Jabolčna rolada - pomoč

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

tema odprta - 25. okt 2008 14:01 | ogledi: 7.185 | odgovori: 5

Spet se obračam na brihtne glavce :) V eni št. Anje sem našla recept za jabolčno rolado. Nikakor mi ne rata tista podlaga (namesto biskvita)

Napišem navodila, da boste vedeli kaj piše, nato pa prosim za nasvete kako naj to naredim. Namreč podlaga se ne strdi - ostane preveč zdrizasta in se ne da zaviti. (se kar prilepi na peki papir)

1 l goste čežane (iz kozarca), 1 vrečka želatine v prahu, 3 dcl sladke smetane, 1 žlica sladkorja v prahu, 8 otroških piškotov.

Želatino v kozarcu zmešamo z 1,25 dcl hladne vode in pustimo 10 min da nabrekne. Nato kozarec postavimo v posodo z vrelo vodo in pustimo da se stopi. 4/5 želatine zmešamo z jabolčno čežano, zmes namažemo na peki pair v obliki pravokotnika 25x3 cm. Smetano in sladkor stepemo ter vmešamo preostalo stopljeno želatino. Na plast jabolčne želtine položimo piškote, damo smetanovo zmes in zvijemo v rolado, ter tesno zavijemo v peki papir. Rolado postavimo za min 2 uri v hladilnik. Odvijemo in postrežemo.

ElaS

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2008 14:22

Meni se zdi, da je 1 l čežane preveč za toliko želatine. Tudi to mi ni jasno, kako lahko sploh tako podlago zviješ. Mogoče bi moralo biti podobno želeju, samo meni je ta recept malo čuden. Iz čežane in želatine dobiti podlogo za ruladu je res čudno. Kompaktno kremo ali namaz ja, biskvit pa to nadomestiti ne more. Kaj pravite drugi? Po moje je recept čuden, ti nisi nič naredila narobe. Jelenckova

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

25. okt 2008 14:49

1 vrečka želatine v prahu je za 500 ml tekočine, na omenjene količine bi bile še 2 vrečke premalo. gordana

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

26. okt 2008 14:33

Hvala za odgovore. Se mi je zdelo, da je premalo želatinasto. Izgleda prekrasno, ko je namesto biskvita prozorno rumena čežana. Jaz bi sicer polnila s kislo smetano. Aja še eno napako sem napisala v recept. Pravokotnik je 25x30 cm. Torej bi morala dati 3-4 želatine na tako količino? (ali pa še več?) Lp ElaS

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

26. okt 2008 20:00

Se strinjam z Atino. Ta rolada je super, pa še ful enostavna za naredit. patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti