Moja ribica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

10. dec 2008 8:58

Hm, mogoče pa bo kr držalo - ta podatek sem tudi jaz zasledila v nekem katalogu. Menda naj bi se cene sukale okrog nekaj 100 tisoč $. Podoben sistem kot z bonsai. Glede mirovanja zlatih ribic - par dni nazaj sem kupila novo zdravilo Goldmed od TetraMedica - piše, da je za "vse" bolezni, za katerimi obolevajo zlate ribice in naštevajo: bele pike, vati podobni kosmiči na telesu, ranice, krvave proge na repu, motne oči, hitro dihanje tik pod površino, toge plavuti IN omrtvičeno ležanje na dnu akvarija. Deklaracija je seveda napisana v mikroskopsko majhni pisavi in nalepljena preko originalne na kateri pa seveda piše tudi tisto, kar na naši deklaracije ne - namreč doziranje in pogostnost doziranja. lp, vanjatajnsek

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

10. dec 2008 11:04

Mi imamo tudi dve že več kot 2 leti in pol. Sta v 20 litrskem akvariju in nimamo nobenega filtra, na dnu smo dali kar rečno kamenje in kamenčke, vodo pa menjavamo na cca 10-14 dni. Na začetku so bile tri, pa je prva po kakšni polovici leta poginila (pojedla je umetno rožico, ki smo jih kupili za v akvarij - potem smo jih odstranili), ostali dve pa še kar vztrajata. Z njimi pa res ni skoraj nobenega dela. Vsak dan jih malce nahranimo (enkrat dnevno čisto majhen ščepec) in menjava vode na 10-14 dni, to je pa tudi vse. Očitno jim pri nas kar ugaja, ker sta kar poskočni. Je pa zanimovo, kako vsakič, ko gre kdo mimo akvarija, priplavajo čisto pod vrh akvarija, k odprtini za hranjenje in čakata, kot kakšen pes ali maček:)) Ne moreš verjet, če ne vidiš, pa pravijo, da imajo zelo kratek spomin. mojcca

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

10. dec 2008 17:10

je že bolje, tale moja ribica:). Zdravila pa ji zaradi tega ne bi dajala, ker sploh ne vem kaj ji je. femica

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

31. dec 2008 8:51

Joj, spet problemi z mojo ribico. Že dva dni ne je, le leži na dnu, to niti ne bi bil tak problem, če ne bi ležala vsa zvita. Taka je ves čas. femica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

31. dec 2008 9:08

Ja femica si sploh poklicala kakega veterinarja ali ne? No brez zamere, ampak sama od sebe se najbrž ne bo pozdravla. Začetnica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. dec 2008 9:39

Če že dva dni ždi pri miru in je zvita v klobčič obstaja možnost da je bridko smrt storila . Preveri čim prej. Vse dobro ti želim . LP hedonist

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

31. dec 2008 11:08

Nene, ni naredila bridke smrti, ker z repkom pa le miga. Malo sem zaskrbljena, da se ji je hrbtenica nekako tako zagozdla da se ne more vzravnati. femica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

31. dec 2008 11:13

femica, daj jo pelji k veterinarju, ker se očitno počuti res slabo. Da ne bo kakega neprijetnega presenečenja. RadaJem

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

31. dec 2008 11:33

RadaJem je napisal/a:
femica, daj jo pelji k veterinarju, ker se očitno počuti res slabo. Da ne bo kakega neprijetnega presenečenja. RadaJem
Saj ne da bi bila skopuška samo malo trapasto se mi jo zdi voziti k veterinarju ker potem bi mi povedal le da je bolna in mi za to zaračunal nevem koliko evrov. femica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

31. dec 2008 11:53

Pa probaj poklicati po telefonu, mogoče bojo dali kak nasvetek preko telefona. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti