Otroški avtosedež

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 29. okt 2008 10:44 | ogledi: 7.143 | odgovori: 12

Hojla!

Nujno bi rabila avtosedež ker bom hodila po vnučka v vtrec, starši imajo svojega v avtu jaz pa bi ga tudi potrebovala.Če ima slučajno kdo avtosedež in ga ne p

potrebuje več bi ga odkupila.

LP.

mijamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. okt 2008 11:12

Tukaj se pa tudi jaz prišlepam zraven: tetica Loni kupi rabljen avtosedež od 9 do 18 kg za še ta drugega šoclna okoli prevažat. Za Nejca sem kupila kar novega, ker hodi non stop z mano, Matic pa niti ne pogosto.

Rezidiramo v kapitali.

Loni Makaroni

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

29. okt 2008 11:45

Jaz ga imam,sicer bi bilo prevleko zašiti ali pa novo dobiti,ga pa zamenjam za dve čokoladi, ker ga ne bomo več potrebovali(????),saj sta naši punci preveliki. toppy

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. okt 2008 11:50

Pri avtosedežih je problem njihova starost - če me spomin ne vara, tam po petih, šestihj letih niso več uporabni, plastika izgubi prožnost... skratka menda niso več varni in strokovnjaki svetujejo previdnost pri nakupu oz. uporabi rabljenih stolčkov. Zdaj, če gre samo za občasne prevoze, nekajkrat na leto, jaz najbrž ne bi komplicirala, za redne vožnje pa... Kaj vem. Vsakič posebej bi me bilo groza, da bo kaj narobe in bi že s tem neko negativno karmo gor vlekla... Irena

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. okt 2008 12:43

Piškotek, v tem primeru moram jaz vse stran zagnat, imam vse staro. A misliš da ne gre le za trgovso finto, da si ljudje ja ne bi posojali teh avtosedežev in bi raje kupovali nove?!! tulka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. okt 2008 12:54

Mene so prepričali na AMZS. Imela sem star Roemerjev avtosedež in sem iskala samo novo zaponko za pas, pa preobleči sem ga mislila... No, pa sem malo iskala informacije in naletela na to, kar sem zgoraj napisala. Sem si tudi jaz sprva rekla, da gre za trgovski štos, potem so mi pa na AMZS razložili, kako je s temi starimi sedeži tako, da plastika z leti izgublja prožnost, da to opažajo pri testiranjih, ko simulirajo trke... Sem si rekla, da tudi slučajno ne tvegam, da se kaj zgodi, ker vem, da bi si vse življenje očitala, da mi je bilo škoda evrov za otrokovo varnost. Namesto paketa za novorojenca sem se potem odločila za denar in tisto + še nekaj dodatnih fičnikov, vložila v nakup novega sedeža. In tega enega in sinovega jahača zdaj prestavljamo iz avta v avto skupaj z otrokoma - iz našega, v dedkovega... kdor je pač na vrsti za transport... tečno in malce zamudno... pa kaj čem. Sem itak na tem, da bomo kmalu rabili še tretji stolček... Še vedno sicer dopuščam možnost, da sem se pustila "nategnit", po drugi strani pa se spomnim, kako se je možu pred leti na smučišču pancar (zelo malo rabljen, star pa kar nekaj let) dobesedno razletel na koščke (pa ni padel) in so mu v tovarni razložili, kako je s to plastiko, vremenskimi vplivi, temperaturnimi razlikami... tako da... vsak najbolje ve zase... Pa srečno vožnjo v vsakem primeru Irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 22:45

Sem ga že dobila. Hvala tudi kulinaričarkam, ki so se mi oglasile na mejl.

Loni Makaroni

petrick*  

član od: 27.3.2009

sporočila: 14

27. mar 2009 20:08

Živijo punce. Ta temo sem odprla, ker tudi sama iščem dobro ohranjen avtosedež za mojo punčko od 9-18 ali 36 kg. Počasi smo že siti prestavljanja avtosedeža iz enega v drugi avtomobil, novi avtosedež pa je kar velik finančni zalogaj. Če ga katera ima, ga ne potrebuje več in je dobro ohranjen, ga kupim (cena max do 60 €). Aha, sem z Dolenjske (NM). petrick*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. mar 2009 20:22

Ma jaz sem 4 leta prodajala avtosedeže in vem, da ni z njimi nič narobe po par letih. Pa tudi plastika po moje v 10 letih ne spremeni sestave oz lahko, da ni tako prožna, ma po moje je tak avtosedež še vedno ok. je pa res, da so stari avtosedeži drugačnih modelov,kot jih izdelujejo sedaj in so novejši tudi anatomsko boljše oblikovani in zasnovani. Otroku se bolje prilegajo in so res fajn pripeti v njemu. Po moje je najbolj važno, da je avtosedež dobro namontiran v avtu, pa da je otrok dobro pripet v njem. In če je po možnosti še komot za otroka, je še tolko boljše- govorim za kratke prevoze. Za tiste, ki se pa veliko vozijo ter potujejo, je pa obveznoda so zelo komot za vožnjo. No to je samo moje mnenje in ker sem v osnovi tudi sama trgovka, vem da bi trgovec naredil in rekel marsikaj, da bi te prepričal. Še posebaj dober trgovec. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

petrick*  

član od: 27.3.2009

sporočila: 14

27. mar 2009 20:35

Katarinak, se popolnoma strinjam s tabo. Zato smo tudi kupili nov avtosedež znamke Recaro in moram povedati, da smo z njim zelo zadovoljni, ker se lahko namesti, dobro pripne in je zelo udoben za otroka. Sedaj pa sem se odločila za nakup rabljenega predvsem zato, ker ga rabim za drugi avto, v katerem se tamala vozi cca. 3x na teden, najdlje 5 km, se pravi, da v njem ne sedi dlje kot 10 min. To so res kratke razdalje in mi je totalna potrata denarja, da bi kupila novega. Tako, da če ga katera ima in ga ne rabi, naj se javi :) LP petrick*

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

9. okt 2009 9:07

Bom kar tukaj napisala, da ne bom odpirala nove teme.

Prodamo le malo rabljeno lupinico Römer Baby-Safe Plus skupaj z ustreznim isofix adapterjem in letno prevleko. Lupinica je bila kupljena v Baby Centru v letu 2007, uporabljala sta jo dva otroka, vsak po 7 mesecev, a oba zelo malo (v povprečju le enkrat ali dvakrat na teden), ker se nismo veliko vozili z avtomobilom. Primerljivi izdelki danes stanejo več kot 350 evrov. Naša cena (prodamo le cel komplet): 170 evrov.

 

Več informacij na ZS.

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti