Nekaj zdravega za grickat

Lolita_84  

član od: 22.10.2008

sporočila: 13

tema odprta - 29. okt 2008 8:56 | ogledi: 5.740 | odgovori: 46

Sem zelo sladkosneda in zaenkrat še nimam težav s kilogrami. Vendar pa imam grdo navado, da moram vsaj vsake pol ure nekaj pojest, če ne mi "pade cukr". Zanima me, če imate kak nasvet, kaj bi bili ti "zdravi prigrizki" za v službo ali doma? Zaenkrat prakticiram sveže sadje, ampak to me samo napihne. Če ima kdo kako idejo, bom zelo hvaležna .

Hvala za pomoč!

LP,

Lolita_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2008 9:20

Če moraš v resnici vsake pol ure nekaj pojesti....potem moraš k zdravniku in naj potem on po množici preiskav ugotovi, če je kaj z metabolizmom narobe. Če pa v resnici ni nič na prvo žogo endokrinološkega, ti bi pa še vedno nekaj grickala - potem pač z grickanjem poskušaš zapolniti neko psihično praznino. In če sem odkrita, iz tvojega nicka in iz celotnega teksta se ponuja toliko nastavkov za definiranje tistega, kar te žuli, da se človek kar težko upre skušnjavi, da ne bi tule tega napisal. Ampak jaz ne bom. Ni to moj job. Če bi bila kakšna "pisma bralcev" bi ti gospa Jeklin verjetno kakšno nabrila brez olepševanja, kak terapevt bi pa verjetno povedal kakšno o strahu pred odraslostjo...Ker nisem nič od tega, pa še plačajo me ne, ne bom šla v nobeno od teh smeri. Boš pa morala ti. Če ne boš, boš pri tridesetih zavaljena in zagrenjena. Tega pa najbrž nočeš. In nehaj grickati. V hudi sili je pa že boljši vibrator kot bobi palčke.... Vendelina jr.

Lolita_84  

član od: 22.10.2008

sporočila: 13

29. okt 2008 9:30

No, Vendelina, brez skrbi, nick imam tak, ker so bili vsi ostali že zasedeni :) Mi je pa všeč parfum Lolita, zato sem si ga tudi izbrala. Drugače pa nimam nobenih psihičnih težav, samo imam pač tako telo, da bi lahko skozi po malem jedla. Ravno zato, da ne bom pri 30-ih vsa zavaljena, pa sprašujem za kake ZDRAVE prigrizke. Hvala vseeno za post, cenim tvojo skrb za moje psihično zdravje :) (pa še malo sem se nasmejala) p.s. Vibratorja tudi ne potrebujem :) Pa lep dan še naprej! Lolita_84

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. okt 2008 9:32

Lolita, saj vibratorja nobena ne potrebuje, je pa prijetna popestritev. Drugače pa imam jaz te napade, ko študiram ta debele bukve za faks, jem pa oreške, suho sadje, pa ena bejba s KULSLO mi je povedala, da je prosena kaša super za študij, pa mislim, da zdravju tudi ne škodi. Začetnica

Lolita_84  

član od: 22.10.2008

sporočila: 13

29. okt 2008 9:38

Hvala začetnica, točno to sem rabila :) Takoj danes poskusim s proseno kašo. LP, Lolita_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2008 9:41

No, ja, kdor blazno hitro kaj zanika, tega bi ata Frojd že postavil v zanikanje... Pa daj malo tekaške copate na noge, pa laufaj, namesto da ješ. Vendelina jr.

Lolita_84  

član od: 22.10.2008

sporočila: 13

29. okt 2008 9:50

No, športam se redno, tako da me za kile zaenkrat res ne skrbi. Še enkrat ponavljam: samo nasvet za prigrizke sem rabila, ne pa psihološko oceno. LP, Lolita_84

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

29. okt 2008 9:51

Ste pa od sile, punca bi grizljala in mljaskala ve pa ji v roke porivate vibtrator. Tole gre pa čez vse meje dobrega okusa, žal. Pa še groziti z Zigijem, res, too much ! LP hedonist

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. okt 2008 9:55

Aja jaz včasih grickam kake kosmiče, je pa tam tudi cuker, je pa vseeno boljše najbrž kot kaka čokolada. Začetnica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. okt 2008 9:59

Lej, Lolita, jaz predlagam tole: vse vrste oreški (orehi, lešniki, mandlji, indijski oreški) - ampak samo eno pest, ne celega paketka "študentenfutra"! Pa suho sadje - slive, banane, jabolka, hruške, marelice (spet samo eno pest, ker so zelo sladki) Si že poskusila s korenjem in stebelno zeleno? Zmešaš jogurt z zelišči, pa zelenjavco noter pomakaš... mmm Ali pa narežeš paradižnik, malo mocarele, miceno soli/bazilike/limone/oljčnega olja in z zobotrebcem pikaš, ko se npr. učiš. Sama sicer prisegam na sadje - koščke sadja, ki jih potem pikam in zobam med delom. Vsake toliko časa pa kozarec vode ali kozarček jogurta. Lahko si spečeš tudi kakšne grozljivo zdrave polnozrnate piškote. tulka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. okt 2008 10:01

Surovo korenje, banana in jogurt, skuta s sadjem. Sir, narezan na koščke za banano. Misliji, lahko tudi sami, brez jogurta ali mleka. Smoothiji. Hrustljave žitne ploščice. Grozdje. Paradižnik in mozarella. Ni ravno za grickat, ampak jaz to jem v službi. lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti