Kostum za miklavža

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

tema odprta - 3. nov 2008 10:05 | ogledi: 2.578 | odgovori: 5

Potrebujem pomoč. Prijateljica potrebuje za svoj pevski zbor in koncert, ki ga bodo imeli na samega Miklavža dan, kostum za Miklavža. Ali kdo ve, kje se ga da dobit oz. sposodit? Hvala vam za vse informcije.

Samo v vednost - klicala sem že v opero, gledališče, TV - žal mi ne morejo pomagat.

Lp

oliva

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. nov 2008 10:14

Jaz bi poklicala v župnišče. magnolija

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

3. nov 2008 10:19

Naj proba v kakem župnišču.Tam jih imajo že zato, ker jih sami potrebujejo tam okoli Miklavža. Pa mogoče bi se dalo zmenit tudi za izposojo. Za prodat pa imajo, no vsaj ene dve leti nazaj so jih imeli, te kostume v Slomškovi knjigarni, samo so kar precej dragi... Mojemu, ki je bil Milkavž pri mlajših nečakih pa sem naredila kapo iz papirja, plašč iz ene flis odeje za par eurov, brado je imel od Božičkovega kompleta, palico pa sva ovlila s folijo, da je bila lepo svetleča in jo na vrhu lepo zakrivila. Pa je blo... Jaz sem bla pa parkel v črni bundi, s kapo čez obraz in verigo... Pa sta se mala dva lepo bala, prepoznala pa naju itak nista. Pa upam, da bo letos isto. Lotti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2008 11:47

Na vseh lokacijah, kamor je kolegica že klicala imajo verjetno kontakte šivilj in kostumografov in se mi zdi, da če enkrat zajamejo sapo in odštejejo za izdelavo kostuma, bo zadeva zanesljivo še prav prišla vrsto naslednjih let. Je pa res, da izdelava in material nista najbolj poceni. Vendelina jr.

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. nov 2008 15:01

Hvala vsem za pomoč. Bomo še kontaktirali z zupniščem. Lp oliva

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. nov 2008 16:50

No , na nacionalni televiziji imajo eno službo ki se ji reče fundus in tam oblačila in vse kar paše zraven za enega fajn Miklavža zagotovo imajo. je pa izposoja kar precej draga, plačaš najemnino na dan pa še čistilnico, ta pa je tudi zasoljena, da je kaj. Ampak s tem pać moraš računati. Sam sem nasprotnik improvizacijam na tem področju, strašno na živce mi gre, če se nekdo obleče v neke cunje,ki so približno podobne originalu in potem od mene zahteva, da v njem vidim npr. sv.Miklavža. Hoćem povedati, če se nekaj greš, potem naj bo to tako, kot mora biti ,ker če ne je bolje, da tega sploh ni. Kar povprašaj na nacionalko , imajo stoprocentno ! LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti