Vložen česen

SULI  

član od: 15.9.2006

sporočila: 19

tema odprta - 31. okt 2008 22:04 | ogledi: 15.949 | odgovori: 7

BI MI KDO ZNAL POVEDAT KAKO LAHKO VLOŽIM STROKE ČESNA?

PRED KRATKIM SEM JIH NEKJE POSKUSILA PA MI JE BILA ZADEVA ZELO VŠEČ.

HVALA ZA ODGOVORE ŽE VNAPREJ IN LEP POZDRAV .

SULI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. okt 2008 22:15

Potrebuješ česen, sol in kis. Česnove glavice morajo biti cele in neolupljene. Na tesno jih vložiš v kozarec in medtem soliš. Zaliješ z jabolčnim kisom, zapreš in shraniš na hladno. V kozarec vsakih nekaj mesecev dodaš kis. Čez 5 let pridobi pravo aromo, pustiš lahko še dlje. Olupiš takrat, ko nameravaš pojesti.

Recept sem dobila od sestrične. Vsako leto ga naredi, potem pa je tistega najstarejšega.

 

tulka

SULI  

član od: 15.9.2006

sporočila: 19

31. okt 2008 22:17

JAZ GA BI JEDLA ŽE PREJ ,RAZEN ,ČE PRIDEM K TEBI NA POKUŠINO. HE HE HE SE MALO HECAM.HVALA IN LP SULI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. okt 2008 22:32

Joooj, Suli, ga nimam . Je pa to edini recept, ki ga imam - saj verjetno kozarec lahko načneš že prej, ali pa jih narediš več in v enega hodiš "krast".  Se pa tudi sama še nisem spravila na vlaganje tega česna prav iz tega razloga - ker predolgo traja...

 

Sicer pa stroke česna (olupljene) zrežem v olivno olje, da dobi priokus po česnu, in potem na koncu (ko olja v steklenici zmanjka) je tudi česen mehkejši (ampak ni slan in tako okusen, pa še večina arome gre).

tulka

kozamurnik

sporočila: 2311

31. okt 2008 23:35

ali morda kdo pozna tudi recept za namaz iz cesna,odlicen je, enkrat sem ga prinesla z enega sejma ,potem pa ga nisem nikjer vec zasledila,ampak je bil neverjetno okusen.Nemara je bil narejen iz sojinega olja,vinskega kisa, pa se kaksnih zacimb. Ima kdo kak podoben recept? Hvala vnaprej! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 31. okt 2008 23:37:05

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

1. nov 2008 10:31

elaphus je napisal/a:
Tale recept je iz knjige O. Schwartz: Bogastvo trajnih okusov: 5dl belega vinskega kisa, 2 žlici soli, 1kg svežega česna. Kis in sol zavremo, nato odstavimo z ognja in ohladimo. Česen olupimo, nato ga 1 minuto blanširamo v vreli vodi (če ga manj, postane v kozarcu zelen - je sicer užiten, ampak ni lep). Odcedimo, zložimo v kozarce za vlaganje, zalijemo s kisom in dobro zapremo. Dober je nekako po enem mesecu. To zgoraj je originalen recept. Jaz ga pa delam tako, da blanširan česen zalijem z vrelim kisom, prilijem še nekaj olivnega olja (ne preveč - samo curek) in še vroče zaprem. Včasih dodam tudi nekaj zrn popra - najlepše je, če je raznobarven - rdeč, zelen in črn. Ampak popra čisto malo. LP cervus
Jaz ga delam po tem receptu in je odličen. Soncika

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

1. nov 2008 14:03

ali pa takole: v mešalnik daš česen, veliko zelene in malo peteršilja in olivno olje. Malo soliš in malo popopraš in potem namažeš na prepečenec. SUPER IN ZDRAVO lp pat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti