Ostala polenta

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 27. okt 2008 18:42 | ogledi: 8.376 | odgovori: 18

Oj!

Ostalo mi je kar nekaj kuhane polente.Kako naj jo porabim?Imate kakšen recept?

Že v naprej najlepša hvala

nejcanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. okt 2008 18:44

No, pri nas bi jo "prerestali", prepražili, na malo maščobe in pojedli z belo kavo ali mlekom. Za zajtrk, recimo. Ob praženju se nadrobi na drobne kosmiče, če se nekateri še malo zapečejo.......

rimljanka - zasebno mnenje

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

27. okt 2008 18:49

Če nam kaj polente ostane, jo narežem, povaljam v stepenem jajcu, kokosovi moki ( ali v drobtinah) in ocvrem v olju. Zraven ponudim še solato. akniradg

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

27. okt 2008 18:53

Plast polente, plast naribanega sira, plast polente, pa še po vrhu malo sira. Postavi v pečico, da se sir malo zapeče. Zraven pa skledo zelene solate. linolina

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. okt 2008 19:12

Nakockana in popoečna na olju kot priloga raznim omakam... Jaz ponavadi pojem kar tako :) Roncolino

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. okt 2008 19:26

Holesterolna bomba za kosilo naslednji dan: ostanke popečemo na žlici ocvirkov in primešamo jajce ali dve. Solimo in popramo po okusu. Zraven paše velika skleda solate, da malo razredčimo holesterol:))) lp, proxima

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. okt 2008 19:29

-identično kot lazanjo, namesto testenin daš plasti polente, nadev pa narediš po želji, spečeš -kot pizzo, namesto testa v pekač razporediš polento po dnu in obložiš po želji, zapečeš -narediš krokete (ali kroglice), jih dunajsko paniraš in ocvreš -polento razporediš na pravokotno podlago, da je v enem kosu, narežeš na trikotnike, na vsak trikotnik daš rezino sira, trikotnik oviješ s pršutom ali slanino, zapečeš na žaru (lahko kontaktnem) ali na parih kapljicah olivnega olja - nam je dobra zapečena skupaj z jajcem in zmešana - ražnjiči - različno zelenjavo in kvadratke polente zapikuješ na paličico, vse skupaj oviješ s slanino in na peki papirju zapečeš v pečici - iz kuhane polente lahko spečeš tudi fantastičen koruzni kruh V vseh primerih pa vanjo lahko še za boljši okus zamešaš ali malo kisle smetane, ali skuto ali topljenega naribanega sira, kečap, začimbe po želji... no, to sem se sedaj na hitro spomnila katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

27. okt 2008 19:55

katka lopatka ali lahko,lepo prosim,recept za kruh? lepo,lepo prosim nejcanja

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

27. okt 2008 19:55

če mi ostane polenta, jo pogrejem na teflonu, brez maščobe, pol pa na krožniku pokapam z bučnim oljem in dodam še bučne peške (če se mi da, jih popražim in strem, je še najbolje), in zalijem z malo jogurta. to mi je najboljša polentarska malica ali večerja, prav zaradi tega vedno skuham malo več polente sicer sem pa še od babice prevzela navado, da preostalo poletno podobno kot žgance nadrobim na krožnik in pokapam z raztopljenim maslom ali pogretim mlekom. 5rusa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. okt 2008 23:18

Na oljčnem olju prepražim na kocke narezano zelenjavo ( npr.: čebulo, papriko, gomoljno zeleno, por-   zelo lepo izpade če je paprika rdeča in v kombinaciji z zelenim porom in belo zeleno, ter rumeno polento...prava paša za oči) in nazadnje dodam na za grižljaj velike koščke polente. Malo premečam , nekaj minut pustim v pokriti posodi, da se tudi polenta ogreje in okusen in zdrav obrok je pripravljen. Poleg pa ena fajn solata.

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti