Težave pri prehranjevanju malčka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. okt 2008 12:58

Vseeno bi se pogovorila z dedkom, ne bi kar prekinila z obiski - če ne poveš, zakaj, bosta zmedena tako sin kot dedek... tulka

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

29. okt 2008 13:08

Tulka sej tukaj ni da sem js tiho in potem se odločim da ga ne pripeljem več ker mi nekaj ne paše. Če 14 dni skoz lepo govoriš da ti to ni všeč, naj prenehajo s tem in ni učinka potem ga nikoli ne bo. Zadnji teden mu je dajal celo naskrivaj in zraven je biu komentar kako je mami tečna. Lepo prosim. Naj bodo komentarji kakršni koli. Jaz od svojega ne odstopam predvsem ker gre za mojega otroka. Nisem pa rekla da nikoli več ne bo šeu k njemu, vendar nekaj časa bo tako! LP Katja

anitab  

član od: 28.10.2007

sporočila: 15

29. okt 2008 17:01

Glej večji cirkus se bo delal okol tega,bolj bo otrok s tem izsiljeval. Naš je imel tud eno obdobje zmišljevanja pa smo kr mal ignoriral. Ko smo sedli h kosilu pa če ni hotu jest,sva rekla ok pa nič,vzela krožnik in je sedel pri mizi dokler nisva midva pojedla...midva s parnerjem..:)...večkrat je reku da bo on tud,če pa ni pa pač ni....sam pol tud posladka ni blo,kar sva mu povedala že med kosilom če ni jedu...včasih je blo meni hudo ampak mogla sem se držat dogovora. Počasi je ugotovil da ne bomo popustili in da se ne bomo pregovarjali in ni nobene panike...sam trden je treba bit pa čimmanj pregovarjanja. dedku pa reči da sina boli trebuh če preveč sladkarij poje....pri nas je to užgal pri prababicah...:) saj ti bo uspelo...:) anitab

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

30. okt 2008 10:36

Mogoče pa lahko poskusiš dedku predlagati kak drug način, s katerim bi pridobil vnukovo pozornost. Mu npr. razložiš, kot pravi predhodnica, da malčka po sladkarijah boli trebušček, da ne je , kot bi moral, da se zato bojiš za njegovo zdravje in ne nazadnje tudi, da bi mu rada privzgojila določene prehranjevalne navade, kot misliš, da so prave. Potem pa dedku predlagaj, naj gresta z vnukom namesto piškotov raje skupaj na sprehod po naselju ali v park (opazovat jesen, ptičke) ali v gozd (če ga imate blizu), morda do prve gugalnice, igrišča... In otrok bo svoj čas tudi brez piškotov z veseljem preživljal pri dedku - saj zato najbrž gre - kupovanje pozornosti, ljubezni... Ne bi pa jaz, predvsem zavoljo otrok, prekinila stikov. Moja izkušnja pri obeh otrokih z dedkoma je bila namreč super. Moj oče ju je sprehajal, ju povsod jemal s seboj, tudi v trgovino, preživel ogromno časa z obema na vrtu, ju gugal, učil kolesariti (ravno včeraj zvečer je tamlajša "zvozila" tricikel medtem ko je dedi grabil odpadlo listje... Da pesmic, zgodbic, risbic ki so jih skupaj ustvarili, sploh ne omenjam. Tast pa, denimo, ki pred prvim vnukom (mojim sinom) ni kazal posebnega zanimanja za majhne otroke, pa je sina pri še ne dveh letih prič posadil konju na hrbet, ga jemal s sabo v hlev, kjer sta cukre konjem talala... v vinograd, na polje... Povem ti, tega kar lahko vnukom dajo stari starši, starši ne zmorejo(mo). Po moje gre za posebne vezi, ki bogatijo ene in druge... in trgati jih zaradi nekaj piškotov, je po moje večja škoda od morda malo nezdravih prehranjevalnih navad... še to ... imela sem prijateljico, ki je pri prvi hčeri blazno komplicirala, in taščo in tasta ves čas nažirala naj tamali ne dajeta sladkarij, piškotov, čokolade... češ da bo imela grde zobke. še marmelada je bila boljša umetna s sladili od domače (taščine) marelične. Po drugi strani pa je punčka do skoraj petega leta starosti hodila spat s čajem v flaški in je tisti čaj cuzala, dokler ni zaspala (čaj je bil seveda sladkan). Nehali so šele potem, ko je sprva prepočasi teklo in so povečali luknjico na cuclju, nakar so dva, tri večere zapored preoblačili posteljo, ker je bila vsa mokra, ko je punče zaspalo in se je čaj izlil, no potem so pa tamali flašo vendarle vzeli... Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. okt 2008 10:54

Meni je en podatek zmanjkal - ali pa sem ga prezrla - čigavi starši pa so ti stari starši? Tvoji ali partnerjevi? Ker, to, da bi si dveletnik izmislil, da je dedi rekel, da bo mami tečna....to je skoraj za izključiti. Dveletnik ne laže, temveč lepo brez filtrov ponovi točno tisto, kar je slišal. In tu je osnovni problem. Pomanjkanje spoštovanja. Če nekdo oceni, da bo "mami tečna" in potem to blekne še pred otrokom te mame, potem je treba skrajno mirno premisliti, v kakšnem odnosu sta ti dve osebi in se dogovoriti, kaj bo vsak pri sebi naredil, da do takih incidentov ne bo več prišlo. Če je tvoj oče zate rekel, da si kot "mami tečna"....se morata vidva dogovoriti o tem, kako se medsebojno spoštujeta. Če je tvoj tast rekel, da si "tečna mami", potem naj izvoli tvoj partner te stvari urediti na en dostojen način. Tule ni štos v hrani. Jaz bi rekla, da je štos v enih blokadah pri medsebojnem spoštovanju. Vendelina jr.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. okt 2008 11:03

ojla! Sem imela tudi tak problem. Zvedela sem, da pikovit tablete povzročajo ješčnost. Sama sem preizkusila in me je skoro kap, ko je sin rekel,da bi jedu salamco. Sicer sem odgovore bolj preletela,imam pa predlog, če bi pomagal. Otroku reči,da naj najprej poje kosilo potem dobi piškot.-mogoče? ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti