Krst nezakonskega otroka

ninikaaaaa  

član od: 14.11.2005

sporočila: 7

25. okt 2008 11:35

Tudi jaz ti svetujem, da povprašaš malo naokrog, vsi župniki niso tako ˝zategnjeni.˝ Sem bila pa tudi sama pred kratkim zelo šokirana, ko mi je prijateljica, ki je bila naprošena za botro, povedala, da je župnik v otrokov krstni list zapisal, da je ˝priča krstu˝ in ne botra, saj še ni poročena, ima pa fanta, s katerim skupaj živita. Takrat sem prvič slišala, da kaj takega obstaja, tudi sama sem že 2x botra in nihče me ni vprašal, ali sem poročena ali ne, kljub temu, da vedo, da živim s fantom. 100 ljudi, 100 čudi...Velja žal tudi za župnike. LP Nina

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. okt 2008 11:49

Erica je napisal/a:
Sploh starejši kaplani zelo komplicirajo! Erica
Uf..mi imamo spet novega,starega 40 let...komplicira tako da glava peče.Jaz sem samo srečna da sem že fertik birme...ker ima pa res take pogoje da dol padeš. Smo imeli pa še prej enega župnika,ko ni dovolil enemu otroku k verouku hodite,ker starejša2 brata nista hodila... Je bil pa v Tunjicah nekaj časa en župnik,ki je za takrat še 10 jurjev te krstil,birmal,pročil pa še kaj :D.So na veliko letali k njemu... Upam,da najdeš uspešno resšitev... Roncolino

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2008 11:57

No, Tunjški župnik, če smem dodati svoje, je računal toliko kot vsak drugi - pač za mašo in ministrante. Res pa mu je marsikdo iz hvaležnosti še kaj stisnil, saj ostalim tudi velikokrat kakšen ponosen oče kaj da. Našemu župniku so se ljudje na veliko pritoževali, zakaj se v Tunjicah vsak lahko poroči, pa je rekel: "tudi za tiste, ki jih mi moramo zavrniti, Bog nekje odpre vrata, saj niso vsi slabi". tulka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

25. okt 2008 12:21

No z možem sva dvakrat botra otrokoma ,ki nimata poročenih staršev.V enem primeru celo ne živita skupaj.Krst pa smo meli enkrat v Preboldu,brez komplikacij.Drugič pa pri Sveti Trojici pri Lenartu,pa tud ni blo problema.Mislim,da manj komplicirajo,če so vsaj botri poročeni.Za moje pojme brez veze,kdo pa se še danes ženi?? kriznana

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. okt 2008 13:48

kriznana je napisal/a:
.Za moje pojme brez veze,kdo pa se še danes ženi?? kriznana

Zelo bom žleht, ampak ob prebiranju mi je prišlo na misel tole:

poroka je ravno tako zakrament kot krst. Torej je tudi krst brez veze, kdo (koga) se pa še danes krsti.

 

marelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2008 14:12

Jaz se pa sprašujem kaj toliko rinete v krst, če fari komlicirajo in se neke ase pičijo? Udinjanje ali kaj? Če noče krstit, pač noče, zakaj potem takem rotenje, naj to vendar storijo?

 

Če se oni ne prilagajajo novim časom, v katerih njihove  ovčice živijo po svoje in ne po cerkevnih zapovedih (nič seksa pred poroko, nič otrok brez zakonske zveze in podobno), bi pa lahko bili malo bolj tolerantni, šli v korak s časom, se vamne zdi?  Sicer pa - zakaj bi bili, če pa bodo ljudje vse naredili, samo da je otrok krščen? Pa še plačat jim je treba, brez računa in dedeveja, oni pa odklanjajo. In imajo prav - dokler je povpraševanje, pač delajo, kar hočejo. Je tudi prav tako, če se jim kdo pusti.

 

Mamamia

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. okt 2008 15:19

kriznana je napisal/a:
Za moje pojme brez veze,kdo pa se še danes ženi?? kriznana
Hm, verjetno se tudi danes nekdo ženi, saj je sobota! Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2008 15:56

Hja, nekateri pač še živimo po božjih zapovedih (ali se vsaj trudimo). Čisto pa tudi še nismo izumrli. In nam zakramenti pač veliko pomenijo - tako poroka kot krst, pa birma in bolniško maziljenje... Vsak ima pravico do svojega prepričanja, a ne? tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 25. okt 2008 18:26:23

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

25. okt 2008 17:57

Pri nas pa ga gotovo ne bi župnik krstil. Prvega še še , za drugega pa si ne bi vzel časa, dokler se starša ne poročita. Kaj čmo, zelo rad komplicira, pa še nervoznega ga naredi vsaka malenkost. lili_stef

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. okt 2008 18:12

Mamamija, celi den se za prste držim in jih zaposlujem na druge načine (beri: pucanje), zaj pa vidim, ka si nekaj pametniga napisala namesto meneja. Toti izraz "ka se ase pičijo" pa je čista naš, jeli? tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti