Blejske kremne rezine - pomoč!!!

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 30. okt 2008 14:33 | ogledi: 6.116 | odgovori: 23

Vem, da je bilo že veliko tem odprtih s tem naslovom, vendar si nisem z nobenim mogla konkretno pomagat, da ugotovim, kaj sem naredila narobe.

Krema se mi je razlezla. Je zelo zelo okusna, daleč pred Blejskimi, samo ni pravega agregatnega stanja.

v vrelo mleko sem zakuhala zavajonovo maso( rumenjak , sladkor, moko in malo ruma), zgostilo se mi je zelo dobro, nakar sem vmešala dobro stepen beljak z sladkorjem( je bilo dovolj čvrsto), mešala sem z metlico, v vrelo maso, posoda je še vedno stala v vroči vodni kopeli. In ni v redu.

Moke sem dala kot piše na receptu in sicer 10dek.

Kje je napaka? Se lahko javi kdo, ki je naredil enake kremšnite ali pa ve kaj bi mi lahko šlo narobe.?!

Hvala za odgovore!

P.s. sem jih že delala po drugem receptu in je prišla zelo trda krema, samo pa ni bla tako dobrega okusa.

Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Temo je spremenil(a) Katarina K dne 30. okt 2008 14:56:59

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

30. okt 2008 17:57

preden dodaš beljake moraš odstaviti z ognja. vsaj tako naredim jaz pa je ok. sicer pa kakšno moko si uporabila? lahko je v tem napaka. ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 18:02

Vedno uporabljam navadno moko, delam pa po receptu mojstra Goljata. Katarina, lahko si pogledaš na link spodaj v album pod torte in kremne rezine. Včasih pa itak pride kaj nerazložljivega in nam zadeva pač ne uspe, sedaj gruntat, kaj je bilo narobe...saj bo drugič bolje katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. okt 2008 18:05

Moka je navadna od špara, po moje ne bi smel bit to problem, ne vem mogoče. ( tip 500). Tudi beljak se po moje , če je toplo ne razleze, prej obratno, ki ko delaš veterce iz beljaka so tudi kuhani na sopari. Nimam pojma, jo bom pa danes morala pred postrežbo prekrstit v kako drugo sladico, ki kremna REZINA, že ne more bit, prej kaj drugega. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. okt 2008 18:13

Evo to mi ni jasno, ko pišete, da mora trikrat zavret( krema). Kaj nardiš nad vodno kopeljo? In kaj gosta krema lahko zavre, kaj mora vret, da so balončki? Moja ni zavrela, se je samo zelo zgostila. vem iz izkušenj, da če je v mes puding, da je drugače. S pudingom imam tudi jez en recept in mi rata, samo ta današnja mi je boljša krema, če se seveda ne bi razlezla. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

njofrra  

član od: 9.11.2006

sporočila: 24

30. okt 2008 18:31

katarina,mene pa zanima a so tvoji cigančki,je super krema,ta pa meni nikoli ne rata,mogoče poveš kako delaš?tudi če sem kuhala na pari sneg in sladkor mi leze,ne stoji. njofrra

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. okt 2008 19:01

A misliš indijančki? zdej sem se pa nasmejala, sory. nisem mislila nič slabega. Ja, ti dam recept. Verjetno te zanima kako narediš beljakovo kremo. Evo recept. Sneg -15dag beljakov( 3-4 kom) -12,5 dag sladkorja Sirup 25dag sladkorja 0,7dl vode sok polovice limone( Meni ni všeč če je not limonin sok in naredim brez) limonina aroma( tudi to ni obvezno. predpriprava: Za sirup zalijemo 25 dag sladkorja z 0,7 dl vode, da se sladkor stopi in na šibkem ognju segrevamo, da se sladkor stopi. zvišamo temperaturo in zavremo, dodamo limonin sok in limonino aromo. sirup skuhamo na 166 stopinj c., kar lahko zmerimo rudi tako, da naredimo iz žice kovinski obroček ga pomočimo v ta sirup in ko je ravnopravšnji, se nam mora narediti čez ta obroček, če pihnemo balonček. Balonček mora bit tak gost, lepljiv in ne sme počit. Pol iz beljakov stepemo trd sneg in ta sirup počasi vrel vlivamo vanj, nasredini posode in počasi miksamo.stepamo še pet minut. NI VARJANTE; DA TI NE RATA! Recept je iz revije dober tek, posebna izdaja"Domače slaščice". Jaz sem prvič dala limono in je preveč prekrila tisti značilen beljakov okus, ki ga imamo mi radi. Če ne poznaš noben recept za spodnji del indijančkov, pa mi piši, drugače pa pol lahko narediš še glazuro iz čokolade, ta postopek verjetno poznaš. Srečno! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

30. okt 2008 19:27

Mogoče je pa prav v tem finta, v vodni kopeli... jaz namreč maso vedno kuham direkt na plati, tako kot puding... potem, ko je kuhano, odstavim in v vročo zmešam beljake. Potem se več ne kuha. ela

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

30. okt 2008 21:17

tudi jaz tako naredim maso kot ela in mi je do sedaj vedno uspela. tanjaj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. okt 2008 22:22

Tudi jaz jih delam kot ela, uporabim pa vedno ostro moko.

Ognjič

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

31. okt 2008 0:01

moraš uporabiti ostro moko, če pa ni ostre moke pa dodaš kako žlico gustina (škroba). ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti