Blejske kremne rezine - pomoč!!!

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

31. okt 2008 6:22

Tudi meni se je krema za kremšnite razlezla. Sicer sem jo delala že pred desetimi dnevi, potem pa zaradi pomanjkanja časa, pozabila vprašati, kaj je šlo narobe. Delala sem po receptu. S pudingom, se mi ni nikoli " razlezla ". Mož je hudomušno pripomnil, da je kremšnit vedno več. LP Peca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. okt 2008 7:29

Včeraj je bilo v Novicah članek o Blejskih kremšnitah.Da se krema kuha točno 7 minut,beljake pa stepajo ročno,pri tem se izmenjavajo dve ali tri slaščičarke.Uboge reve,meni bi roka stran padla. Pravi šefica ,da jih tudi doma dela,ampak nikoli niso tako dobre,zaradi temperature,večje količine.... lp goga

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. okt 2008 7:44

Hvala vsem za odgovore! No v glavnem, kremšnit ni več, bi se pa rada navadila naredit točno to kremo, samo, da bo trdna, ker je zeloooo dobra. boljša kot Blejske kremšnite. Naslednjič bom res probala z ostro moko, ali pa še bolje z gustinom, pa ne v vodni kopeli , ampak na ognju. Bomo vidli, če je v tem finta, da je ta krema trdna. Hvala še enkrat vsem! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

31. okt 2008 11:33

Delam po receptu za blejske kremne rezine z dobrimi navodili, ki jo je ena dobrotnica (sorry, pozabila sem, kdo je to bil) dala na forum. Prej smo tudi mi večkrat jedli zadevo kar z žlico: odlično ampak tekoče. Bistvo je res v kuhanju rumene kreme točno 7 minut. In naprej citiram: Sneg iz beljakov morate primešati res še čisto vroči kremi, potem se v masi sprosti dovolj škroba, da sam, brez dodatkov, kremo lepo veže ter jo naredi primerno trdno in obstojno. Naša kolegica (hej, javi se) je zapisala, da so navodila prišla iz ust gospe Angele Zupan, oziroma "mame blejskih kremšnit", kot ji pravijo. Pluskoti boste verjetno našli celotna navodila na forumu, jaz imam doma samo natisnjen izvod brez avtorja in datuma. Torej: kuhanje 7 minut, ugasnemo, dodamo rum in takoj vmešamo stepen beljak s sladkorjem. Lahko je tudi gladka moka (nevarnost grudic), bistvo je v sedmici in beljaku takoj v vročo kremo. Če se avtorica ne javi ali ne najdete navodil v forumih, lahko kaj več napišem, če bo potrebno. pa dober tek, župca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. okt 2008 17:09

ja, po moje je tudi finta v temperaturi kreme, preden dam vanjo beljakov sneg, mogoče ni bila dovolj vroča. Bomo probali naslednjič. hvala vsem za odgovor. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

njofrra  

član od: 9.11.2006

sporočila: 24

31. okt 2008 19:34

katarina,sem se tudi sebi nasmejala zaradi pomote,me zanima še nekaj,a je pomembno da na koncu miksam še 5min.sem naredila, samo je zgleda malenkost premehko in se mi ni hotel vzorec delat ko sem brizgala kupčke,nisem pa res na koncu miksala tako dolgo-mogoče zato.kaj meniš? njofrra

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. nov 2008 8:41

Miksat moraš res zelo dolgo, že preden daš sirup in še pol, ko daš sirup. beljak mora bit tako čvrst, da ti, če spustiš plastično posodo, v kateri miksaš, mikser sam okoli obrača. To je res trda masa in se ti pol lepo oblikuje. Fora je lih v tem, da je res čvrst ta beljak in sirup moraš res vrel vlivat v beljak in sladkor, da se pol naredi. Če ne boš še kaj vedla, mi lahko puišeš na zs, ki tam bom prej vidla, da si mi pisala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

3. nov 2008 10:40

Bolj ko človek bere, bolj je zmeden. Eni prisegate na ostro moko, drugi na "navadno". Očitno ratajo z vsako? V čem je "keč" vrste moke? alibaba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2008 11:07

Katarina, sicer ste verjetno že pojedli, kar si zamešala....Iz tvojega opisa sem sicer nekaj razbrala, vsega pa ne. Ti pa kot velika ljubiteljica banjomarije (ali pa vroča kopel, saj je tu negdje isto) pravim naslednje: ga ni čez banjomarijo in fino metlico. Jaz uporabljam malo metlico (ne tiste, s katero se drugače vmešava moka v bistkvitno maso, raje vzamem za "eno številko" manjšo) in odkar sem prešaltala na silikonske metlice je pa sploh super. Ko ti vanilijevo maso žvrkljaš nad paro, lepo dodajaj žlico po žlico moko in ne dodaj nove moke, dokler se prejšnja žlica totalno re razpusti in ko imaš kremo do takega stanja, da če metlico malo dvigneš, bi polovica mase "ostala" med zankami metlice, takrat je krema dobra. In potem jo lepo preliješ, hladiš na sobni temepraturi in potem še v hladilniku in to bi v osnovi moralo delovati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti