Zdrobovi žličnik-zamrzovanje-nujno

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

25. okt 2008 8:15

tedi je napisal/a:
Super hiter recept za zdrobove žličnike - 1 jajce malo stepemo v skodelici - dodamo 4 žlice pšeničnega zdroba (če je jajce večje bolj zvrhane, če je majhno pa take bolj poravnane) in premešamo. Pristavimo juho in ko zavre je tudi masa primerna za zakuhanje - zajemamo s čajno žličko (2/3 žličke), ker žličniki zelo narastejo , kuhamo nekaj minut na res zmernem ognju. Žličnikov je dovolj za štiri porcije po 3 žličnike. Mislim, da bi več časa potrebovala za iskanje žličnikov po zamrzovalni skrinji in tudi ko bi zmrznjene žličnike zakuhala bi juha prenehala vreti, tako da bi še tu izgubljala čas. Po moje je brez veze, da bi jih zamrzovala ali pač. tedi
Jaz jih pripravljam tako kot Tedi. Vedno uspejo. Maščobe že tako pojemo preveč PACKA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. okt 2008 11:09

šmentana muha je napisal/a:
Jajceta? šmentana muha šmentana muha

Pri vseh nenavadnih izrazih, še en folkorni, ki mene stravi v smeh.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. okt 2008 13:34

Zakaj pa ne bi zdrobovih žličnikov zamrzovali? Če je en sam v gospodinjstvu (pa tudi, če sta dva) je iz enega jajca pač preveč žličnikov za enkrat. Zamrznjeni se pa zelo dobro obnesejo. Važno je le, da (surove) damo v vročo (ne vrelo) juho in počasi kuhamo.

Tedi, 12 žličnikov ima en človek ravno za 4x, a ne? Naj vsakič pač preostanek zavrže? rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 25. okt 2008 13:35:46

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. okt 2008 17:11

 

Cilka, dobrodošilico še od (skoraj) soimenjakinje.  Tako malo nas je, da sem vsake od srca vesela

 

ežoj je napisal/a:

Ja cilka ( tale nik mi je nekam znan, pa, če praviš, da si nova: dobrodošla ),

ežoj

 

Ežoj, tudi meni je nekam  znan .  Tistim bolj hudim rečejo Cila, ta nežnim in prijaznim  pa Cilka

Ej, nova pa ni, se je prijavila na kulinariko precej pred nama.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 25. okt 2008 17:15:16

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. okt 2008 20:15

Ja, Cila, vidiš, da sem imel prav ( glede nika ), napisala je, da se oglaša prvič, jaz nisem gledal datume, res se mi je nik zdel znan, kakorkoli si zasluži prijazen pozdrav ( upam da ni toliko časa zbirala pogum, da se oglasi ).

ežoj

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. okt 2008 20:24

Moji grisknedli so iz ene jajce pa deset malih žličk grisa, nikol pretrdi... tumpika

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

25. okt 2008 22:23

Pri nas pa morajo biti žličniki trdi.Moj brat pravi, da morajo biti taki,da če ga dobiš v glavo ti gotovo zraste rog. Tako torej, ko pri nas jemo žličnike si moramo pomagati z nožem, če nočemo požreti celega hkrati. Če pa jih je preveč, jih skuham na vodi in jih zabelim s kakšno ekspres omakco, zraven pa še kakšno zelenjavo pa imam večerjo. daga

cilka  

član od: 22.1.2006

sporočila: 7

26. okt 2008 13:16

Res sem zbirala pogum, recept pa uporabljam že več kot 40 let. Kar se tiče računalnika, pa šele postajava prijatelja.Lep pozdrav!

cilka  

član od: 22.1.2006

sporočila: 7

26. okt 2008 13:21

Res sem zbirala pogum, žličnike pa po tem receptu delam že več kot 40 let. Kar se tiče računalnika pa šele postajava prijatelja. Lep pozdrav

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. okt 2008 14:14

daga je napisal/a:
Pri nas pa morajo biti žličniki trdi.Moj brat pravi, da morajo biti taki,da če ga dobiš v glavo ti gotovo zraste rog. Tako torej, ko pri nas jemo žličnike si moramo pomagati z nožem, če nočemo požreti celega hkrati. Če pa jih je preveč, jih skuham na vodi in jih zabelim s kakšno ekspres omakco, zraven pa še kakšno zelenjavo pa imam večerjo. daga
Kako pa narediš trde? Jaz imam tudi rada trde žličnike. Najbolj pa sovražim, če mi v juhi kar razpadejo! Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti