Kdaj goduješ

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. okt 2008 9:32

ZAČETNICA je napisal/a:
Aja Simonca samo zate pa (ker jih maš baje rada): http://www.bergsjo.nu/kul/kaktus.jpg

Začetnica

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ke lepo

Lep dan in veliko se smejte

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. okt 2008 9:57

ZAČETNICA je napisal/a:
Simona84 je napisal/a:

Jaz imam pa god danes  Ne bom pa nič praznovala, ker je to v cerkvenih okvirih, jaz in cerkev pa sva dva pojma (imam sicer vse zakramente, vendar so mi doma takoj po birmi dali možnost, da se sama odločim, ali želim hoditi v cerkev ali ne).

Lep dan in veliko se smejte
Pa Jelenčkova ma tudi danes, tak da obema čestitke. Aja Simonca samo zate pa (ker jih maš baje rada): http://www.bergsjo.nu/kul/kaktus.jpg Začetnica
Iiiiii, hvala ti! Jelenckova

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

28. okt 2008 11:04

No tumpika, medve pa lahko kar skupaj praznujeve, saj tudi godujem na silvestrovo. Najbolj zanimivo je to, da so godovni dnevi zelo vtisnjeni v spomin pri starejših ljudeh, saj so včasih imena otrokom izbirali ravno na podlagi tega. Še dandanes moj oče velikokrat pozabi kdaj imam RD, nikoli pa me ne pozabi poklicati in mi voščiti za god. sikamaco

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. okt 2008 15:42

Pri nas praznujemo vse godove. A ni fajn, da dobiš dvakrat na leto tortico, namesto enkrat. Imamo jih precej narazen, tako da prav paše kot popestritev vsakdana in vzrok za kaj sladkega. Obdarovanja so pa že od vsega začetka izključno praktične narave oz. dostikrat kar po dogovoru.

Cila

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. okt 2008 22:50

Jaz sem bila pa vedno tako ponosna, ker sem imela god na isti dan, kot stara mama ... pa nama ni čisto enako ime. 26. julij. Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. okt 2008 12:12

Volkica je napisal/a:
No, jaz pa godujem 12. januarja. Me pa zanima, če kaj praznujete vaš god in kako? Volkica
Jaz pa naj bi imela god 17. maja. Moj stari ata je tisto leto, ko sem se rodila imel koledar, kjer je bilo na ta dan napisano ime Mojca (zdaj je ponavadi tam napisan Jošt) . Ker nisem krščena, tudi krstnega imena, ki je bilo pri večini Mojc - Marija nimam, tako, da se držim kar tega datuma - 17. maj, če ga je že stari ata določil. Ko je bil še živ, sem za god od njega vedno dobila vrečko janeževih upognjencev in 2 "jurja" (20 dinarjev - tisti vijoličast bankovec, če se ga še spomnite). Pri nas smo si za god vedno samo voščili, starima mamama, ki sta dali dosti na god, sem primesla še rožico, ostalih daril pa ni bilo. Še vedno pa moji sorodniki tudi pokojnim prižgejo svečko na grobovih na dan, ko so godovali. Je bilo pa v moji družini zato toliko bolj "praznovan" god mojega sina, Matije, ki led razbija. Saj poznate pregovor: Matija led razbija, če ga ni, ga pa naredi. V skladu s tem (in ker vsi komaj čakamo pomlad) sem, če pravega ledu zunaj ni bilo, prejšnji večer v zamrzovalnik vedno dala posodo z vodo, da je naš Matija lahko naslednje jutro razbijal svoj led. mamaF - Mojca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. okt 2008 13:36

Evo jaz ga imam pa RES na Martinovo. Hčeri smo pa dali poleg njenega še eno krstno ime (točno en mesec po rojstnem dnevu, prej ni bilo nič, kar bi mi bilo všeč). Zapisanega ima samo v krstni knjigi a ji je kombinacija tako všeč, da obe imeni uporablja tudi v šoli. Ajaaaa pa še prijateljico ima, ki ima tudi dve imeni Praznujemo pa ne oziroma ga, ker imam en dan za Martinovim rojstni dan. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

29. okt 2008 13:57

Tudi pri nas se god praznuje, v časih naših staršev je bil pomembnejši od rojstnega dneva. Nekateri še danes gledajo, da je god datumsko za rojstnim dnevom - npr. da ne daš hčeri imena Ana (god 26.7.), če se je rodila po tem datumu. Meni je to sicer brezveze - otroku daš ime, ki ti je všeč. Po tem merilu je potem res malo izbire za tiste, ki se rodijo v drugi polovici decembra Zadnja leta praznujeva god skupaj z moževim nečakom, imava istega zavetnika. Si privoščiva ponavadi kremšnite in obema je fino. tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti