Kuhani štruklji v alu foliji

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

tema odprta - 1. nov 2008 21:21 | ogledi: 13.815 | odgovori: 15

Včeraj sem na televiziji gledala oddajo v kateri so kuhali avtohtone slovenske štruklje.Naredili so skutin štrukelj,ga zavili v alu folijo(namazano z oljem),ga dali v pekač v katerem je bil do polovice napolnjen z vodo in v pečico. Mene zanima ali je že katera to delala in če je to v redu .

ITA RINA

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

2. nov 2008 0:44

Ampak Ita Rina sprašuje o pripravi v pečici, na 4-ih straneh tega linka pa te nisem opazila (veliko je napisano o soparniku, se mi zdi še najboljša izbira, pa ne le za štruklje..). vesoljka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. nov 2008 7:52

Jaz sem štruklje že kuhala v alu foliji, ampak v vročem kropu, na štedilniku. Ne vem, zakaj bi sicer uporabljali pečico. je pa ideja dobra, saj če imamo več štrukljev, gre v pekač več, kot v lonec okrogle oblike posodo. Tudi v pečici mislim, da ne more sfalit. Sweetie

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

2. nov 2008 17:29

Danes sem naredila orehove štruklje,jih zavila v folijo,dala v pekač z vodo in v ogreto pečico.Pekla ali pravzaprav kuhala eno uro in pol in rezultat je odličen.Še nikoli nisem skuhala tako dobrih.Drugič bom naredila več manjših,ta je bil zelo velik a so ga obiski že pojedli. ITA RINA

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

3. nov 2008 10:16

A si dala folijo okrog in okrog? Na tesno, ali si pustila kaj "lufta"? Si delala kvašene štruklje? In koliko vode? En kup vprašanj sem ti natresla... alibaba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2008 11:11

Štrukelj kuhan v kropu ali pa pečen v parnem pekaču - oboje bo okej, če dovolj dolgo traja. Dovolj dolgo je pa 40 minut v kropu in 35-40 minut v parnem pekaču na 140. Folije ne gre na tesno ovijati. Zavijate tako, kot bi zavijali, kaj-pa-vem, darilo. Ali pa poglejte v kakšno Jamiejevo knjigo, kako on zavija (pri njemu je vedno prostor). Vendelina jr.

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

3. nov 2008 14:11

Delala sem kvašeno testo iz pol kg moke,2dkg kvasa ,1 jajce 2 rumenjaka,5 dkg sladkorja,5dkg masla2,5dl mleka ,ščepec soli,lupina limone,žlica ruma.Zelo dobro testo,recept je bil nekaj časa nazaj na Kulinariki.Štrukelj sem zavila zelo narahlo okrog in okrog,saj naraste.V visok pekač sem nalila vode da je segala do polovice pekača,notri dala štrukelj brez da bi še enkrat vzhajal in dala v segreto pečico 170stopinj,ker moja pri manj stopinjah sploh ne zadosti greje.Samo za vodo mi ni bilo jasno ali toplo ,ali mrzlo,pa sem dala mlačno. ITA RINA

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

3. nov 2008 15:37

torej štrukelj nepredušno zapremo v folijo - zapremo tudi ob straneh? para sploh ne pride do njega? Sem pa tudi sama delala po tem receptu (vipavski štruklji) in se strinjam s tabo, da je zelo dobro. alibaba

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

3. nov 2008 18:17

Če zvijaš na močno potem štrukelj ne bo imel prostora,da bi "nahajal". Zato bo štrukelj ali kruhova rolada, ki jo naredim ravno tako trga in ne prhka. swarovski

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

3. nov 2008 19:31

da nepredušno ga zapremo,tudi ob straneh,do njega ne pride voda, ko je kuhan je zelo rahel in še dosti dela ni,ker vzameš pekač iz pečice,odliješ vodo,odviješ folijo in to je to.Folijo, preden zaviješ štrukelj je treba lepo namazati z oljem,potem nimaš problema za odvit,ker se ne sprime. ITA RINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti