Moja ribica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. nov 2008 11:08

Tiste ribe na Animal planetu, ki se jim izbuljijo očesa, imajo navadno tumor. V Lj imaš specializirano kliniko za prav take malo bolj neklasične male živalice (torej ne le mucke in kužke) - malo poglej na internetu. ŽAl se ta hip ne spomnim imena. Če je tumor, ubogi ribici žal ni pomoči.

tulka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. nov 2008 11:11

Definitivno vprašat na kakem drugem forumu, o akvaristiki. Sicer pa g. Jurij Šular z Aquashopa, če malo pobrskaš, boš našla. On je tako zelo prijazen in bo pomagal, svetoval, pa še spozna se na te zadeve v nulo... Ali pa veterinar... lidka [sonce]

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. nov 2008 12:57

ma ta bela snov, se lahko pojavi kjer koli na ribici, tudi na repu in trupu in je neke vrste plesen. naše pokojne so jih tudi imele in smo kupli v zoo shopu eno stvar, ki se da v vodo v akvarij in je pomagalo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

4. nov 2008 15:34

Najina zlata ribica je živela v 7l akvariju in nekega dne začela zavračati hrano in na trebuhz, pa na očki je dobila te bele bule-ali je tur ali plesen mi j ečisto vseeno, dejstvo je, da ej sedaj tega 2 leti in Miša je oživela po dolgotrajnem zdravljenju-kupijo se antibiotiki v katero jo daješ za nekaj časa, potem sva prakticirala svež strok česna-voda je smrdela, Miša pa uživala in predvsem ji je pomagal tudi velik akvarij, z velikim zunanjim filtrom, pa posebna lučka... lahko bi se reklo, da je iz revščine prišla v nebesa, dobila je še žive rastline pa čistilca Joškota, ki se tako samo skriva med rastlinjem, ampak vsaj družbo ima in ribica raste, bele bule so izginale, res pa je tudi, da je zaradi akvarijskega življenja in tudi bolezni izgubila oranžno zlato barvo in je sedaj v barvi šampanjca madronsica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. nov 2008 15:46

Predvsem je pomembno okolje, oz. biotop, ki ga pripravimo za ribico. Moj akvarij ima 37 l, pa je še vprašljivo, če bi lahko bili 2! zlati ribici noter. Samo jaz sem se z Jurijem pogodila, pa da jim uredim stoprocentni žur za bivanje. He, he, res je bilo nekaj dela s tem, (in stroškov!) so pa ribe super zadovoljne. Poleg njiju imam še dva oklepničarja, jima rečem kar "patriji", : ) Pa en al dva polža, ki se prikažeta 1x na teden, drugače jih ne videvam... lidka [sonce]

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

4. nov 2008 17:28

[citat=--hedonist--]Da so zalte ribice krapovci seveda vem Rimljanka a vseeno hvala tvojemu dobremu namenu. Vem tudi, da so prav okusne za jest in daji jih ponekod na veliko cvrejo in jejo. Ampak meni Ežojeve zgledajo tako na uč kra zdrave in zadovoljne. Je pa jasno, da kdaj pa kdaj tudi katera crkne, kar ni ne vem kaka tragika. Tak je pač naravni krog ali zakon narave ali najjači ostaju..... Lep dan ti želim ! LP hedonist[/citat] haha:( ta je pa zelo kruta. Uboga moja bučka. če pa ma izbočeno oko je po moje infekcija očesa preko vode... kuharca37[/citat] kako pa izgleda taka infekcija? femica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. nov 2008 18:26

A bo slikca tiste ribice ki spi na "hrbtu"???Tudi mene zanima kaka je.. petardica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. nov 2008 10:16

obljubim da jo slikam... kuharca37

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2008 13:52

Da boste lažje počakali na kuharičino slikco, evo dve zlati ribici, bolje rečeno veleribi, na sliki se to na žalost ne vidi, ampak v dolžino sta gotovo merili okrog 75 cm, če ne več. Obseg trupa primeren dolžini telesa. Po moje bi zadostovali za kosilo desetih ljudi. O okusu pa raje ne bi....Aja, gojijo jih pa v mestecu Tapolca na Madžarskem.

http://www.moj-album.com/uredi/bobri/1416004

Lp

cervus

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

16. nov 2008 12:58

gojijo? grozljivka kako lahko jejo zlate ribice:( uboga moja bučka:) femica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti