Celovec- kaj zanimivega poleg nakupovanja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 30. okt 2008 10:44 | ogledi: 5.317 | odgovori: 13

Ker smo se namenili v Celovec za cel dan, bi si poleg nakupovanja vzeli še čas za ogled kakšne zanimivosti. Mogoče ima kdo od vas kakšno zanimivo idejo kam?

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

30. okt 2008 11:23

če mate radi živali (plazilci, ta velike želve, zajči, pajki, ribice) imate poleg minimundusa še reptilienzoo ... pa kolko se spomnim je blizu tudi Vrbsko jezero http://www.burger.si/Austria/Koroska/VrbskoJezero/ Petya

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

30. okt 2008 11:43

Gosposvetsko polje (vojvodski prestol in cerkev Gospasveta), Krnski grad, deželni dvorec in knežji kamen, Maria Worth (Otok), vzpon na razgledno točko Konj (le v lepem vremenu) - Pyramidenkogel... Lep izlet želim Mateja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. okt 2008 12:06

Hvala bogu za post od matejec... Za božjo voljo, pa ne hodi se na Koroško za to, da bo človek gledal reptile. Zlasti ne, če je Slovenec. Na Koroško se hodi za to, da se sebi, plemenu in zlasti plemenskim juniorjem razloži, da je to obmejna dvojezična pokrajina in da je en jezik nemški in en slovenski. In to zato, ker tam živijo naši rojaki. (ki so, kot "pravi" Slovenci med seboj malo skregani in organizirani v zelo različne združbe). In se pogleda, kako so Slovani s severa prihajali na jug in kako so prišli do Koroške, živeli tam skupaj z Germani, imeli svoj red in svoje vladarje (koseze) in so jih tudi obredno ustoličevali in to do 1414 na knežjem kamnu. In se gre lepo pred deželni dvorec (kamor je dal pokojni Haider prestaviti ta kamen) lepo slikati na vse možne kadre pred ta kamen in celo pleme se lepo poslika. Plus, se mi zdi, da tvoji otroci so že tolikanj veliki, da zmorejo z internetom in z avtokarto (ki jo prodajajo v vsaki knjigarni) najti Rož, Podjuno in Zilo in da potem oni pripravijo scenarij izleta v smislu, kaj od slovenskega si bodo ogledali na izletu in kaj od zabavnega si bodo ogledali na izletu - da bo vse skupaj imelo eno temo. Plus, meni je blazno zabavna tista konzervativna dirndl+irhlhoze noša, ki se je v teh krajih tako obdržala (to spominjanje na "žgančne grofe") in potem smo nekajkrat prosili take echt korošce, če lahko v tej noši pozirajo...in potem so se tako ponosno nastavili pred objektiv...pa to moraš definitivno probat! No, pokrajina je lepa, stvari so več-ali-manj lepo urejene, tistih kičastih družinskih hotelov je kot solate, ljudje, ki delajo v storitvah so prijazni, kakega kulturnega presežka (ali pa kake divjosti z juga) pa tam ni in ga tudi ne gre iskati. Je pa treba videti. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 12:32

No po novem bo treba obiskati še grob Jorga, ta je kar precej povezan z Slovenci in slovenstvom na Koroškem. Ni pa kakega pretiranega tamkajšnjih prebivalcev, da bi se deklarirali za Slovence, o tem so raje tiho in se bolj delajo za Avstrijce. Žal. Tako da tistega grozno emocionalnega doživljanja Koroške ,kot je poetično opisana v raznih pesmih (npr Rož,Podjuna, Zila,.......) ni nikjer zaznati. Avastrijci na nas gledajo še vedno bolj z viška, za njim bomo pač vedno ostali "vindišarji" kljub ne vem kakim povezavam in sobivanju v EU. Včasih smo za tako stanje krivili "hajmandinst" ampak tudi nove generacije gojijo isti odnos do nas. Je pa vsekakor luštno iti mal čez izaro in se spominjati Karantanije, pa kneza Samota, pa številnih štacun v katerih smo pre leti kupovali kavo in banane...........pa se na Lintvernplazu slikati pred zmajen,če pa je blizu še kak v irhozah pa toliko bolje. Skratka, toplo priporočeno ! LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. okt 2008 14:26

hedonist je napisal/a:
No po novem bo treba obiskati še grob Jorga, ta je kar precej povezan z Slovenci in slovenstvom na Koroškem. .......Avastrijci na nas gledajo še vedno bolj z viška, za njim bomo pač vedno ostali "vindišarji" kljub ne vem kakim povezavam in sobivanju v EU. Včasih smo za tako stanje krivili "hajmandinst" ampak tudi nove generacije gojijo isti odnos do nas. Je pa vsekakor luštno iti mal čez izaro in se spominjati Karantanije, pa kneza Samota, pa številnih štacun v katerih smo pre leti kupovali kavo in banane...........pa se na Lintvernplazu slikati pred zmajen,če pa je blizu še kak v irhozah pa toliko bolje. Skratka, toplo priporočeno ! LP hedonist
Mislim, da nesrečnega Jorga vdova še ni pokopala...ga je dala na še eno obdukcijo. No, glede na recentno zgodovino, lahko tudi iščete "koroški Brokeback Mountain".... O gledanju zviška imam (karkšnemkoli, magari mednarodnem) si pa mislim, da za občutek "gledanja zviška", mora osebek samega sebe salamensko "nizko" doživljati. Se mi zdi, da je salamensko malo takih, ki v resnici mislijo, da so "nekaj več", jih je pa blazno veliko takih, ki imajo čuden občutek, da so "nekaj manj". Je pa hecno nekaj drugega: v otroštvu se mi je zdela tista Quelle blagovnica ob glavnem trgu blazno svetleča, potem se mi je pa zdela precej let blazno ofucana. Je pa res Celovec v zadnjem letu malo popravil fasade in nogometni stadion (zahvaljujoč prvenstvu), tako da je letos bolj fotogeničen, kot je bil pred leti. Ampak lovljenje strićkov s hajmadinstovskimi klobuki s fotoaparati je pa res zabavno. Vendelina jr.

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

30. okt 2008 15:56

mislim, da je minimundus prejšnji vikend zaključil sezono. teddy

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 15:57

Ali naj tole tvoje strinjanje razumem kot darilo za dan mrtvih , cenjena VendelinaJr ? Vsekakor se tudi jaz v veliki večini strinjam s tvojimi komentarji, ne z vsemi ,ker včasih hudo mimo sekaš ampak saj to pa daje celi stvari tisti pravi "žmoht". Doživeto preživi oba praznika , jaz v tem trenutku utihnem, odhajam v Moravce se malo razvajat pa n vem a čem vzet s seboj prenosnik al ne. Žena je proti. LP hedonist

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

3. maj 2009 12:39

Bom kar tule nadaljevala. Ve mogoče kdo kje se da (po možnosti brezplačno) parkirati kje v bližini starega dela mesta Celovec? aby

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. maj 2009 14:46

Jaz vem, samo do tja ne znam pripeljati sama. Se pustim zapeljati.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti