Kefirjeva gobica

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

tema odprta - 2. nov 2008 10:44 | ogledi: 10.145 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo odstopi kefirjevo gobico? Po pomoti ( pa ne moji!) je pristala v smeteh.Ker pa smo pri nas veliki ljubitelji pristnega domačega kefirja, jo zelo pogrešamo. Hvala

Lp,

TERRY

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

6. nov 2008 17:51

TERRY iz katerega konca pa si? Če je še nisi dobil, sem se spomila, da jo ima bodoča tašča. Je pa iz Trbovelj, jaz pa iz Sevnice. Sporoči na ZS! BiBaBuBa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. nov 2008 18:01

Saj se da poslati tudi po pošti......zavariš v polivinil vrečko, skupaj z malo ,meka ali vode....pa je. Sploh, če daš v obloženo kuverto.

rimljanka - zasebno mnenje

Lucy_lu  

član od: 9.8.2013

sporočila: 6

22. avg 2013 13:02

Če je kdo pripravljen deliti kefirjevo gobico z menoj mu bom zelo hvaležna.

Sem iz Lj, kjer jo lahko prevzamem osebno, lahko pa po pošti, kjer stroške seveda krijem sama.

Hvala

Lucy_lu

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

18. okt 2013 21:39

Če ima kdo kaj viška kefirjeve gobice se toplo priporočam! Stroške poštnine krijem sama.

Bernarda

ditkab  

član od: 5.9.2012

sporočila: 7

22. apr 2014 8:14

Lepo prosim naj mi kdo pove, koliko gramov gobice naj dam na en liter mleka.

Jaz sem tako nesrečna, na vrhu kjer so gobice se vse sesiri, spodaj pa nastane sirotka.

Sem količino gobic razdelila v tri kozarce pa dolila različne količine mleka pa se je zgodilo

enako. Ali pa gobica več ne dela? Ne verjamem, dobila sem jo pred tremi meseci in je vse

normalno funkcioniralo. Hvaležna bom za pomoč.

Pozdrav!

ditkab

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

22. apr 2014 10:47

Ditkab, mislim, da z gobico ni nič narobe. To nastane tudi meni. Vsake toliko pomešam, da se malo razporedi in vse skupaj zmeša. Koliko gobice daš najbrž ni tako pomembno, jaz delam iz 3 l mleka naenkrat in enkrat je gobice več, drugič manj. Se pač dela različno dolgo, odvisno, koliko je je. Ko vidim, da se je zgostilo, precedim in ponovi vajo. Če se motim, naj me kdo popravi.

181604

ditkab  

član od: 5.9.2012

sporočila: 7

22. apr 2014 11:51

Hvala 181604!

Ja, saj jaz sem tudi zmešala ampak pri gobicah se mi naredi skoraj skuta,

spodaj pa prav prozorna sirotka. Jaz sumim, da so mi preveč zrasle zato bi res bila

komu hvalžna, če bi jih stehtal.

 

ditkab

Mygrace

sporočila: 6506

22. apr 2014 12:29

Bi ti stehtala gobico...pa so uno vago sabo v laboratorij odnesli....heeeecam se, no..

Aja, zlatarja tudi nimam nikjer v blizini, to se pa ne hecam

 

V bistvu me zanima, po kolikih dneh se tebi naredi skuta in spodaj sirotka, Ditkah?

Moznosti za tak rezultat je namrec vec (po mojih izkusnjah): 

- prevelika gobica

- posoda postavljena na pretoplem mestu

- predolgo cmarjenje

(Je pa tako, da ce tisto skuto precedis in uporabis, nj prav nic narobe z njo.)

 

Sama dam priblizno za en fizolcek ali lesnicek ali grahek..no,za normalno grahovo zrno.. veliko kefirjevo gobico na 2,5 - 3 deci mleka.

 

Daj kaj vec podatkov in problem bomo resili.

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

22. apr 2014 12:35

Aja, pozabla:

Po legendi so imeli izumitelji kefirja obesen meh s kozjim mlekom in gobico nizko nad vrati, tako,da  je vsak, ki je sel not in ven, vsebino premesal s svojim zaletavanjem

Torej vsake toliko malo poklompaj tisti tvoj kefircek.



Mygrace



Ker tista gobica namrec ne deluje razprseno enakomerno po vsej vsebini, deluje...deluje...bi rekla od sebe navzven, nekako koncentricno, no.

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 22. 2014 13:04

ditkab  

član od: 5.9.2012

sporočila: 7

22. apr 2014 22:38

...eh, Mygrace jaz s svojo digitalno tehnico brez težav tehtam tudi gramčke...

vseeno si mi pa ful pomagala kajti ti pišeš o grahcih jaz sem pa v liter mleka dala več kot pest gobic 49g,

pustila bi na kuhinjskem pultu 24 ur ampak se je to vse prej že sesirilo in tisti sir se brez curka vode

sploh ni rešil gobic...ostalo pa je itak bila prozorna voda....

zdaj bom dala velikooooooo manj, pa da vidimo...

lp

ditkab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti