Muškatna buča

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 28. okt 2008 9:05 | ogledi: 7.245 | odgovori: 1

V naši trgovini danes ponujajo kar dve vrsti buč. No. 113 buče in No.114 muškatne buče. Muškatne so precej cenejše.

Nisem Gorenjka, ampak istrijanska skopost je ostala skrivna samo zaradi nase previdnosti okrog PR ja.

Seveda sem se odlocila za muskatne, ampak katere so pa te, nisem pa vedela niti sama, niti prodajalke in prodajalci niti nobena od strank.

Pa so sli pogledat la dobavnica in je tam pisalo: buce, kg toliko in toliko in  okrasne buce, kg toliko in toliko.

Muskatni pridevnik je menda dodala kolegica, ki dela zjutraj.

Ne me posiljat na Google, ker ravno prihajam od tam, sliko bi poslala, pa je ne znam, je pa taka kot malo prezrela cuketa, pastelno oranzne barve, podolgovata torej.

Okrasna se mi ne zdi, vsekakor manj kot one druge ki so jih tudi prodajali, ampak glede tistih smo se pa vsi strinjali, da so take kot nase, vsekakor prej za v rizoto kot za okras.

Cakam na nasvete poznavalk

 

 

     

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti