Jesenski jedilnik

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

tema odprta - 25. okt 2008 17:08 | ogledi: 4.129 | odgovori: 8

Pozdravljeni.

Ves dan se sprehajam po kulinariki in iščem ideje za jesenski jedilnik. Ponovno imam družino na obisku in rada bi jih postregla z zanimivimi in okusnimi jedmi. Moje misli se poigravajo z bućno juho in seveda govejo juho za našo prababico. Naj omenim, da imam v zmrzovalniku kostanjev pire.

Klasika odpade - goveja juha je edini predstavnik

Saj veste.... več glav več ve....

Hvala

PACKA

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2008 17:26

Moj daleč najljubši recept za bučno juho: 500g bučnega mesa (hokaido ali druga rumena buča) 30 g masla 1 čebula 1l jušne osnove 1l mleka 3 stroki česna lovor muškatni orešček curry peteršilj 3 žlice prepraženih bučnih semen poper sol Na suho prepražiš bučna semena, daš čez maslo, nato na njem prepražiš čebulo in česen, vržeš gor sesekljano bučno meso, zaliješ z mlekom in juhico, dodaš lovor, muškatni orešček, in curry ter kuhaš, dokler bučno meso ni popolnoma mehko. Vzameš ven lovor, s paličnim mešalnikom zmiksaš, popopraš in posoliš. Na koncu (ko je juha že v krožnikih) posuješ po vrhu malo sesekljanega peteršilja. Enkratna juha, ti povem. tulka

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

25. okt 2008 21:43

Juha ja. Kaj pa naprej? Malo drugače, posebno,... Sem že toliko kosil pripravila, da mi je zmanjkalo idej PACKA Sporočilo je spremenil(a) PACKA dne 25. okt 2008 21:44:14

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

25. okt 2008 22:40

Kaj pa pečena račka, mlinci in rdeče zelje- martinovo je pred vrati... naty

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2008 11:02

 

Kaj pa divjačinski golaž s kostanji? Primerna jesenska jed.

 

Jelenji zrezki z rdečo peso, ki jo preliješ s cimetom in medom?

 

Za sladico pa torta ali rolada z grozdjem in vinsko kremo.

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. okt 2008 11:33

Recimo: solata iz pečene rdeče pese, motovilca, prepeličjih jajc in inčunov. Potem bučna juha (navadna ali z ingverjem), pečeno meso (karkoli ti je všeč), zraven pa korenje, rumeno korenje, peteršiljeva korenina, pastinaki, ki jih prevlečeš z medom, olivnim oljem in kumino in spečeš. Še nekaj predjedi: terina iz svinjskega mesa z jabolčnim čatnijem, njoki iz rdeče pese s prelivom iz masla in žajblja, bučni njoki z enakim prelivom, pečena rumena buča postrežena s feta sirom in brokolijem z inčuni in čilijem, itd. Juhe: bučna, kostanjeva, mineštra iz rumene kolerabe in fižola, itd. Glavne jedi: pečeno meso, po možnosti nadevano s kakšnim sadjem (sezonskim- tako, da so to najbrž jabolka, mogoče kutine ali pa suho sadje) Priloga: pečena korenasta zelenjava, pečena rdeča pesa, pečena buča, bučni pire, pire iz rumene kolerabe, itd. Če je svinjina, gre zraven krasno jabolčna omaka ali čatni. Solata: motovilec ali radič, lahko dodaš kakšne orehe in kozji sir Sladica. kostanjeva krema, kostanjeva torta, rolada, itd. Ali pa kakijeva strjenka, itd. No, nekaj bo. Drugače pa razmišljaj v smeri- kaj je trenutno na razpolago in v kakšne oblike vse lahko spremeniš neko sestavino. fresh

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

26. okt 2008 19:48

Hvala. Potrebujem le namig, idejo. Potem kar steče... PACKA

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. okt 2008 20:48

Za današnje kosilo sem pripravil račaka v čebulno-zelenjavni omaki, zraven sem ponudil sladko svetlo zelje in kruhovo klobaso. Posladkali smo se še s vanilij-kakavno makovim šarkljem. Na jesensko tematiko bi sicer bolj sedel jabolčni ali bučni zavitek, pa se tudi šarklja nismo branili. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti