Krst nezakonskega otroka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. okt 2008 8:10

Prosim, da se vrnete k osnovnemu namenu teme. Je razvidno iz zapisa avtorice, čisto na začetku.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. okt 2008 10:21

Se strinjam z rimljanko.

In glede na to, da se avtorica teme RESICA sploh ne javi več, vmes pa odpira forume z naslovom "6" in nič ne napiše, se človek nehote vpraša ali ni vse skupaj provokacija.

Anja

RESICA  

član od: 5.10.2008

sporočila: 23

27. okt 2008 10:27

No pa sem brcnila v žulj.........nočem nobenga podcenjevat niti sodit..vsak ima svoje pravice..........želim pa si ,da bi otroka krstila in vzgajala tako kot so mene v rkc,moram pa rečt,da iz lastnih izkušenj vidim,da nekateri,ki jih poznam so vsako nedeljo pri maši,molijo,govorijo kako so verni,delajo pa ravno obratno,konkretno nekaterim malo manjVERNIM UNIČIJO ŽIVLJENJE!!!!!!!!! RESICA

RESICA  

član od: 5.10.2008

sporočila: 23

27. okt 2008 10:31

Anja nobena provokacija ,očitno pa da mi je računalnik zmrznu....... RESICA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. okt 2008 10:55

Nisem prebrala vseh odgovorov. Zagotovo boste otroka lahko krstili v župnijah Šenturška gora/Tunjice in Rudnik v Ljubljani. mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2008 10:59

Kot sem pogledala tole diskusijo - nekako ni ravno veliko krščanske ljubezni, oziroma ljubezni whatsoever, v tej diskusiji.....a ne? Še največ je prihaja iz topicov, ko so jih pisale kolegice, ki so se že večkrat izjasnile za neverujoče. Čudnoga li svita? Vendelina jr.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

27. okt 2008 11:06

Zaklente temo pa bo mir.

katti

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. okt 2008 11:42

mamamia je napisal/a:
Še vedno pa menim, da se cerkev prepočasi odziva na sodobno življenje.

 

Mamamia

mamamia
mamamia oni se prepočasi odzivajo samo na določene "novosti", na tiste ki bi jih pokopala za vedno! Priznanje, da so določena odkritja resnična bi bilo kontradiktorno z vsem kar diktirajo, kar bi izpodbijalo njihovo kredibilnost... jaz lahko le rečem, svaka jim čast, da še vedno uspevajo (v 21. stoletju), saj je očitno ljudi zelo lahko voditi žejne čez vodo...kakšne ovce so nekateri. ycrna

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

27. okt 2008 15:26

Kolikor je meni znano, je krst odveza otroka od izvirnega greha??? in naj je Cerkev/Župnik ne bi smel odkloniti? In če starša nimata zakramentov... a ni vloga botra tozadevno skrbeti za krščenca ? Je pa res, da se ob podobnih zgodbah vprašam, zakaj je nekomu, ki ni ravno pristaš Cerkve, njenih načel, principov... (pa nočem reči ateist, ker to po mojem ni nujno isto) do tega, da bi krstil svojega otroka? Se mi zdi malo dvolično, pa se vnaprej opravičujem, ni mišljeno kot provokacija... Irena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. okt 2008 16:01

Jaz tule nisem nikogar takega zasledila, ki bi krstil svoje otroke, čeprav ni pristaš cerkve....

če si morda mene mislila, jaz svojih otrok ne bi krstila (in jih pravzaprav nisem), ampak sem se samo strinjala, naj to opravi tašča in sama tudi poskrbi za vse, ker si je ona tako zelo želela, da so vnuki krščeni. In tako je tudi bilo. Dvoličnost? Možno. Jaz temu pravim strpnost, četudi zaradi ljubega miru v hiši.

 

Dvoličnost je lahko tudi v tem, da v isti ustanovi eni ravnajo tako, drugi v enakih okoliščinah povsem drugače. Lahko pa je to tudi prilagodljivost razmeram.  Kar je seveda do neskončnosti raztegljiv pojem.

Sicer je pa resica dobila nekaj uporabnih naslovov tistih bolj prilagodljivih in to je zanjo verjetno najbolj pomembno. Me smo pa vmes malo predebatirale, kot že tolikokrat prej, in kot še gotovo bomo, ne glede na temo.

Še vedno sem prepričana, nam take debate samo korsitijo, ker vedno znova spoznavamo, kako različni smo si.

 

MAmamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti