Parni kuhalnik

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 5. feb 2003 14:29 | ogledi: 27.603 | odgovori: 35

No sedaj sem pa dobila.. Ker kar naprej jamram in hujšam - parni kuhalnik. Ali ima kdo kakšno izkušnjo z njim in predvsem kakšno hrano lahko pripravljaš ter kakšna je potem kvaliteta (po domače - okus).

Lep sončen dan vam želim in .. držite se na toplem

Tina

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

5. feb 2003 16:09

Sicer nimam parnega kuhalnika, si pa v nekih loncih, v katere se da vstaviti nastavke za kuhanje na pari, precej zadev skuham tako. In moram rečt, da je vse zelo dobro, pravzaprav je vse dosti boljše, vsaj meni: če primerjam krompir, kuhan v vodi in krompir, kuhan na pari, se tisti iz vode lahko skrije Na pari lahko skuhaš večino zelenjave: korenček, narezan na kolobarje, krompir, por, brokoli, cvetačo, celo grah. Jaz v sopari skuham vso zelenjavo za francosko solato in vmes dam tudi jajce v lupini. Skuha se prav tako kot bi se sicer v vodi. Velikokrat skuham tako tudi pusto piščančje meso, skupaj z zelenjavo, narezano na koščke, to potem ohladim in polijem s prelivom (kis, olivno olje, limonin sok, začimbe) in pojem kot solato. Zelenjavo, kuhano v pari, lahko malce pretlačiš, zložiš v nepregorno posodo in posuješ s sirom (tudi jaz sem vedno na dieti, zato je tega sira tud pri meni bolj malo ) in gratiniraš v pečici. To je zaenkrat vse, kar mi pade na pamet. Če se še kaj spomnem, se oglasim. Uživaj v preizkušanju! TanjaG.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. maj 2006 9:28

Tole sem izbrskala, ker imam nekaj vprašanj. Kupila sem si parni kuhalnik in me zanimajo vaše izkušnje. Saj poleg so navodila, a so zelo skromna. Zato me zanimajo nasveti iz prve roke. Še nekaj, kako kuhate v njem štruklje, cmoke....?? Pa kaj se da, poleg mesa in zelenjave ter riža, še skuhati v njem?? Hvala. ) Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 22. maj 2006 09:28:53

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. maj 2006 10:57

Štruklji in cmoki so boljši na pari, ker ne razpadejo. Enostavno jih daš v posodo, doliješ vodo in čakaš, da se skuhajo. :) Kar se pa tiče časa kuhanja - meni se zelenjava hitreje skuha na pari kot v vodi. Sonja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. maj 2006 11:40

Jaz štruklje ponavadi zavijem v prozorno folijo, ker jih vedno preveč nafilam in se potem razletijo. Kruhove cmoke, cmoke kar tako pa dam kar v posodo. Za čase nikoli ne vem in potem poskušam. zelenjava se dobro sopari - ampak spet na vem, koliko časa katera. Sorry, nisem ti veliko pomagala. Tina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. maj 2006 12:51

Dilling in Kristy, hvala. Me pa vseeno zanima, če nihče drug med vami nima tega "čudesa"?? lp Julija

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

22. maj 2006 13:00

Mene pa zanima, kakšno je to čudo, kje se dobi in koliko stane? tanja tominec

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. maj 2006 13:28

Jaz se že par let slinim nad tem parnim kuhalnikom, ampak po pravici povedano, če sem malo kritična, ne vem če ga pravzaprav res rabim. Pa še prej so bili drugi nakupi na vrsti - reč je tam med 15 in 25 jurji, odvisno od morebitnih akcij. V glavnem to je ena taka samostoječa reč, zgleda kot ena prozorna kastrola s pokrovom in enimi regulatorji. Naj bi omogočila kuhanje in pečenje na pari (na reklamah je po navadi not en tak lepo zapečen piščanec,okoli pa pisana zelenjavca). Imajoh jih pa Merkurji, pa tuje kataloške hiše ga imajo tudi v ponudbi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. maj 2006 13:34

Jaz sem kupila Kenwoodovega v akciji pri Ipsekom-u in odštela zanj slabih 6.000 SIT. Je pa samo za kuhanje in ne tudi pečenje. Tukaj si ga lahko ogledate. http://www.bolha.com/oglas1024493 V trgovinah sicer stanejo od 12.000 SIT navzgor. Ima pa enega v akciji E Leclerc (nova reklama) za 8.120 SIT. LP Julija

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. maj 2006 13:43

Tudi jaz sem si že ogledovala to zadevo, a je to še ena velika stvar v kuhinji, zato še kar naprej uporabljam tisti pripomoček v obliki rožice, ki ga postaviš v posodo. Saj bi raztegnila svojo kuhinjo za nekaj kvadratnih metrov, a to v 4. nadstropju ne gre. Če pa si parni kuhalnik dobila za darilo, ga seveda čim več uporabljaj! Naj ti tekne hrana iz njega! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 22. maj 2006 13:43:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti