Taščica

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

28. okt 2008 20:10

Barbyslo se popolnoma strinjam s tabo. Imamo pa mi mladi eno veliko napako, ko potrebujemo pomoč bi nam morale tašče vse dobrovoljne priskočiti na pomoč, ko pa jih ne rabimo pa naj gredo čim dlje. To ne gre. Midva z možem sva k sreči to dovolj zgodaj ugotovila in sedaj z mojo taščo kar dobro shajamo. Ne živimo sicer v isti hiši, a ko stopim iz moje vedno naletim nanjo, pa se da preživet.Otroci so v vrtcu in pri podaljšanem bivanju, če pa slučajno kdaj rabimo varstvo ni problem, prav tako če ona kaj rabi. Pa še en štos o taščah: Ena starejša gospa pravi svoji prijateljici: kako se časi spreminjajo. Ko sem bila jaz mlada so bile tašče čudne in tečne, danes so pa neveste popolnoma nemogoče. Mislim, da je v tem tudi precej resnice. Nikoli ne pozabimo, da je naša tašča mama človeka s katerim si želimo preživeti življenje. predvsem pa ,da je naša največkrat v naših očeh popolna mama tašča princu naših sanj. Relacija je ista patka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. okt 2008 20:39

Iwana je napisal/a:
Sploh ne bom brala prejšnjih postov, ampak bom povedala samo kar si jaz mislim o taščah. Tašča se mima nobene pravice vmešavati v tvoje življenje in življenje tvoje družine. Popolnoma nobene. Nobene! Pa naj je še tako dobrohotna! Iwana
Mlada mamica spravlja otroka na sprehod. "Misliš, da ga ne bo zeblo? Mu ne bi oblekla še ene jopice?" pravi tašča. Mamica seveda pametna zasika: "Ne, čisto dovolj ima". Čez nekaj časa sreča svojo mamo, ki pravi:"Otroka zebe! Obleci ga še eno jopico!" Mamica pravi: "Res tako misliš? Takoj bom. Hvala, ker tako skrbiš zanj." Podobnosti z resničnimi osebami so zgolj naključne. Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. okt 2008 20:56

Že sam naslov teme me spravlja v žalost in jezo - "TAŠČICA"! Ne morem si predstavljati, da bi sovražila mamo človeka, ki ga imam rada, s katerim sem poročena. Pozdravček!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. okt 2008 22:43

Dragička, meni je pa ta izraz precej ljubek. Le tukaj je uporabljen nekako slabšalno. No, sama ga nekako ne uporabljam :) Atina

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

29. okt 2008 10:36

Poleg Iwane bi dodala še mogoče to, da se NIHČE nima pravice vmešavati v tvoje življenje. Lahko ti ponudi nasvet in pomaga k pravilni odločitvi.Vsak človek pa se na koncu odloča sam in nosi tudi posledice. Mislim da je problem v materinem ljubosumju , ker ni več ona kraljica njegovega srca in edina ženska katero je upošteval. Nekatere so na koncu lahko tudi zlobne in nagajajo. Prav dobro tega ne razumem, saj vsak normalen starš hoče dobro svojim otrokom, pa četudi si niso izbrali partnerjev po njihovem okusu. Za nekatere pa noben partner njihovih otrok ne bo nikoli dovolj dober, pa se lahko še tako trudiš...... Pri nas se vsi lepo razumemo. Jih je pa treba takoj navaditi da si svoj čas planiramo sami....In da nismo več stari pet let...Včasih me oče še vedno hoče komandirati in v familiji slovi po imenu general in tako bo verjetno tudi, ko bom stara 50 let. Pa se nasmehnem in naredim po svoje. Pa se nič ne sikira ker ni po njegovem, ampak le iz svoje kože ne more. Sprejmite jih, vsi imajo svoje fore. Moraš pa biti odločen in povedati kar si misliš, četudi je kdaj huda ura. Če si sami služimo kruh, če imamo svoje otroke za ketere skrbimo, če imamo svoja stanovanja, imamo tudi svojo pamet. Druženje z sorodniki je pa lahko zabavno, vrne spomine na otroštvo in premalokrat si vzamemo čas da se nasmejimo pri obujanju takih in drugačnih tem. barbyslo

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

29. okt 2008 10:39

Mogoče bo zdaj prilika, ker so prazniki, se obeta družinski sestanek.... barbyslo

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. okt 2008 10:46

dragička je napisal/a:
Ne morem si predstavljati, da bi sovražila mamo človeka, ki ga imam rada, s katerim sem poročena. Pozdravček!
Jaz moje tudi ne sovražim, čeprav ona pravi, da mene, pa čeprav mi je rekla kako stvar, ki si je nisem zaslužila. Pa bi ji lahko takrat tudi kaj grdega nazaj rekla pa nisem iz spoštovanja. Ampak to ni pomembno, meni je najbolj pomembno OBOJESTRANSKO spoštovanje. Želela bi samo povedati, da smo tudi punce/ženske/..., ki se nam ne naježijo dlake, ko slišimo za partnerjevo mamo, ki bi rade imele z njo dober odnos, pa to iz takšnih ali drugačnih razlogov ni mogoče. Ne mislim tukaj debatirati o odnosu z mojo, ker ne mislim svojih privatnih zadev tako reševati. Mi pa tudi ni všeč, če se kdo obregne ob vsako stvar, ki jo kdo omeni in že vidi v vsaki besedi sovražnost do tašč. Evo to so moje zadnje besede o taščah-obljubim. ;-) Začetnica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. okt 2008 11:34

Spet se strinjam z začetnico. Če bi šlo za sovraštvo, snahe nebi spraševale, kako naj popravijo odnos s taščami. matilda

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. okt 2008 11:46

matilda je napisal/a:
Spet se strinjam z začetnico. matilda
Sicer izven konteksta, ampak men se tak dopade, da se kdo strinja z mano. Začetnica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. okt 2008 12:10

Spet se strinjam s tabo začetnica. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti