Jaz mam dans pavzo, jutri pa spet napadem. Bomo videli kdo bo prej odnehal. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti