Noč čarovnic - kaj je halloween, kaj pravzaprav praznujemo

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. okt 2008 9:29

Pa bo spet huda rimljanka ampak  bi pa prav res rada izvedela zakaj prav Vandelina?

In zakaj ne Vindelina, Vondelina ali celo Vunderlina, kar bi se mi zdelo celo primerno?

Saj se mi ne bi zdelo tako nenavadno, ce bi se tako spotikale Mice, Jozice pa Franke ampak praviloma spodrsne  raznim barbykam in podobni perutnini z presezkom xyz v imenu. 

 

nola

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

28. okt 2008 9:34

Kakorkoli že, praznovati nekaj, brez da bi se dobro pozanimal o ozadju običaja, je neumnost. Se pa seveda vsak lahko sam odloči, zato nam je bog tudi dal svobodno voljo. Ti prazniki resnično segajo daleč v obdobje druidov ( starodavni keltski svečeniki v predkrščanskem času). Kelti so imeli praznike na čast dveh glavnih bogov - boga sonca in boga mrtvih. Kaj so takrat delali.... no, če so se druga izročila obdržala in jim verjamemo, lahko tudi tem, kajne. Ta praznik vsekakor ne izhaja iz Biblije. Nevednost pa še nikoli ni bil izgovor (če pogledate našo zakonodajo, velja enako, zakaj bi tu bilo drugače). Kristjanov ne mešat s katoliki, čeprav si tudi ti tako pravijo. Kristjan si takrat, ko slediš Bibliji, pred tem pa jo moraš dobro poznat. Katoliki tega - roko na srce - ne delajo. Če slediš nekemu običaju, pomeni, da se z njim strinjaš in podpiraš njegov namen. Ljudje smo neskončno neumni, da slepo sledimo nečemu, čemur pravzaprav sploh ne vemo, zakaj. Zakaj pa potem obsojamo običaje nekaterih domorodcev, ki se nam zdijo bogokletni ni necivilizirani? Saj so krivi samo tega, da se običajev držijo bolj do potankosti in vedo, zakaj. Naša civilizirana družba je pa zaradi lastne šlamparije pol izročila izpustila, pozabila in na koncu je ven prišlo nekaj, kar se nam sploh ne zdi nič narobe. Pa je. Kdor pa pravi, da bo tole praznoval zato, ker ima rad jesen pa druženje..... Dragi moji, za to vam pa res ni treba čakat na točno določen datum, ko to delajo tudi drugi in "slučajno" pač sovpada s tem praznikom. Buče so tu že od avgusta in bodo še celo zimo. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. okt 2008 9:34

Nola saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2008 9:39

Vunderlina pa sploh ni slabo..... ma kaj, usta me bolijo od smeha, če ne bi bilo tako komplicirano zamenjati nicka, bi se morda celo v to smer odločila. Vsekakor, nola, res se krohotam, hvala. Pozdrav od Vunderkinderline....))) Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. okt 2008 9:43

draga barbyslo, v svoji vnemi si ponovno napačno napisala nick od Vendeline jr.

Sicer pa jeza škodi lepoti, se da marsikaj povedati tudi z drugačnim tonom.

Da se slučajno ne vsuje kakšen plaz name: sem ateist in skušam biti strpna.

No, sem bila tako počasna, da je v tem smislu bilo že tudi od drugih kaj dodanega...

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 28. okt 2008 09:44:58

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. okt 2008 9:47

bravo nola in Vunderkinderlina (matr, si spet zakomplicirala, to bo zdej šele nekaj za napisat, ja...;)   )

Ognjič

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. okt 2008 9:48

Nola

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. okt 2008 10:20

nola je napisal/a:

Pa bo spet huda rimljanka ampak  bi pa prav res rada izvedela zakaj prav Vandelina?

In zakaj ne Vindelina, Vondelina ali celo Vunderlina, kar bi se mi zdelo celo primerno?

Saj se mi ne bi zdelo tako nenavadno, ce bi se tako spotikale Mice, Jozice pa Franke ampak praviloma spodrsne  raznim barbykam in podobni perutnini z presezkom xyz v imenu. 

 

nola

 

Še enkrat: kdor zna, zna.

Mamamia

mamamia

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

28. okt 2008 10:48

Ne vem zakaj je nekaterim vsaka beseda narobe, vsak vzdevek napačen. Vsak se sam odloči za določene stvari. Človek bi moral pismeno prošnjo napisat ali vprašat za mnenje sodelujoče na teh straneh, če si je izbral pravilen vzdevek, al kaj. Tega nisem zasledila, ko sem se vpisala na te strani. Poleg tega je moj sestavljen iz imena in priimka. Ali je tudi to narobe? Ups, zgoraj sem se strinjala z Vandelino jr. po slovensko mlajšo in ne kuharico Vandelino ki je že pokojna, če me je kdo narobe razumel. Ali mogoče jr.pomeni kaj drugega ? Zaprosite vodilne, da omogočijo spremenite vzdevke, da bodo le vsem všeč.. barbyslo

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. okt 2008 11:09

Sprenevedanje pa tako....

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti