Moja ribica

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

tema odprta - 3. nov 2008 16:13 | ogledi: 3.667 | odgovori: 49

Imam zlato ribico, ki pa zadnje čase peša. Najprej se ji je leva okica čisto izbočila, da smo že mislili da bo padla ven, potem pa se ji je še neka bela snov pojavila nad tisto očjo, ki pa je sedaj že izpadla (snov ne okica).

femica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. nov 2008 16:40

No če gre za zlato ribico jo pač nesi k zlatarju, morda bo vedel kaj je narobe. No to je seveda šala. čisto zares pa tale nasvet. Vprašaj v ambulanti za male živali BUBA v Grosuplju. Tam je en fajn veterinar dr. Marjan Kastelic, ukvarja se z najbolj mickenimi živalcami, ta ti bo znal pomagati. Vso srečo tebi in tvoji ribici. LP hedonist

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

3. nov 2008 16:47

naša zlata riba od 8 zjutri do večera miruje tako da moli trebuh iz vode...vsak obisk reče riba vam je poginila ....pa ni in ko pade noč ona veselo plava...to se dogaja že 2 leti,trenutno je v stanju pogina in lahko jo pobožaš....naša riba je mal čudna. če pa ma izbočeno oko je po moje infekcija očesa preko vode... kuharca37

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. nov 2008 16:53

Pa ne moreš verjet, kake ribe mate ! Kaj pa delate, da jih spravite v tako fazo ? LP hedonist

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

3. nov 2008 17:31

Kuharca..to bi nam lahko kakšno fotko privoščila z "mrtvo" ribo.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2008 18:16

waaaaa. to bi js tud rada vidla. d best. kamikaze riba bannanna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2008 18:19

hedonist je napisal/a:
No če gre za zlato ribico jo pač nesi k zlatarju, morda bo vedel kaj je narobe. No to je seveda šala. čisto zares pa tale nasvet. Vprašaj v ambulanti za male živali BUBA v Grosuplju. Tam je en fajn veterinar dr. Marjan Kastelic, ukvarja se z najbolj mickenimi živalcami, ta ti bo znal pomagati. Vso srečo tebi in tvoji ribici.LPhedonist

Tista za zlatarja ti je pa dobra, si bom zapomnil. Te " najbolj mickene živalice " so pri meni velike cca 10-15 cm.

femica, to kar si opisala je nekakšna bolezen. Moj nasvet: nabavi večji akvarij in naseli več rib. Pogin posamezne ribe te pol ne prizadene tako kot če imaš eno ali dve.

ežoj

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

3. nov 2008 18:52

Moja sestra je imela isti problem,zlati ribici se je oko izbočilo tako kot pišeš.Zato jo je peljala v Novo mesto k zdravniku (menda je zdravnik za ribice ) in je ugotovil ,da ima tumor tako da je ostala kar tam ji ni bilo pomoči žal. Milži

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2008 9:48

OK Ežoj, ampak tudi 10 do 15 cm velika ribetina ni ravno velikanka, to boš že priznal. Pa ji izmeri vročino če lahko npr. ali pa ji preglej mandeljne. Amapak tvoje so zdrave, vsaj tako se vidi po slikcah,ki si jih objavil. Lepo se imej ! LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. nov 2008 10:39

Da ne bo dileme, zlate riboce so krapi, torej laho mirno dosežejo že kar spodobno velikost. toliko, da veš, hdonist. Seveda pa ne v enem male akvariju. Še ežojevim se za tako velikost ne godi dovolj dobro, se zdi.

rimljanka - zasebno mnenje

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2008 10:57

Da so zalte ribice krapovci seveda vem Rimljanka a vseeno hvala tvojemu dobremu namenu. Vem tudi, da so prav okusne za jest in daji jih ponekod na veliko cvrejo in jejo. Ampak meni Ežojeve zgledajo tako na uč kra zdrave in zadovoljne. Je pa jasno, da kdaj pa kdaj tudi katera crkne, kar ni ne vem kaka tragika. Tak je pač naravni krog ali zakon narave ali najjači ostaju..... Lep dan ti želim ! LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti